0

@Kuczek Jaki był kurs na to 1,01?

0

@Ptasior Tylko kiedy ostatnio Olmo zagrał dobry mecz? Na początku listopada z Espanyolem? Ewentualnie z Betisem w PK, tylko tam grał na 9, nie ma za grosz gwarancji ze grałby lepiej od Gaviego, a Fermin dziś zawieszony.

0

@PatrychoO To był mecz z Granada nie z Getafe.

1

@Firestone Poczekaj do lata co ugotują, rok temu Roque, pól roku temu Olmo ciekawe co dalej.

1

@karolszymek Mysle ze raczej przyszly poniedzialek, w piatek losowanie LM, LE ale La Liga tez musi dogadac sie z telewizja w kwestii godzin meczow po losowaniu, wiec oficjalnie oglasza to w poniedzialek(tak obstawiam).

0

@karolszymek Najwcześniej po losowaniu meczów LM 1/8, bo terminarz meczow LM wplywa na ta kolejke(to kto bedzie gral we wtorek, a kto w srode w LM).

2

@FcPortoFan1999 Sa 2 sondaze RMF dziś, ten 16,8% to jest sondaz ktorych uwzglednia niezdecydowanych wyborcow, ktorych jest kolo 20%, stad wyniki wszystkich kandydatow sa nizsze. Z kolei sondaz gdzie Mentzen ma 19% to sondaz wsrod zdecydowanych wyborcow i suma jest 100% glosow. Zauwaz, ze tutaj wynik Trzaskowskiego i Nawrockiego tez sa nizsze.

9

@Arden Salah może pobić rekord G+A w Premier League. Dotychczas rekordzistą jest Shearer i Cole którzy mają 47 G/A. Kosmiczny sezon Egipcjanina.

23

@draxidox Czysta hipokryzja, to jego rzad w 2010 dogadal sie z Rosja w sprawie nowego kontraktu gazowego, gdy Rosja nieco rok wczesniej oderwala 2 prowincje Gruzji(Osetia i Abchazja) w wyniku wojny, wtedy rozumiem dogadywanie sie z Rosja bylo cacy, bo co tam Gruzja daleko od nas, wiec mozemy olac i handlowac dalej z barbarzyncami.

0

@PatrychoO To jakich komentarow wolisz w Eleven lub C+?

1

@GeneralXavi Troche przypomina to sytuacje przed meczem z PSG, wygrali w lidze 6:0, potem przychodzi do meczu z PSG prowadza juz 2:0 i wydaje sie ze City wraca, a tu cyk dostali 4 gole w 30 minut.

3

@FCB24 Wybacz ale ślepym trzeba być, nie widzac talentu Cubarsiego i szukac na sile powodow dlaczego gral. Pau wszedl z buta do druzyny w wieku 17 lat, to moze od razu napisz ze Yamal gral tylko dlatego ze Rapha zrobil czerwo w pierwszej kolejce i musial potem pauzowac, albo dlatego ze Dembele zostal sprzedany przed sezonem. W swoim poscie tez nie odnosze sie do Asensio, nie sledze meczow Realu na biezaco, wiec nie bede go ocenial.

3

@FCB24 Akurat Christensen był zdrowy tylko gral na 6 u Xaviego w drugiej częsci sezonu, a stoperami byli Araujo i Cubarsi. Pau wygrał też rywalizację z Inigo, wiec nie przesadzaj z tym, ze nie powachalby murawy.

0

@matmarix No właśnie dotychczas zarówno u Koemana, Xaviego jak i w Porto grał głównie na 8, teraz gra w City na 6, ale jest kontuzjowany Rodri, nie jest powiedziane ze w przyszlym sezonie wróci na pozycje 8, ja nie żałuje jego odejscia, uwazam ze mamy lepszych zawodników.

0

@matmarix Dzisiaj całe City zagrało dobrze przy fatalnej postawie Newcastle. Trudno wyciągnać wnioski o Nico jakieś większe, zagrał bardzo poprawnie tak jak cała pomoc. Newcastle nie stwarzało praktycznie żadnych okazji, to i postawy obronnej nie mozna ocenic. Co do Nico, on w Porto jak i w sezonie 22/23 u Xaviego grał zazwyczaj na pozycji 8 i tylko sporadycznie na 6. Ja mam duże wątpliwości jak on się będzie sprawdzał w grze obronnej, na pewno test przeciwko Realowi coś odpowie. My na 8 mamy Pedriego, wiec Nico i tak byłby bez szans na wieksza ilosc minut. Co do oceny jego na pozycji 6, trzeba poczekac jak w City bedzie wygladal przeciwko mocnym rywalom.

0

@lucca87 Roque w momencie wypożyczenia do Betisu w momencie gdy był wyrejestrowany w Barcelonie, więc ten rok nie wlicza się do FFP. Poprzednie pół roku gdy był u nas był zarejestrowany w miejsce Gaviego na innych zasadach. Nowe kontrakty Pedriego i Gaviego będą się wliczać do FFP od kolejnego sezonu i wtedy nastąpi fizyczna rejestracja tej umowy w La Liga(były o tym informacje w hiszpańskich portalach jak to działa). Poczytaj sobie dokładnie jak działa FFP, poza tym naiwnością jest liczenie że ktoś za Christensena po sezonie z kontuzjami i rocznym kontraktem zapłaci 25mln. Co do Nico to nie jest zysk 20mln, tylko około 15mln, Porto przed sprzedażą skorzystało z klauzuli wykupu 20% praw za 3mln, co daje zysk na poziomie 15mln.

0

@lucca87 No tak Araujo 65mln, ale już taki Roque będzie stratą w kontekście FFP bo możemy go sprzedać za około 25mln, czyli poniżej pozostałej amortyzacji. Nas czeka przede wszystkim rejestracja wszystkich nowych umów typu Gavi, Pedri, a latem dojdzie Yamal i Cubarsi +trzeba załatwić stałą rejestracje Olmo, zamiast obecnej tymczasowej. Te ruchy trzeba w pierwszej kolejności ogarnąć, w okienko 26/27 będzie dużo łatwiej o takie ruchy po odejściu Lewego + będziemy już po sezonie gry na Camp Nou, które mimo ograniczonej pojemności wygeneruje lepsze dochody niż Montjuic.

6

@lucca87 Newcastle nie sprzeda Isaka za 80-90mln. Oni go kupili za 70, a u nich się jeszcze rozwinął. Będą krzyczeć co najmniej 120mln, a tyle ze sprzedaży wspomnianych zawodnikow nie uzyskamy.

1

@krol211 Na ostatnie 20 meczy, 17 razy wygraliśmy z Sociedad, 1 remis, 2 porażki. Mało jest drużyn w La Liga przeciwko którym mamy lepszy bilans, na pewno Sociedad był najłatwiejszym rywalem.

1

@KamQiX W tym sezonie lepiej gramy na wyjazdach niż u siebie, stadion Atleti nam leży. Wygraliśmy za Xaviego wszystkie mecze tam, także spokojnie.

1

@lucca87 PSG mocno na wyrost, nie wygrali z nikim większym w tym sezonie(poza słabym City). Przegrali z Atletico, Bayernem czy Arsenalem. Według mnie takie PSG odpadnie już w 1/8 jak ich wylosujemy.

4

City wygląda katastrofalnie pod względem fizycznym. W LM na 17 bramek które stracili aż 16 to bramki w 2 połowie, jest to najgorszy wynik pod tym względem że wszystkich drużyn w LM(94% bramek straconych 2 połowa). Jeśli popatrzymy na ligę i wyniki tylko 1 polowy meczy to punktują na poziomie Liverpool i ogólnie 3 miejsce w lidze. 2 połowa natomiast to strata do Liverpoolu aż 14pkt. Problem City to nie sama kontuzja Rodriego, błędy taktyczne itd. tylko głównie bardzo słabe przygotowanie fizyczne, coś poszło bardzo nie tak u Pepa pod tym względem.

7

@Arden Na ten moment na pewno nie zasługuje na 1 skład. Co więcej Eric lepiej wygląda teraz też, więc dla mnie jest obecnie 4 w kolejce do gry na środku obrony.

6

@BarcaFan20048989 Tak meczów jest za dużo obecnie, przez co jest więcej poważnych kontuzji. Taka zmiana to aż 4 mecze mniej w sezonie, a wartość 19 i 20 drużyny ligi pod względem sportowym jest minimalna.

0

@Rupert_Haubica A kiedy ma łapać minuty Torre, albo Fort. Albo jesteś dobry albo nie grasz u Flicka.

0

@bartekvisca Powodem jest po części drugi mecz, który był grany o 19:30. Wczoraj mecz Realu był o 21, czyli tak jak w LM, ale wtedy nie było 2 meczu wcześniej.

0

@MesQueUnClub96 Nie rozumiesz dalej co znaczy akcja. Popatrz 1 akcja to strata Akanjiego, siła rzecz xG będzie bardzo niskie bo bardzo rzadko obrońca traci piłkę w ten sposób, nie ma znaczenia co dalej Arsenal zrobił, liczy się moment straty i jak rzadko coś takiego w meczach występuje. Analogicznie 2 bramka strata Fodena i rykoszet od pleców Stonesa tutaj już będzie ekstremalnie niskie xG. Poczytaj sobie jak działa ten współczynnik.

0

@MesQueUnClub96 xG odnosi sie do calej akcji a nie do samej pozycji, z ktorej byl strzal.

2

@TR3YWAY Mecze LM są o 21, to jest tylko 30m pozniej, dla mnie ok.

1

@LeoMessiiBarcaPepa Problemem są zarobki Fatiego, on podpisał nową umowę w wieku 19 lat dostając 14mln brutto, czyli 7mln netto. Siłą rzeczy Yamal nie będzie chciał zarabiać mniej, stąd te zarobki. Laporta wyznaczył próg zarobków wskutek tego.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?