La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1794 Culés

0

Dlaczego ludzie tak narzekają na serial Wiedźmin?
Niedawno właśnie przeczytałem pierwszy raz pięcioksiąg i tak szczerze...to uważam, że dobrze, że fabuła idzie trochę w inną stronę, ponieważ fabuła książek od części 3 wcale mnie jakoś nie porwała, a uważam wręcz, że poza bitwą pod Brenną, to była wręcz nudna...ciekawy może był świat, opis "wielkiej" polityki (ale tego było mało i szczątkowo) itd., ale sama fabuła dot. Geralta i Ciri mogła być dużo ciekawsza, mnie przynajmniej nie porwała.

3

@Destroyer_of_Worlds Wiedźmin to majstersztyk literacki a serial to dno i metr mułu jak nie gorzej. To, że prawa kupił Netflix a nie np. HBO to najgorsze co mogło się uniwersum przytrafić

2

@Destroyer_of_Worlds Bo to guwno jest nawet wieksze od Pierscieni Władzy a to nie lada wyczyn.

Nie chodzi o 1:1 ale fabuła w wiedzminie netfliksa to hanba dla tego uniwersum. Głupota i wszechobecna poprawnosc.

Nikt nie kazał robic 1:1 fabuły ale nikt nie prosił o jej zbeszczeszczenie

0

@Destroyer_of_Worlds Też kiedyś pisałem, że w sumie spoko, że fabuła opowiada nieco własną historię. Nie musi opowiadać tej historii stricte z książek. I nadal tak uważam. Ale to nie o to chodzi w tym serialu. Ten serial jest po prostu W UJ GŁUPI. Tam ta historia totalnie nie trzyma się niczego, jest beznadziejne poprowadzona, beznadziejnie napisana i beznadziejnie się rozwija. O to ja i wielu ludzi mamy największe pretensje. Broniłem pierwszy sezon, drugi sezon też. Do ostatniego odcinka, który mnie super triggerował, bo był potężnie durny. Dlatego już odpuściłem, bo nie mogłem już zdzierżyć kretyńskich rozwiązań w tym filmie. Także reasumując: dla mnie nie jest problemem, że opowiada inną historię bazującą na pierwowzorze. Problemem jest głupota tej innej historii.

0

@macio_944 Swoją drogą dzięki temu postowi ogarnąłem, że już jest sezon 3 cz. 2 xD Trzeba będzie się potorturować jutro xD

0

@Kgorecki2500 Ja odpuszczam. Nie wiem, może kiedyś włączę dla beki, ale mam w uj lepszych rzeczy do roboty :D

0

@Kgorecki2500 Nie dawaj tym platfusom zarobic bo jeszcze s4 zrobia :/

Showrunerzy z ROP i Wieska moga razem isc na wodke i bedzie fabuła na Głupi i głupszy 3

0

@Sulimo A sezon 4 i tak nie jest już w produkcji? Z tym bratem Thira jako Geraltem?

0

@Kgorecki2500 Szczerze to nie wiem i gunwo mnie to obchodzi. Po 1 odcinku s2 straciłem nadzieje ze bedzie to dobry serial

0

@macio_944 ja właśnie to tak odbieram, że właśnie serial robi błąd idąc drogą książek. Np. początek 3 sezonu mi się bardzo podobał (wcześniejsze kojarzę jako tako, bo powtórki nie robiłem sobie przed 3), bo naprawdę fajnie przedstawili relacje pomiędzy trójką głównych bohaterów, dla mnie to działało...ale na koniec poszli w zasadzie w historię z książek i prawdopodobnie dużo tego już nie dostaniemy. Nie będę ukrywał, że historią mojej młodości jest inna seria fantasy, gdzie mocniej akcentowana jest polityka, a bohaterowie odrywają w niej kluczową rolę i wolałbym tutaj alternatywną historię gdzie Ciri np. faktycznie obejmuje władztwo na armią Cintry i idzie na wojnę z Nilfgardem razem z Północą, ale rozumiem, że ten materiał miał mieć bardziej "kameralny" wydźwięk, to nawet 100 razy bym wolał, jakby tylko chodzili w trójkę i polowali na potwory bez większej otoczki fabularnej, a nie to co prawdopobnie dostaniemy...

ps. ale wiem, że fani serii mają inne podejście. Jedni umierają za to co zrobili z
Pierścieniami Władzy, drudzy za tego Wiedźmina, gdzie do obu mam podejście takie, że w zasadzie bardzo mnie to nie dotyka, ale za to co Amazon zrobił z pierwszym sezonem Koła Czasu do teraz wchodzę wkurzony, mimo że mineły już prawie 2 lata. Chociaż 2 sezon zapowiada się mimo wszystko dużo lepiej, przynajmniej po trailerze.

0

@Destroyer_of_Worlds Niezależnie od tego jakie były książki to serial powinien stać na swoich nogach. Tutaj natomiast historia opowiedziana w serialu jest kiepska. Cała ta intryga jest mierna. Świat kreowany w serialu jest mało wiarygodny i wygląda po prostu tanie i sztucznie. Sam byłem bardzo rozczarowany sagą o Geralcie i dużo lepiej czytało mi się opowiadania. Nie jest to wybitna literatura i Sapkwoski miał gdzieś budowanie świata. Tam liczyły się relacje między Geraltem a innymi. Tym jest Wiedźmin i tym powinien być serial. Tutaj relacji nie ma prawie wcale. Dla mnie serial może lekko opierać się o pierwowzór ale niech ma na siebie jakiś ciekawy pomysł. Tutaj nie ma ani pomysłu ani nic ciekawego.

0

@Szreko dla mnie sezon 3 serialu wiedźmin jest najlepszy z tych wszystkich 3 i mi najbardziej siada i dużo już jest z książek, które wszystkie przeczytałem
Mi tam serialik fajnie siada prócz kilku momentów w 2 sezonie

0

@korni20 No to dobrze dla Ciebie. Jeśli Tobie się podoba to bardzo mnie cieszy i nie przejmuj się krytyką i hejtem. Mnie się zupełnie nie podoba. Całość wygląda kiepsko i tanio. Dodatkowo ja mam problem z castingiem i to niemalże ze wszystkimi jego aspektami. No i ja totalnie nie wiem kto jest kto i gdzie dzieje się akcja. Na tak wielu poziomach dla mnie ten serial ssie że mało który tak bardzo ssał.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?