- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1936 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
137
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jade do pl w weekend I chciałam sobie odpocząć od 30 stopni a tu się okazuje ze pogoda będzie... » Czytaj dalej
16 odpowiedzi
macio_944
15
Jedna odpowiedź do tego komentarza i kupuję dzisiaj alkohol
14 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1936 Culés
12
I cyk posłowie z podwyżkami. Można? można. Efekt Polskiego Wału.
1
@fart Wrzucę mój post sprzed godziny: To zajmowanie się uposażeniem poselskim to takie marnowanie czasu… w skali państwa to są grosze, ludzie bez problemu znoszą marnowanie kolejnych miliardów w jakichś niewiadomych celach, ale podniesienie uposażenia poselskiego to ich boli.
Zarobki wszystkich posłów i ministrów to pare milionów rocznie, to grosze.
0
@Khardan Kurcze wiesz co, że im nie wstyd. Brak jakiekolwiek odpowiedzialności za swoje czyny i jeszcze szczekają o podwyżki. Brak słów.
1
@fart Ja wiem, że to może być bolesne, może wydawać się niesprawiedliwe, pewnie jest.
Ale przy okazji jest totalnie nieistotne w skali budżetu. Wydatki budżetowe to okołó 500 miliardów.
Nawet przy solidnym zaokrągleniu w górę wydatki na posłów nie przekroczą 0,1% budżetu.
2
@fart Za podwyżki odpowiadają posłowie Pis. Będzie to wprowadzone rozporządzeniem, a nie w głosowaniu. Ma być to "nagroda" i jeden z warunków ustawy Kaczynskiego wsprawie zwalczania nepotyzmu. https://biznes.radiozet.pl/News/Poslowie-dostana-po-kryjomu-60-procent-podwyzki-Nie-bedzie-glosowania
5
@Khardan koszt roczny 30 mln. Mało? Mi zabierają bo bogaty a sobie 60% podnoszą. No ale grosze
0
@fart
prawda jest taka, że posłowie w Polsce zarabiają za mało. Niezależnie czy to będzie 11k brutto czy 15k brutto, to co do zasady żaden prawdziwy specjalista za takie pieniądze nie pójdzie być posłem, bo musiałby znacząco obniżyć swój poziom życia. Gdyby wynagrodzenia posłów sięgałyby 50-100k miesięcznie, to wtedy może by powstawało w Polsce dobre prawo, bo ludzie z wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem by chcieli popracować na rzecz państwa.
0
@tbas Grosze w skali budżetu. Państwo operuje miliardami, 30 milionów to nic.
0
@Khardan skoro to nic, to dlaczego zabierają innym by dać teraz sobie?
0
@tbas 30 milionów/ 480 miliardów to 0,062%.
Zabierają w innych celach ;)