- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1808 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
149
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
Conradxc
3
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
norbi77
12
I o tym kiedyś pisałem...Porównuje się obecne gwiazdy i ich dorobek strzelecki do gwiazd z... » Czytaj dalej
19 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1808 Culés
17
Japonia uważa południową część Kuryli za swoje terytoria pierwotne, okupowane przez Rosję. Narracja się zaostrza.
37
@barcelonaLM Od zawsze lubiłem Japonię.
4
@barcelonaLM Tym bardziej to śmieszy jak się zna sytuację militarną Japonii.
2
@barcelonaLM formalnie Japonia cały czas jest w stanie wojny z ruskimi
1
@osa91 A jak się nie zna? Jak ja na przykład, a też się chce pośmiać.
9
@Nano22 Japonia nie posiada wojska. Ma tylko "siły samoobrony", które są nastawione wyłącznie defensywnie. A to wszystko dlatego, że Japonia od II wojny światowej ma zakaz posiadania armii oraz wykorzystywania swoich sił w jakimkolwiek innym celu niż obrona kraju. No i Japończycy bardzo to respektują.
16
@osa91 Te siły samooborny są na 5 miejscu na świecie ;)
0
@barcelonaLM Ja nie mówię, że są słabe, ale nie mają potencjału ofensywnego, a do tego Japonia respektuje swoje zobowiązania i nigdy nie użyje wojska z jakimkolwiek pogwałceniem tych zobowiązań.
3
@osa91 Tzn siły Japońskie mogą brać udział w innych operacjach jeśli złożą prośbę o udział, a strony konfliktu wyrażą na to zgodę. Japonia natomiast bierze wówczas udział tylko poprzez ewentualne wsparcie doradcze, zabezpieczenie ludności cywilnej. Nie prowadzą stricte walk.
Co jednak istotne Japonia ma umowę ze Stanami i to one mają chronić Japonię, Japonia zaś za to płaci. W ostatnich latach jednak Japonia zaczęła inwestować w swoje bezpieczeństwo, wzmacniając głównie systemy przeciwlotnicze. Ofensywy nie przeprowadzą, ale nie są bezbronni.
1
@normasubiektywna Absolutna zgoda. Japonia może się znakomicie bronić, ale wypowiedzi o historycznych terytoriach sugerują chęć wolę ich odzyskania... A to nierealne i to nie tylko dlatego, że przeciwnikiem jest tu Rosja. Byłoby równie nierealne nawet jakby te wyspy miał Bhutan albo Honduras.
0
@osa91 Też tak sądzę.