- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1097 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1097 Culés
7
"Europejskie siły NATO kontra wojska Rosji [Liczby]"
"Przystąpienie Finlandii i Szwecji do NATO zdecydowanie wzmocniłoby Sojusz. Chodzi przede wszystkim o strategiczne położenie tych dwóch krajów, ale też nie można pomijać znaczącego „militarnego wiana”, jakie Skandynawowie wnieśliby do łącznego potencjału zbrojnego europejskich członków NATO. Potencjału, który już teraz pozwala skutecznie obronić się przed ewentualną agresją Rosji (w przypadku konfliktu konwencjonalnego) – nawet bez konieczności wzywania na pomoc USA."
Blisko 2 mln wojska w służbie czynnej. Nawet bez Turcji to ok. 1,5 mln. A więc niemal dwa razy więcej niż cała armia rosyjska (850 tys.). I nie zmienia tego nawet fakt, że taka Islandia w ogóle nie ma sił zbrojnych, zaś siedem krajów ma siły zbrojne liczące mniej niż 10 tys. ludzi.
Europejscy członkowie NATO dysponują łącznie blisko 2 tys. myśliwców i bombowców. Dziewięć krajów nie posiada myśliwców i bombowców, kilka z nich w ogóle nie ma sił powietrznych. Ale i na tym odcinku Rosja przegrywa (1,5 tys. myśliwców i bombowców).
Rosjanie za to mają więcej czołgów (12 tys.). Wszystkie europejskie kraje NATO mają ich łącznie ponad 8 tys. Osiem członków Sojuszu w ogóle nie dysponują tą bronią.
Jakim zastrzykiem militarnym zasilą NATO Szwedzi i Finowie? Łącznie blisko 40 tys. żołnierzy, ale też ogromna rezerwa – np. Finlandia może szybko zmobilizować blisko milionową armię. Do tego łącznie 126 samolotów i 321 czołgów.
Porównując potencjał militarny europejskiej części NATO z Rosją nie można zapominać o tym, że Francja i Wielka Brytania posiadają broń atomową. No i należy pamiętać o kilkudziesięciu tysiącach żołnierzy amerykańskich stacjonujących w Europie. Ale też nie o same liczby chodzi. Wojna rosyjsko-ukraińska obnażyła braki armii Putina. Niewątpliwie pod względem jakości uzbrojenia, wyszkolenia, dowodzenia i morale, europejscy członkowie NATO mają nad Rosją zdecydowaną przewagę. [Polska Times"
@tomek8756 @Barca1992 @Przemek2323 @michal26
1
@Kgorecki2500 Franco chyba się przekręci, jak oni dołączą to już nie będzie szczekanie tylko wycie.
4
@Kgorecki2500 zdecydowanie najważniejszą informacją dla nas i jednocześnie najgorszą dla Rosjan jest to, że w momencie dołączenia do NATO Szwecji i Finlandii, zamykamy rosyjską flotę w dokach. W zasadzie możemy zniszczyć ją w tych dokach. Jeśli jednak rosyjska flota w momencie zmagań będzie już w morzu, flota i terytorium Skandynawów pozwolą nam stworzyć z Bałtyku klatkę, najeżoną na rosyjską flotę. Projekt Federacji Rosyjskiej, chyba i na płaszczyźnie militarnej wydaje się przemijać.
3
@Kgorecki2500 @Kgorecki2500 No tak, tylko akurat w przypadku Rosji MUSIMY uwzględnić jeden malutki aspekt - gotowość tych wojsk do działania z naciskiem na SPRZĘT. MOWISZ 12k czołgów? Nie żartujmy sobie. Oni mają 40k czołgów, ale z tego 20k z okresu II WS i przed nią. Nie nadają się do niczego. Zasadniczo jest to totalne muzeum. Jakąkolwiek dzisiejsza rakieta, nawet jakby złożyć z nich do kupy 1000 czołgów, to przebije ich pancerz bez problemu. Skrzynka śmierci. To będzie akt desperacji i zasadniczo jeden czołg, nawet modernizowany po wojnie, ale dalej T-34 to można liczyć jako 1/10 czołgu, a nawet 1/100 czołgu natowskiego.
Czołgi T-55 czy T-64. Tego Rosja ma chyba najwięcej obok T-72 czy T-80.
T-55 również nieprzydatne, wiele rozebranych na części, zardzewiałych, rozkradzionych. Totalnie nieprzygotowany sprzęt a ponoć już użyli T-55 w tej wojnie xD
Reasumując. Rosja ma może czynnych z 6-8k czołgów z czego w pełni sprawnych może jest 4-6k. Raczej mniej niż więcej.
1
@Kgorecki2500 Przeciez Ukraina ma wygrac wojne z Rosja podobno, to co dopiero takie Nato.