La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1238 Culés

1

Największy problem w tej całej ZP to kryteria, a raczej ich brak. Jednego roku wygrywa zawodnik za osiągnięcia indywidualne, drugiego za zdobyte puchary z drużyną. Teoretycznie jest to nagroda indywidualna, wiec wiadomo co powinno być brane pod uwagę, ale że w przeszłości dokonywano wyborów sprzecznych z tą ideą, to tak się teraz ciągnie.

Ja to w ogóle, nie jestem zwolennikiem tej nagrody, bo uważam, że nie mozna o kimś stwierdzić, że jest najlepszym piłkarzem na świecie, bo to zbyt złożony sport. Przede wszystkim pozycję, dać takiego Messiego czy Lewego na bramkę i już jest lipa :)
Powinien być jakiś podział, na najlepszego ofensywnego, defensywnego piłkarza, wtedy byłoby to bardziej sprawiedliwe.

Nie wiem jak było kiedyś, bo nie było internetu, a jak był, to dopiero po nim raczkowalem, ale ciekawe czy jak złotą piłkę zdobywał Ronaldo, Kaka, czy Cannavaro to też było tyle spekulacji.

No właśnie, Fabio Cannavaro, ostatni chyba defensywny piłkarz, który zgarnął ZP. Że jeszcze nikt nie mówi o dyskryminacji piłkarzy defensywnych to szok :)

0

@mrboom Jaka dyskryminacja. Od tamtego momentu był drugi Van Dijk . A nie było za dużo spektakularnych sezonów obrońców ostatnio...

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?