- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1483 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
18
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
60 odpowiedzi
NeroTFP1
18
Niedawno internet obiegła informacja, że młody chłopak sprzedawał lemoniadę na jednej z... » Czytaj dalej
11 odpowiedzi
ranger3120
21
https://wykop.pl/cdn/c3201142/97619538e7ad6e6f49821b5fb841becbe0467dcdd7938336657ca390d701ece3,w400.... » Czytaj dalej
10 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1483 Culés
9
Ten przepis ma sens jeśli piłka nie jest kierowana do zawodnika na spalonym. W tym przypadku Mbappe w momencie podania był na spalonym, więc to dotknięcie nie powinno niczego zmieniać i powinien być spalony.
Co innego gdy zawodnicy podają między sobą i taki np. De Jong chce przeciąć podanie i zagrywa do zawodnika będącego na spalonym. Wtedy rzeczywiście grę można puścić.
1
@BartqRKO Wiąże się to z pewnym ryzykiem. Jeśli zawodnik uważa, ze rywal jest na spalonym to puszcza piłkę, jeśli nie to próbuje wybić. Jak mu się uda to fajnie, jak nie to sytuacja jak dziś.
Jeśli jest zagranie wzdłuż bramki i obrońca próbuje je przeciąć [i wybić] to tez zdarza się, ze walnie samobója. W takiej sytuacji tez podejmuje ryzyko jak w tej ze spalonym. Może zaryzykować i puścić piłkę (jeśli rywal jest za plecami dobije do pustej, tak samo jak gdy nie ma spalonego rywal wyjdzie 1v1), może zaryzykować i przeciąć piłkę i walnąc swojaka (tak jak zaryzykował dziś Garcia, próbując wybic piłkę i zagral do Mbappe), albo może piłkę wybić i być bohaterem (tak chciał Eric, ale sie nie udało)
Komentarz usunięty
1
@POLAK12345 na tym to polega, że ustala się pewne zasady gry w piłkę - przepisy. Na ich podstawie sędziowie podejmują decyzję.
Jeśli dla Ciebie debilem jest ktoś kto uważa, że sędzia podjął prawidłową decyzję gdyż taki jest przepis to bardzo dziwne podejście.
W innym wypadku może dochodzić do absurdalnych sytuacji - np. sędzia nie uzna spalonego bo bramka padła z przewrotki i aż żal jej nie uznawać, bo przecież spalony był niewielki, a taka piękna bramka.
0
@mekston Na jakiej podstawie stwierdzasz, ze sedzia prawidlowo zinterpretował ten przepis? Jestes wręcz tego pewny z tego co widze. :)