- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1308 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
62 odpowiedzi
Lionel_Messi10
1
Kto to jest xDDhttps://twitter.com/i/status/2070250711942640125
16 odpowiedzi
Marcelinho99
7
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1308 Culés
0
Zgniłe jajo PiSu może spowodować wcześniejsze wybory?
Pytaniem nie jest czy są w stanie skrócić kadencje sejmu tylko czy się odważą, bo mają do tego idealną możliwość.
Otóż jak wskazuje Konstytucja, od wniesienia projektu budżetowego rząd ma 4 miesiące na jego opublikowanie, czyli musi przejść głosowanie w sejmie, przejść przez senat a następnie przez prezydenta które może jeszcze ustawę skierować do TK.
Jeżeli tego nie zrobią, prezydent ma prawo skrócić kadencję.
I tu pojawiają się schody: PiS złożył projekt pod koniec sierpnia czyli termin mija pod koniec grudnia.
Jak Duda wykorzysta cały dostępny czas, zleci tworzenie rządu PiSowi który też zużyje cały dostępny czas a następnie przekaże pałeczkę sejmowi do tworzenia rządu, to będzie... koniec grudnia.
I tu są zagadki prawnicze na które nie ma odpowiedzi, bo nikt nie przewidział, że ktoś może robić tak śmierdzące wały jakie PiS ma w zwyczaju.
Jedynym odstępstwem od terminu 4 miesięcy jest wyjątkowa okoliczność, ale nie wiadomo jaka to jest ta okoliczność.
Ponadto Duda może uwięzić ustawę w TK na 2 miesiące.
Nie wiadomo co z dyskontynuacją prac parlamentarnych, czyli zasadą że projekty ustaw nie przechodzą z kadencji na kadencje.
Nie wiadomo zasadniczo nic, nie ma żadnych bezpieczników więc wszystko wygląda na to, że Duda po świętach może rozwiązać sejm i zwołać ponowne wybory.
Dlatego pytanie pozostaje, czy PiS się odważy i będzie widział opłacalność takiego kroku, bo na szali jest ogromna mobilizacja wyborcza więc drugi raz mogą nie wygrać a przy okazji mogą mieć protesty jakich nikt w kraju nie widział.
1
@Tasde A tu cyk, wybory i PIS przegrywa jeszcze bardziej xD.
1
@Tasde Wierzę w to mniej więcej tak, jak z wyprowadzeniem na ulicę wojska po przegranych wyborach, ktore się nie wydarzyło.