- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1313 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
65 odpowiedzi
Roobo
14
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
July_6_BcN
14
Całkiem przyjemna dziś pogoda, nie pozdrawiam tych, którzy marudzą :D
16 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1313 Culés
2
Po 18 kolejkach liderzy Premier League (Arsenal), Ligue 1 (PSG), La Liga (Barcelona) i Serie A (Napoli) zdobyli po 47 punktów, wygrywając 15 razy, remisując 2 razy i ponosząc 1 porażkę. Lider Bundesligi (Bayern) osiągnął gorszy wynik - 37 punktów (10 zwycięstw, 7 remisów i 1 porażka). Największą przewagę nad wiceliderem uzyskało Napoli - 10 punktów. Przewaga Arsenalu wyniosła 9 punktów, PSG - 7 punktów, a Barcelony - 5 punktów. Przewaga Bayernu to 1 punkt.
Napoli i Arsenal grają rewelacyjnie, a PSG i Barcelona - w kratkę, ale punktów mają tyle samo. Gra Bayernu to zagadka. Bayern i Barcelona mają problemy z zamykaniem meczów, mimo to Barcelona jakoś wygrywa, a Bayern tylko remisuje.
Zanosi się na to, że najciekawsza rywalizacja będzie w Bundeslidze, a najwcześniej mistrzowie będą znani w serie A i Premier League. Sporo emocji powinno być w La Liga i może odrobinę w Ligue 1.
Po transferze Lewandowskiego Bayern stracił lidera w klasyfikacji strzelców, a zyskała go Barcelona. Mimo to Bayern zdobył więcej goli od Barcelony. Barcelona straciła 6 goli, a Bayern - 16, choć wydawałoby się, że powinno być odwrotnie. Wygląda na to, że zatrudnienie Xaviego wyszło Barcelonie na dobre, bo Barcelona rośnie. Wygląda też na to, że zastąpienie Flicka Nagelsmannem nie było najlepszym posunięciem Bayernu, bo Bayern dryfuje.
Odchodząc z Bayernu, Lewandowski chyba więcej zyskał, niż stracił. Stracił szansę ustanowienia rekordu goli w Bundeslidze. Zyskał to, na co w Bayernie liczyć już raczej nie mógł, czyli szacunek władz klubu i trenera oraz większości kolegów z drużyny. "Młodzież" Bayernu uważała chyba, że obecność Lewandowskiego nie pozwala im rozwinąć skrzydeł. Lewandowskiego nie ma, a oni wcale nie grają lepiej. Młodzież Barcelony rośnie i to także dzięki Lewandowskiemu. Rosnąć nie chcą tylko Fati i Ferran, ale to chyba z powodu zbyt wybujałego ego i niechęci do czekania na swój czas. Grą zespołową nie są za bardzo zainteresowani. Nie przejmują się też tym, że ich egoizm często odbiera szansę na zdobycie gola. Nie potrafią zrozumieć, nie tylko zresztą oni, że lepiej podać do dobrze ustawionego kolegi, niż strzelać z nieprzygotowanej pozycji.
0
@barejant
fajnie napisane, mam nadzieję że i Fati i Ferran w końcu zaczną grać na miarę oczekiwań