- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1502 Culés
Gorące dyskusje
Arkon
1
Tak z ciekawości czy przekraczacie drugi próg podatkowy i na kogo będziecie chcieli głosować w... » Czytaj dalej
77 odpowiedzi
Arkon
7
Kiedyś dzisiejsza para fazy play off pewnie by nawet nie grała na mundialu. 32 drużyny grające... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
GreenNinja55555
19
Hej hej. Jestem tutaj właściwie od już dłuższego czasu, ale zarejestrowałem się dopiero... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1502 Culés
3
W ostatnich 2 sezonach zagraliśmy 76 meczów w La Liga, 16 meczów w LM, 4 mecze w SPH, 8 meczów w CdR i 2 mecze w LE. Odrzućmy te mecze CdR, w których często w początkowych fazach i ta grają rezerwy.
Daje to łącznie 98 meczów. Jest to 8820 minut do rozegrania.
Ile minut w tych meczach zagrał Ronald Araujo? 5090 minut.
Daje nam to 57,70% możliwych do rozegrania minut, tj. przybliżając na 3 mecze rozegrane w 2 kolejnych musi pauzować. Ciężko mówić w takim przypadku o tym, że taki zawodnik jest kluczowy i niezbędny, ciężko też opierać projekt z myślą, że w kluczowych momentach będzie dostępny, bo statystyki pokazują, że tak nie będzie. Przy takiej częstej absencji nie dziwię się, że Barcelona nie chce z niego zrobić najlepiej zarabiającego obrońcy w Europie...uważam, że mogliby przedłużyć o rok kontrakt z niewielką podwyżką, żeby faktycznie pokazał, że potrafi rozegrać cały sezon i utrzymać w czasie niego wysoką dyspozycję, a wtedy za rok wrócą do rozmów. W obecnej chwili w pełni rozumiem zastrzeżenia zarządu do podpisania nowego wielomilionowego kontraktu z zawodnikiem, który za chwilę może być drugim Umtitim.
1
@Destroyer_of_Worlds Dobra analiza, ja też to rozumiem, ciesze się że troche negocjują zamiast wystawiać niezapisane czeki i tworzyć w ten sposób kominy płacowe jak za Bartomeu.
Z drugiej strony w pewnej chwili powinni dojść do jakiegoś kompromisu bo głupio byłoby stracić tak fantastycznego obrońce przez kłotnie o pare milionów ojro rocznie.
Trafił nam się Cubarsi do pary który jest chyba nawet od niego już lepszy w wieku 17 lat ale to nie znaczy że zaraz ze szkółki wyjdzie następny. W normalnych warunkach obrońców pokroju Araujo jest może 5 na świecie i wszyscy kosztują bliżej 100 milionów niż dalej o ile w ogóle kluby chcą się ich pozbyć.
Dajmy na to takiego Van Dijka który jest chyba najbardziej podobny do Araujo - wątpie by dało się go wyciągnąć z Liverpoolu bez rozbicia banku.