wariacik96
Dołączył/a: luty 2013
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
9
Moze to moje odklejone stwierdzenie, ale z Casado na boisku lepiej wygladamy pod katem defensywnym niz w przypadku gdy gra Frenkie. W sumie tak było na poczatku poprzedniego sezonu jak gral Casado to lepiej broniliśmy. Tracimy co prawda na rozgrywaniu bo w tym De Jong jest lepszy, ale wg mnie pewniej to wyglada w destrukcji z Casado.
0
@JosepPep może pewien to za dużo powiedziane ale ewidentnie cos tu jest nie tak skoro kilkukrotne ten ktos omija to dziecko i tych ludzi z ktorymi byl Raphinha. Ciezko ogolnie wyciągnąć inny wniosek niz taki jaki wyciągnął Rapha (nawet nie przychodzi mi do glowy nic innego w tym przypadku, jesli z dziecmi o innym kolorze skory chetnie wchodzil w interakcje). Potraktował ich jak powietrze, najbardziej szkoda tego dzieciaka. Ja sie zgodze z toba, ze mozna by to rozwiazac w inny sposob, nie uzywac takich ostrych slow, porozmawiać z kims z Disneylandu, jednak jesli on ma taka możliwość naglasniania takich sytuacji jako znana osoba, tez bym tak zrobił zeby dotarlo to do większej ilosci osob (bez nazywania kogoś śmieciem choc nie mam dzieci wiec ciężko stwierdzić jak bym zareagował), bo doskonale wiem, ze takie próby polubownego zalatwienia sprawy w takich miejscach często nie dają takiego efektu jaki powinny.
0
@JosepPep
Co innego gdyby chodzilo tylko o niego, gdyby ktos go obrazal tam czy cos w tym stylu, dorosly facet ktory doskonale wie ze tego typu zachowania sa i będą (nie mowie ze nalezy unikac o mowieniu o tym ale zapewne by to olał), ale tu chodzi o kilkuletnie dziecko, ktoremu ten pracownik sprawil po prostu przykrość. Na miejscu Raphy tez bym sie spruł o to.
0
@Adik22 mysle ze nie ma co wróżyć z fusów i oceniac "trendu", skoro przyznajesz racje ze kazdy potrzebuje co innego. Mowisz ze gada bzdury, bo wg niego bramki sa wazniejsze niz asysty, ale nie wspominasz, ze dodał "ze zawsze z z myślą o pomocy drużynie", więc badz obiektywny i nie wyciągaj fragmentu wypowiedzi. Zakladasz, ze tylko skromny styl bycia jak Messi jest w stanie doprowadzić do czegos w tym sporcie, dziwne.
0
@Adik22 media kreują jego wizerunek jako czlowieka ktory tylko imprezuje bo to sie lepiej klika niz pokazywanie jak trenuje a większość ludzi to łyka jak pelikan i uwaza ze tylko to robi, czy widziales choc jeden artykuł czy film gdziekolwiek o tym ile on pracuje na treningach, ile pracuje na silowni, jak wyglada jego dieta i regeneracja? Z tego co wiem jego religia zakazuje mu spozywania alkoholu, wiec nie sadze zeby skonczyl jak Grealish. Mimo mlodego wieku uwazam go za dosc swiadomego czlowieka, on doskonale wie ile pracy przed nim i ile lat grania przed nim. Dodatkowo zakazanie mu tych wszystkich pozaboiskowych rzeczy wplynie na niego negatywnie, bo im bardziej czegos nie mozesz robic tym bardziej cie to kusi. Nigdy nie bylo zastrzezen ze strony klubu, Flicka ze on sie obija na treningach, ale po prostu nikt nie mowi o tym i nie pokazuje ile on (brzydko mówiąc) zapierdala. Zeszly sezon jesli sie nie mylę to Lamine mial wiecej asyst niz bramek, w tym sezonie ma dwie asysty (plus to dośrodkowanie przy golu samobojczym ktore no nikt nie zaliczy jako asysta, choc niektore portale takie rzeczy uwzgledniaja) i dwie bramki na 3 mecze, wiec trochę nie rozumiem skad twoje stwierdzenie, ze ma on rozumiec ze asysty sa tak samo wazne jak gole. Po 3 meczach gdzie cala drużyna nie byla na takim poziomie na jakim powinna byc i na jakim byla w zeszlym roku zrobila sie gownoburza na temat tego ze Yamal sie konczy, ze mu odjebalo i ze drugi Neymar. Zgadzam sie z toba ze za wielka pilka idzie duza odpowiedzialnosc, ze pilka nożna to nie jednostka tylko gdy piszesz o tym w kontekście Yamala wnioskuje ze uwazasz, ze on nie ma takiej świadomości. Samo to wziecie na siebie wykonania karnego w meczu z Rayo pokazuje, ze chlopak chce brac na siebie odpowiedzialność. Tak jak pisalem ma wiele do poprawy, ale zaden trening nie da mu tego co mecz, bedzie robil straty, bedzie oddawał strzały w kosmos ktore beda irytowac zarowno kolegow z druzyny, trenera jak i nas kibiców, ale z kazdym kolejnym meczem bedzie zdobywal to doświadczenie. Nie chce go tu porownywac do Viniego, ale przypomnij sobie jak Benzema go krytykowal na samym poczatku za wybory, jednak koniec końców wyrosl na kluczowego zawodnika. Dajmy mu czas na rozwój, oceniajmy całokształt sezonu a nie 3 mecze gdzie kazdy gral slabo, bo jest to po prostu nie fair. Wiem, ze wszystko wymaga czasu i jego dojście na szczyt tez. Jest talentem ktory zdarza sie raz na x lat ale on tez potrzebuje czasu, mnostwo treningow i wiele meczow.
Wiesz, kazdy czlowiek jest inny. Jeden potrzebuje zyc jak mnich a drugi nie. Nie znasz go, nie wiesz co jest dla niego najlepsze. Wiem, ze kazdy by chcial dla niego jak najlepiej ale to on wie czego potrzebuje w zyciu zarowno sportowym jak i prywatnym, a wszelkie komentarze typu ze nie powinien robic tego i tamtego sa bezsensowne. My widzimy tylko "wierzcholek gory lodowej".
3
Troche dziwia mnie te wasze komentarze odnosnie jego osoby. To wg was on musi byc skromny, wakacje spedzac z mnichami w tybecie, na trening isc na kolanach przez miasto? Ma taki charakter jaki ma i czy wam sie to podoba czy nie, nic tego nie zmieni. Albo te komentarze odnosnie jego wygladu ze farbuje wlosy na blond, ze zaklada okularki, troche nie rozumiem w czym jest problem. To jego styl, to jego sposób wyrazania siebie i wasze komentarze odnosnie wygladu sa zbędne. Dla niego wy wygladajacy jak wszyscy wokol, z fryzurka na żołnierza, ubrani w dzinsy i koszulkę polo i bebzonem jak arbuz (na szybko stworzylem obraz typowego faceta, nikogo nie obrazam, to tylko przyklad) bedziecie nudni. Jesli chodzi o jego grę to bedziecie wskazywac na niego ze gra pod siebie, ze gra piach, ze słabo wszedl w sezon. Jesli jestescie obiektywni to te same slowa mozna skierowac do calego zespolu bo całościowo gramy slabo. Brakuje zaangażowania i intensywnosci a on nie jest powodem slabej gry całego zespołu. Jakos po jego dośrodkowaniu padl gol na 2:3 z Levante, czyli znow byl kluczowy. W meczu z Rayo pod koniec probowal wrzutek zeby wyrwac te 3 pkt. Hejt na chłopaka w większości spowodowany jest tym ze nie jest "skromny" i wam to nie odpowiada, bo macie problem z pewnością siebie i was zżera od srodka ze jak to taki gowniarz moze sie tak zachowywać. Wyluzujcie, chlopak ma duzo do poprawy owszem, ale nikt nie wygral ani nie przegral ligi po 3 meczach. Dla mnie to on moze sobie ogolic glowe na zero i wytatuowac rozowego penisa, a i tak bede sie jaral ze mamy takiego goscia w skladzie. Vamos Barca
2
Zbliza sie do Elche? Może rowerem jedzie ze tak długo
1
A ile bylo komentarzy, ze "po co go kupowali, ze pozycja bramkarza jest dobrze obsadzona, sa inne pozycje bardziej potrzebujące". Gdyby nie on to byśmy dzisiaj glowe w piach chowali ze wstydu bo tam ciezki wpie**ol by byl.
1
@Hadim wczoraj to oprocz pieknego Joana to każdy zagrał beznadziejne, ciężko mi kogoś wyroznic na plus
2
@xavi890 nie nazwałbym Alexa Baene przeciętnym, chetnie bym go widzial u nas i mialem taka nadzieje jak kupowali Olmo ze moze jednak sie skusza na Alexa
2
@xavi890 presezon miał naprawdę dobry, widać było że odzyskuje swoją wersje sprzed kontuzji, zaczynało to wyglądać obiecujaco. Ogólnie byłem przekonany że on zacznie w podstawowym składzie ten sezon, bo wyglądał dużo lepiej niż np Olmo czy Fermin. Gavi przez swoją wszechstronnosc (może tak naprawdę zagrac na każdej pozycji w pomocy od "6" przez "8" po "10" jak i nawet jako falszywy skrzydłowy czy falszywa "9") jest trudny do zdefiniowania. Nie ma on takiej wiodącej cechy (chodzi mi tu głównie o aspekt pilkarski), bo tak naprawdę nie wyroznia sie tak jak np Pedri z jego kontrola i utrzymywaniem przy piłce. Gavi jest po prostu bardzo dobry w kazdym aspekcie i to moze czynic taki obraz, ze on nie wyroznia się na tle innych, a dodajac do tego jego agresje, zaangazowanie i pracowitosc czyni go juz pilkarzem ktorego kazdy trener chcialby miec w swoim zespole. Nie bez kozery pojawily sie plotki o zainteresowaniu Atletico. Ciezko tez tak naprawdę określić sufit Gaviego bo ta kontuzja mocno zahamowała jego rozwoj. Mam nadzieje, ze skonczy sie tylko na strachu i po przerwie reprezentacyjnej bedzie gotowy do gry.
4
Myślę że nie tylko najbliższe otoczenie na nadzieje że zostanie, ale całe barcelonismo
0
@Pablozeusz polecam przegladarke opera na tel, blokowanie reklam i po klopocie (to żadna reklama jak cos)
19
Byle nie wyjazd do Kazachstanu i będzie git
2
@th@les prawdopodobnie zagral tu czynnik demograficzny, Elche jest blisko Alicante a on chyba stamtad pochodzi czy tam jego rodzina mieszka
2
@th@les tak jak napisane w artykule, byly to koszulki w wersji dla kibiców a nie "meczowki"
8
Widzę, ze trochę zmienil się sposób inwestowania pieniedzy w klubie. Wyglada to na taki transfer bez ryzyka, bo jesli kupia go za 5 mln i nie wypali to zawsze latwiej bedzie go gdzies sprzedac bo z Barcy pojdzie za 10 (to czysta moja spekulacja odnosnie kwoty potencjalnej sprzedazy i oczywiście jesli juz sytuacja finansowa sie uspokoi do tej pory), niewielki zarobek ale zawsze coś. Zaczynaja wyławiać takie okazje rynkowe: Garcia (tu akurat to gotowy produkt w formie okazji), Roony (pozwolicie ze nie napisze jego nazwiska XD, maly koszt i male ryzyko a cos pokazal juz ze potrafi) i teraz chca tego Kamerunczyka. Za takie decyzje trzeba pochwalic zarząd bo to madre i przyszłościowe ruchy.
22
Dwa mecze, dwie bramki (mógł mieć trzy ale jak sam to mówił "chciał rozerwać piłkę"). Myślę że można być z niego zadowolonym, od napastnika wymaga się bramek, a jak na razie je dostarcza co mecz, także pewnie utrzyma pierwszy skład, bo uważam że nie ma potrzeby robić zmian.
11
Każdy cisnął po Araujo a jak na razie to Cubarsi jest bez formy a Araujo gra całkiem całkiem nieźle
7
Eric gra bo w presezonie był jednym z lepszych (nie chodzi tylko o mecze ale też o to co Flick widział na treningach), jest po prostu w lepszej formie niż Kounde obecnie
1
W tym meczu zawodnikom ofensywnym Barcy trochę latwiej bylo odbierac pilke ze wzgledu na przewage liczebną. W momencie zakladania pressingu to tak naprawde biegali we dwoch do jednego zawodnika wiec tez duzo latwiej bylo odebrac pilke. Poza tym odbior pilki bardzo czesto byl wykonywany na 20-30 metrze od bramki przeciwnika gdzie pressing w takim obszarze boiska jest glownie zakladany przez formacje ataku, wiec moze dlatego odbiorów mial wiecej niz Pedri. Yamal zawsze biegal w pressingu, nigdy nie bylo z nim problemu jesli chodzi o aspekty defensywne, choc wiadomo nie jest to poziom intensywności Raphinhi, ale nie wiem skąd jakieś zdziwienie że chłopak tak pracował w defensywie.
2
Nie bralbym tego meczu wgl pod uwage przy ocenie kogokolwiek ze składu. Ten mecz skonczyl sie w 1 polowie. Inny poziom zaangażowania by byl w przypadku 11 na 11. Po dwoch czerwonych kartkach to nie mialo sensu ani dla jednych ani dla drugich. Nie ma co wgl oceniac po jednym meczu a juz po takim to wgl. Mecz z Levante bedzie mozna tak naprawdę uznac za debiut/start zarówno Marcusa jak i calej ekipy w tym sezonie.
0
I Rashford juz zarejestrowany (powinno byc dopiero), same pozytywy dzis
4
@vincentPL tylko wiesz zakladasz hipotetyczna sytuację, a co jesli okaze sie ze beda zdrowi caly sezon i wtedy chlopak przesiedzi kolejny rok na lawce a w jego wieku to jest po prostu zabojstwo kariery jesli nie bedzie regularnie gral, wiec dla jego dobra lepszą opcją bedzie odejscie na wypożyczenie. Od biedy mamy tego Farre z rezerw jak bedzie szpital
3
@zasada22 na canal plus chyba tylko
16
Troche taka tendencja "ile i gdzie mozna zarobić" robi sie niepokojąca. Wgl nikt nie patrzy na to, ze w Hiszpanii tez sa kibice i dla np takich ludzi mieszkających w Villareal jak przyjezdza Barca albo Real to jest jak święto. Liga patrzy tylko na zarobek, pojedzmy tam bo tam nam wiecej dadza. Jasne, ze pilka to biznes, wszystko rozumiem ze koniec koncow chodzi o to zeby na tym zarobic, ale gdzie jest w tym wszystkim po prostu piłka nożna i dlaczego cała ta kultura pilki noznej i kibicowania jest spychana na dalszy tor. Ciezkie czasy nadchodzą.
2
@CurryTheGoat30 tylko ich przychody z praw do transmisji sa na totalnie innych poziomie niz w pozostalych ligach top 5, dlatego nawet bieniaminek jest w stanie wydawac takie pieniedze. Niestety nawet reorganizacja FFP nie dalaby takich transferow jak w Anglii, jedynie otworzylaby możliwości rejestracyjne
7
@Fermin parasoksalnie te nasze nowe "9" lepiej podaja w tym meczu niż strzelają XD
0
@rafal3030 nie ze reklamuje czy cos w tym stylu, ale opere sobie zainstaluj bo tam jest blokowanie tych reklam wyskakujacych
3
Skoro bylo wczesniej mowione ze tutaj bedzie test 11 ktora zagra w pierwszej kolejce w meczu z Mallorca to nie sadze zeby Flick wystawil w pierwszym skladzie kogos kto nie jest zarejestrowany (oprocz Joana ale on to raczej i tak bedzie zarejestrowany). Jesli chodzi o Marcusa to jest ta niepewność falej co do rejestracji wiec jesli to prawda odnosnie tego once de gala to raczej Marcus nie wystapi w pierwszym skladzie.
Joan - Kounde Araujo Cubarsi Balde - De Jong Pedri Gavi - Lamine Ferran Raphinha ja raczej tak bym to przewidywal.