La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1652 Culés

31

Ale się pięknie na nas Orlen z Lotosem pięknie odkuwają. 700 procent marży... Ale na TVP i tak wytłumacza, że to wszystko przez Putina. Potem będzie cudowna interwencja rządu, spadnie ropa do 6.99. I niech się ciemny lud cieszy, że nie ma 7 i 8 z przodu. A, że prawie 2 zł więcej się zrobiło? Wina Putina.

33

@Uukasz_93 nikt mnie nie przekona że to jest uczciwe postępowanie, że mają wytworzone już paliwo które było miesiąc temu sprzedawane po 5,19 zł, a teraz sprzedają to samo wytworzone miesiąc temu paliwo po 8 zł. Nie ma to żadnego związku z wojną,cenami ropy i walut tylko z wykorzystaniem sytuacji.
To jest produkt strategiczny i państwo akurat tego powinno pilnować, gdyż ma to gigantyczny wpływ na wzrost cen praktycznie wszystkiego. A sprzedawców mamy tylko dwóch: Orlen i Lotos,więc łatwo o zmowę cenową.

3

@Przemek2323 To samo jest w tej chwili z nawozami. Wyprodukowano zapasy przy starej cenie za gaz, a teraz wykorzystują pretekst że gaz znowu podrożał i ceny wzrosły o 50 % z dnia na dzień.

12

@Przemek2323 Zapas ropy jest zawsze na około 100 dni. Sprzedają ropę zakupioną jeszcze po 80 na baryłce, a przy wzroście podnosili cenę po 3 razy dziennie. Jednak jak baryłka potaniała o ponad 20 dolarów to oczywiście w dół nawet nie drgnęło. I w ten oto sposób przekroczyliśmy magiczną barierę 6 na zawsze, 5 z przodu przy ropie już pewnie nigdy więcej nie zobaczymy. A w Polsce to Orlen ma monopol, Orlen to PiS. Inflacja szaleje, a oni jeszcze wykorzystują sytuacje i dalej ją nabijają. A w telewizji zwalą na Putina i ciemny lud łyknie.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?