La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1405 Culés

6

W Niemczech sędziów wybierają politycy- mówi Maciej Sawicki w Dzienniku.

A w niektórych stanach USA można bić babę pasem węższym niż 2 palce.
Nie brak opinii,że Maciej Sawicki manipuluje widzami.

2

@Przemek2323 opinie są różne a fakty niepodważalne. To kto wybiera sędziów w Niemczech?

3

@Przemek2323 to juz było wyjaśniane pare razy ale widać ze oni tych wyjaśnien juz nie chca podawać.

8

@ObiwanKenobi w Niemczech sędziowie są wybierani zgodnie z ich przepisami i zgodnie z procedurą niemiecką.

W Polsce jest inna procedura wyboru sędziów i tę polską procedurę nasza władza narusza.
Mam nadzieję że pomogłem.
To trochę tak jakby u nas powiesić gościa za kradzież i powiedzieć że to jest ok,bo w Chinach wieszają.

2

@ObiwanKenobi Politycy, tylko tutaj należy patrzeć jak tą informację się przekazuje. Istotnie dokonują tego politycy, ale z tego co wiem to potrzebna jest taka większość, że jedna partia czy też koalicja rządząca nie jest w stanie dokonywać wyboru jak jej się podoba.

3

@Przemek2323 i kto teraz manipuluje? Zadałem proste pytanie a Ty nie potrafisz na nie odpowiedzieć wprost.

PS. Wiesz, ze procedury można zmienić?

1

@Kgorecki2500 Hahaha świetne. To w jaki sposob przekazał, ze nie jest to prawda?
Czyli jaka jest ta większość? 2/3? A jeżeli jedna partia tyle będzie miała to co wtedy?

1

@ObiwanKenobi
U nas procedura wyboru sędziów jest częściowo określona w konstytucji i została przez PiS złamana wielokrotnie,pierwszy raz przy powoływaniu Krajowej Rady Sądownictwa. Konstytucji PiS nie może zmienić, bo nie ma większości do tego.
W Niemczech jest inna procedura powoływania sędziów,większy wpływ mają na to politycy. Ale my mamy przestrzegać swojej procedury, a oni swojej. Dlatego Maciej Sawicki nie jest dziennikarzem tylko partyjnym aparatczykiem.

1

@ObiwanKenobi Nie zagłębiając się zbytnio w temat to tak. 2/3 Tylko to tak jakbyś martwił się, że jak jakaś partia w Polsce zdobędzie 2/3 to sobie dowolnie pozmienia konstytucję. W teorii jest to możliwe ale w praktyce raczej niewykonalne. Dlatego przy wyborze sędziów partie muszą się ze sobą porozumieć.
A informacja została przekazana, że o wyborze sędziów w Niemczech decydują politycy. Nie było za to mowy o głosowaniu.

0

@Przemek2323 O kurdę miałem okładać fikołki tvp o turowie a zapomniałem, co tam wymyślili?

1

@Przemek2323 to jeszcze raz zapytam bo jakoś to omijasz. Czy skłamał, ze w Niemczech sędziów wybierają politycy?

1

@ObiwanKenobi Wybierają politycy ale tam masz inne opcje prawne na kontrolowanie tego procederu, więc powoływanie się na to że tak jest w NIemczech to manipulacja, albo raczej pół prawda jak kto woli.

1

@Kgorecki2500 Ale to nadal jest prawda, ze politycy tam wybierają sędziów.
Dlaczego jest niemożliwe, aby ktoś zdobył 2/3? Wydawało się niemożliwe, ze u nas ktokolwiek będzie rządził samodzielnie. Na Węgrzech Orban zdobył 2/3 i zmienił konstytucję wiec nie wiem czemu zakładasz, ze to jest niemożliwe.

3

@ObiwanKenobi nie skłamał. Użył tej informacji manipulując. Bo tam wybor sędziów przez politykow jest zgodny z prawem niemieckim. A u nas wybór sędziów przez polityków jest niezgodny z prawem polskim. On zasugerował,że jeśli tam wybierają politycy,to u nas też mogą i wszystko jest ok. A nie jest.Bo tam to nie narusza prawa, a u nas narusza.
Prościej nie potrafię.

2

@Gall co to znaczy inne opcje prawne do kontrolowania tych wyborów? To kto to kontroluje? Sędziowie, inni politycy, prokurator?

1

@Przemek2323 Ach jak ta prawda manipuluje. Przecież prawdą jest, że w Polsce tez sędziów mogą wybierać politycy tylko wystarczy zmienić konstytucję.
Ps. To Prezydent (polityk) powołuje sędziów na wniosek KRS wiec sędziowie nikogo nie wybierają?

2

@ObiwanKenobi przepraszam,ale chyba niewiele rozumiesz z tego co pisze,szkoda mi czasu na dyskusję. Mam nadzieję, że to tylko prowokacja,a nie brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.

0

@Przemek2323 TVP jest jakie jest, ale czasami szukacie afer trochę na siłę zarzucając manipulacje wtedy, gdy powiedzieli prawde

0

@ObiwanKenobi Co znaczy? Sprawdź sobie, tak samo możesz sobie sprawdzić kto to kontroluje. Oczywiście że to manipulacja bo to nie jest sytuacja 1:1 i wprowadza ludzi w błąd. To jak napisać ze prezydent USA coś robi i dodać że nasz też podejmuje podobne działania.

0

@Gall najlepiej włączyć się do dyskusji, rzucić coś o czym nie ma się pojęcia, a później sam sobie sprawdź.
Twoja analogia nie pasuje do sytuacji. Bardziej powinno być, ze Prezedynt USA coś robi, a my powinnismy/moglibyśmy robić w taki sam sposób jak on

0

@ObiwanKenobi Nie nie mam zamiaru marnować na ciebie czasu bo ty też nie masz o tym pojęcia a chociaż napisze że to słowa byłego członka Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej to czy dla ciebie to coś znaczy?

No właśnie analogia jest dobra bo prezydent USA ma całkowicie inne uprawnienia niż Polski odpowiednik ale jak ktoś zapyta czy obaj są prezydentami to nie można zaprzeczyć.

0

@Gall Czyli jak ktoś tak powiedział bez podania tego jaka to jest kontrola to muszę uwierzyć na słowo.
Dobrze chociaż, ze przyznales, ze nie masz pojęcia jakie są te formy kontroli, ale się na nie powołujesz.

To jak się powołujesz na przykład z prezydentami to czy można zmienić uprawnienia Prezydenta, aby miał takie same jak ten z USA?

0

@ObiwanKenobi Mam pojęcie takie jakie może mieć laik po przeczytaniu słów kogoś kto znajduje się w wąskim gronie osób które realną wiedze na ten temat mają, o wiele bardziej wierzę jemu podpisanemu z imienia i nazwiska niż takiemu noname-wi jak ty. I on w tym wywiadzie przeze mnie przeczytanym to dokładnie wyjaśnił.
Wszystko jest do znalezienia, ale jak widzę z podejścia to nie wiem czy jest ktokolwiek kto miałby autorytet na przekonanie cię, wiec usiądź i porównaj co i jak i za te kilka miesięcy się odezwij czy ty masz rację czy nie, bo w innyum wypadku szok komuś na słowo musisz uwierzyć....

Powołuję się bo to dobry przykład, tak można tak samo jak można zmienić by sądy w Polsce miały takie same mechanizmy bezpieczeństwa jak te w Niemczech, czyli napisać zapewne całą konstytucję od nowa, powodzenia.


0

@Gall super, ze coś w ogóle przeczytałeś a teraz wytknę ci gdzie mijasz się z prawda:
- cieszę się, ze nie wierzysz noname-om, ale ja cię do niczego nie przekonywałem.
- rzuciłeś frazes wiec chciałem, abyś podał konkrety, co to za kontrole i do tej pory tego nie zrobiłeś.
- czyli ja mam wierzyć takiemu nomanowi, który niby coś tam kiedyś przeczytał, ale konkretów nie poda bo nie
- mnie nie trzeba przekonywać wystarczy podać konkrety jak się wchodzi w dyskusje.

Czyli jednak można zmienić sądy. Dobrze, ze podałeś przyklady tych mechanizmow bezpieczeństwa to przynajmniej wiemy jakiś brakuje.


0

@ObiwanKenobi Napisałem ci że szkoda mi na ciebie czasu i nie mam zamiaru wchodzić na strych i szukać tego wywiadu więc nie musisz mi wierzyć bo zaboli mnie to dużo mniej niż szukanie tego numeru by ci cokolwiek udowodnić, sprawdź sobie definicję frazesu.

A czy ja gdzieś napisałem że nie można zmieniać sądów? Cokolwiek to znaczy bo to na pewno nic co napisałem.

0

@Gall typowy ekspert wypowiadający się o czymś bo kiedyś coś przeczytał, ale w sumie to nie wie co tam przeczytał.
Może sam zajrzysz co oznacza frazes. A takie „maja inne opcje prawne do kontrolowania to nic innego jak zwykły frazes”

0

@ObiwanKenobi Nie ekspert, bo takim się nie nazwałem, wywiad przeczytałem dawno temu i pamiętałem tylko meritum i nie siliłem się na domyślanie szczegółów bo właśnie eksperta udawać nie zamierzałem. Jakoś nikomu w ue nie przeszkadza że w Niemczech tak sie wybiera sędziów i pewnie jest tak w kilku innych krajach ale przeszkadza im to w Polsce dziwne spisek no jak ktoś je lubi to na pewno.

No ja tego nie uważam za frazes to raczej oczywistość bo nie ma dwóch identycznych konstytucji ale ktoś może zawsze powiedzieć ze oni też tam w np. Portugalii przy wprowadzeniu tego czy tamtego opierają się na konstytucji.

Rozumiem ze ty prowadząc tu wojenki o covid jesteś co najmniej wirusologiem z tytułem profesora i byłeś dyrektorem szpitala skoro wszystko tak dobrze znasz od podszewki od wirusa i sposobu na walkę z nim po zarzadzanie szpitalami. Ale patrząc na powoływanie się na niedzielskiego :( to chyba nie.

0

@Gall nie trzeba być ekspertem, aby podać konkrety jeżeli próbujesz coś udowodnić. Najlepiej powiedzieć, ze w '85 czytałem coś takiego, nie pamietam konkretów, ale na pewno tak było. Uwierz mi.

Jeżeli nie uważasz tego za frazes to zajrzyj do definicji tego słowa. A sorry, zapomniałem, ze to nie dla ciebie bo w '93 czytałeś, ze to na pewno nie frazes.

Różnica między nami jest taka, ze jak o czymś dyskusje to potrafię moje słowa podeprzeć konkretami
Wyglada jakby żałość lub ból 4 liter przez ciebie przemawialy

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?