1

@MESSIah16 Jedna dawka szczepionki na grypę też zapewnia pełną ochronę. A po roku trzeba powtórzyć. Też nie wierzysz w jej skuteczność i czujesz się oszukiwany przez biznes farmaceutyczny, czy raczej po prostu rozumiesz, że wirusy niezwykle szybko mutują i stąd ta potrzeba ponawiania szczepień? To tak jak z antywirusem na kompie... No zapłaciłem za tego Nortona to mam mieć ochronę. Co to za skandal że mi jeszcze musi się raz na jakiś czas aktualizować? Czuję się oszukany przez cwaniaków z Doliny Krzemowej.

0

@DaPidejpi Nie dziękuje się żeby nie zapeszyć! eh... co za student... na takiej podstawie już polegał :D

1

@DaPidejpi To easy. Nawet na prawie konsta nie jest straszna, a jest zdecydowanie bardziej rozbudowana i szczegółowa. Powodzenia!

0

@DaPidejpi Uuuu... Pierwszy rok prawa? Jeszcze masz szansę zmienić zdanie ;)

1

@Pogba Najlepszy jest automat z "łopatkami". Prawie dwa w jednym. Manual przy klasie obecnych skrzyń automatycznych ma sens tylko w samochodzie do zabawy. Jakieś sportowe cabrio, rajdówka, coś na tor... Ale jeśli się tego używa do zabawy właśnie. Do normalnego użytkowania zdecydowanie automat.

0

@BigBambi 6-2 z Realem

0

@Rewolucja123 Dzięki! Chętnie się zapoznam po pracy :)

0

@masq Przeważnie się z Tobą nie zgadzam i to fundamentalnie. Liczyłem na tą kulturalną dyskusję bez spiny, a tu... Nie mam o czym dyskutować. Mogę tylko zacytować klasyka pisząc "w punkt!".

0

@Rewolucja123 Czyżby analiza taktyczna Xaviego? Oznacz dobry człowieku, bo myślę że możemy mieć ciekawą dyskusję :)

1

@kuz Naprawdę spoko! Nie wiem czemu, ale macie trochę Nightwishowy vibe.

4

@Emhyr Tak jak mówię... Oni mają naprawdę dobry scouting! Sporo talentów się zna dlatego, że są talentami w FM-ie, a dopiero rok, czy dwa później odpalają w rzeczywistości.

1

@Emhyr Spory talent w FM-ie, a oni akurat mają zaskakująco dobry scouting. Chłopak notuje świetne liczby, ale gra w lidze urugwajskiej, więc... Wiadomo.

0

@Bykunn Zamiast Alp polecam Kaukaz np. w Gruzji. Absolutna rewelacja, widoki kosmiczne, a góry łatwiejsze i mniej niebezpieczne niż naprawdę wysokie Alpy mimo wszystko. Elbrus czy Kazbek są do zdobycia po dość podstawowym przygotowaniu, a takie Mount Blanc zdecydowanie nie.

Moim marzeniem jest za to Kilimandżaro :) miałem się wybrać już nawet, ale... przyszedł COVID. Jeszcze kiedyś pojadę.

0

@Colon Ja zdecydowanie tak. Pewnie nigdy bym nie przetrwał przygotowań z moim słomianym zapałem, ale chętnie bym spróbował wejść. Oczywiście z tlenem. Tak... Wiem że można i tak umrzeć, ale co z tego? Nie żałowałbym gdybym umarł stojąc na szczycie świata. Esencją nie jest żyć długo tylko w ostatniej chwili móc powiedzieć "well... that was fun!".

3

@tomek8756 Nie, ale przeczytanie opowiadań i sagi o wieśku (opowiadań nawet bardziej niż sagi) polecam z całego serca. Serial się nie umywa. Głównie jest odarty z humoru i głębi.

0

@Colon K2 i Matterhorn.

1

@MarioVeB! Jeśli lubisz naprawdę dobre restauracje i nie przeszkadzają Ci wygórowane ceny to Wyspiańskiego 26a. Kiedyś tam byłem i jest tam knajp do wyboru, do koloru, ale raczej z wyższej półki jakościowej i cenowej. Było natomiast przepysznie i wg mnie warto się wybrać.

0

@KapiFCB Ale dlaczego wściekać się na agresywną jazdę? Jasne, nie jest to bezpieczne, ale gwarantuje show i emocje. Senna też jeździł jak wariat. O to chodzi w tym sporcie... O ryzyko, walkę, jazdę na granicy.

1

@DaPidejpi Andaluzja zdecydowanie. Chociaż Valencia, Madryt, Kraj Basków, czy Galicja też są piękne.

1

@ObiwanKenobi Posłużę się porównaniem... Twoim marzeniem jest przejazd samochodem F1. Masz taką opcję, ale pod warunkiem że bez kasku i pasów. Piszesz się?

4

@ObiwanKenobi Tak, wpływa. Bo o wiele łatwiej podjąć decyzję o zajściu w ciążę kiedy wiesz, że jeśli coś z nią będzie bardzo nie tak to możesz usunąć. Kobiety obawiają się, że będą musiały nosić płód z wadą letalną i patrzeć na jego śmierć w momencie kiedy już odczuwa cierpienie (zamiast go usunąć gdy jest płodem, a nie dzieckiem... gdy jeszcze nic nie czuje). Boją się też że skończą jak Izabela z Pszczyny, bo na lekarzy padł strach lobby antyaborcyjnego oraz wspierającego to lobby rządu, który zrobiłby z nich morderców, oprawców i pokazał jako przykład nadzwyczajnej kasty co chce tylko zabijać. Bo tak uważają? Nie. Bo im się to opłaca. Bo tworzy to stan zagrożenia "lewackimi mordercami" i mobilizuje elektorat złożony w dużym stopniu z idiotów żeby iść do urn bronić życia, Polski, religii i cholera wie czego jeszcze.

2

@Hosh Oj się uzna, że jest niezgodny z Konstytucją jak będzie trzeba :) nie zauważyłeś jeszcze jak to działa? Prawo dawno przestało nas chronić, bo pełni rolę służebną wobec władzy.

0

@FCB24 Zjawa i Irlandczyk. Dobre filmy, ale nic wybitnego, a świat na ich punkcie oszalał.

1

@Ricc Ciekawie będzie, bo w przypadku remisu Legii jutro wszystkie ekipy będą mieć po 7pkt.

0

@CatalanDream Dlatego mówię... Bardzo light. Poglądy bardzo podobne, zasłużony dla niepodległości swojego kraju, ale... Nie posunął się do zbrodni przeciwko ludzkości. Natomiast mimo wszystko... To nie jest wyłącznie chwalebna postać w historii Polski. Raczej ktoś kto w połowie wzbudza dumę, bo jednak wielki patriota, a w połowie obrzydzenie, bo jednak faszyzm, ruscy, ksenofobia i antysemityzm. Natomiast na pewno bardziej zasługuje na swoje rondo w Warszawie niż de Gaulle, czy Washington.

0

@ObiwanKenobi Za poród 10.000 USD, ale złamana noga to już ponad 100.000 USD. Koszty opieki medycznej w USA to żart. A żadne ubezpieczenie im nic nie finansuje... Finansuje im jakiś procent i potem się okazuje, że nie obejmuje większości świadczeń. Innymi słowy płacą więcej, za mniej.

Ewidentnie wg Ciebie nie istnieje społeczeństwo, czy solidarność. Jak jesteś chory to radź sobie sam i zdchaj jak Cię nie stać? Serio? Szczerze to brzydzi mnie Twój post na maxa i pokazuje Twój totalny brak zrozumienia sytuacji w USA. Ta dyskusja nie ma sensu, bo ewidentnie pasujesz do Konfy po prostu intelektualnie. Dno i dwa metry mułu.

0

@CatalanDream Faktycznie mogli zmienić raczej inne rondo. Natomiast Domowski to też postać bardzo niedwuznaczna... Bo z jednej strony dla Polski bardzo zasłużony, a z drugiej też bardzo kontrowersyjna przez swoje faszystowskie skłonności, bardzo prorosyjskie nastawienie, ksenofobię i antysemityzm. Taki Bandera w wersji light. Bardzo light.

0

@ObiwanKenobi To teraz wyobraź sobie 80latka w magazynie Amazona albo dentystę w takim wieku, gdzie wzrok leży, sprawność manualna jeszcze bardziej. Albo 85latkę w urzędzie ogarniającą nowe technologie. To niemożliwe.

USA to oddzielny przykład, bo to najbogatszy kraj trzeciego świata. Tam państwo nie gwarantuje Ci praktycznie nic i stąd mają takie problemy społeczne jakie mają. Dla nich publiczna służba zdrowia to komunizm i wolą płacić średnio 10.000USD za poród niż 200 dolarów podatku miesięcznie. USA to totalna patologia pod tym względem. Problemy psychiczne? Radź sobie sam, a jak Cię nie stać to Twój problem. Potem się dziwią, że jakiś wariat wali do ludzi z karabinu na koncercie country. Ludzie unikają służby zdrowia, bo nie chcą wpaść w długi. Wyobrażasz sobie trafić do szpitala z zapaleniem płuc, bo Cię nie było stać na lekarza i leki przy przeziębieniu? Bo u nich to norma. Bezdomność w skali jakiej w Europie po prostu nie ma nigdzie. Studia właściwie tylko dla bogatych, więc jeśli jesteś biedny to się z biedy nie wyrwiesz, a jak klasą średnią to w dorosłość wchodzisz z długiem za kredyt studencki liczonym w dziesiątkach tysięcy dolarów. Więzienia mają na celu tylko karanie, a nie danie szansy na powrót do społeczeństwa co oznacza, że po wyjściu większość wraca do kolejnych przestępstw, bo nie mają co ze sobą zrobić. "American dream" to dla ludzi z Europy absolutny koszmar. Wolałbym mieszkać na Ukrainie niż w USA i mówię serio. Mam kolegę pochodzącego z Florydy i mieszkającego w Europie (Węgry, Austria, Polska) już pewnie z 15 lat. O USA ma do powiedzenia jedno... "shithole".

0

@PatrychoO Bo tych im nigdy w historii nie brakowało i nie trzeba było o nie walczyć :)

0

@Kimar Nieprawda. Araujo, czy Mingueza grają na boku obrony w ustawieniu z 4-3-3, ale tak to wygląda tylko w defensywie, bo w ataku i tak przechodzimy na 3 w obronie. Za Pepa było to samo w lustrzanym odbiciu, bo taką funkcję pełnił Abidal.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?