0

@Salchent ale to ty dzwonisz

0

@messi564 swoją drogą ciekawy jestem emocji jakie pilkarze doświadczają podczas takich opraw jak ta z FK Astana, nie mówię tu o obcokrajowcach czy amebach jak Rzeźniczak a o charakternych piłkarzach jak Slisz. Serducho bije pewnie duzo mocniej

1

Można Legii nie lubić, ale przyznać trzeba że osoby odpowiedzialne za oprawy to powinny dostać jakiś kontrakt od klubu. Wczoraj też kapitalnie to rozegrali, może nie jest to aż taki top jak powstańcza oprawa z FK Astana czy świnia z UEFA, ale w świat poszło i kibice z różnych krajów propsują w komentarzach. Ciekawe czy kiedyś doczekamy takiej drużyny jakich mamy kibiców

4

@HighestInTheRoom weź się nie ośmieszaj.

1

@gumaz za messi564 i za gumas

1

Ale fatalny mecz rozegrał wczoraj Miguel Gutierrez z Bilbao. Dwie bramki na jego konto, to tylko pokazuje że nawet jak jesteś rewelacja rozgrywek to w młodym wieku zdążają się i takie mecze, Balde mimo wszystko nawet w słabej formie nie schodzi poniżej poziomu przyzwoitości

Szkoda bo kibicuje Gironie ale top4 to max i chyba nawet o to będzie ciężko

Ciekawe co na to Tomek Cwiakala, Miguel to jego ulubieniec, chyba największy po każdym zawodniku Realu, a nie czekaj .. to też piłkarz Realu w sumie

0

Myślicie że jak Tuchel poleci to dostanie od razu propozycje pracy w jakimś klubie z absolutnego topu (stare big six PL / jakiś włoski potentat typu Juve / Milan) czy już kluby półkę niżej jak Aston Villa, Sevilla czy Barca?

0

Pewnie też większości z was na różnych mediach przewijają się fundację dokarmiające dzieci w Afryce itp. sam przez ostatni rok wpłaciłem kilkaset złotych na te zbiórki, ale szczerze mam wątpliwości ile z moich pieniędzy faktycznie trafia do tych dzieci. Jest jakieś rzetelne źródło które sprawdzą takie dotacje?

4

@SelloutCrowd to nie wiesz że pierś z kurczaka rośnie na drzewach? A tak szczerze to osobiście uważam że ubojnie dla zwierząt hodowlanych to najbardziej humanitarny sposób w jaki możemy pozyskać mięso. Lepsze to niż walenie siekierą w łeb. Mój dziadek jak żył to miał specjalny nóż do uboju świń którym starał się trafić prosto w serce i krew po tym nożu spływała przez specjalną rurkę, raz widziałem i świnia i tak się męczyła. Tam przynajmniej robią to jeszcze bardziej profesjonalnie, a tak jak mówisz, jak ktoś nie miał takiego noża to walił w głowę siekierą ile wejdzie, to był dramat dla tych zwierząt a nie nowoczesne ubojnie

0

@leszeq wychodzi ponad 1000 zł miesiecznie, jak na jedno auto to raczej dużo, jeśli tankowałeś też np. żonie czy dziewczynie to raczej spoko

0

@escarabajo @AlwaysBlaugrana @bartekvisca @HighestInTheRoom @MesQueUnClub_87 sam pracuje w transporcie więc mam tego świadomość, bardziej chciałem się dowiedzieć ile przeciętnie litrów spalacie w miesiącu bo to w pierwszej kolejności boli po kieszeni. Inna sprawa, że cena żywności ostatnio wzrosła nieadekwatnie nawet do wzrostu ceny paliwa więc pytanie ile faktycznie spadnie cena w sklepach nawet przy drastycznej obniżce ceny na stacjach

1

@AlwaysBlaugrana no ostanio sąsiad mi płakał że paliwo drogie a jeździ 3l benzyną która pali pewnie w granicach 10-12l, zapytałem się grzecznościowo czy nie warto zmienić po prostu auta na oszczędniejsze to "na gaz to są kuchnie, a na rope traktory" :)

0

Tak się zastanawiam ile ludzie miesięcznie jeżdzą, że ważniejsze jest dla nich obniżenie ceny paliwa która i tak nie jest wysoka w porównaniu z resztą europy (również tej biedniejszej) niż obniżka cen np. jedzenia. Ile miesięcznie litrów spalacie? Ja pracuje głównie z domu, żona w ciąży więc do pracy nie jeździ, jedynie tyle co jeździmy co weekend do teściów więc spalam średnio ok 50 litrów miesięcznie (diesel ok 5l/100km) - ale wiem że niektórzy dużo więcej więc pytanko ile +- litrów może przeciętnie polak potrzebować miesiecznie że aż taki płacz o to paliwo w intenetach i aż tak silna karta w wyborach to jest?

1

Ciekawe co z Xabim po tym już fantastycznym sezonie. Zostanie w Bayerze czekając na Real czy odejdzie do Bayernu lub Liverpoolu. Szkoda że kiedyś grał w Realu bo to przekreśla go jako trenera Barcy, a szkoda

0

Nie dla CPK!

Ale tylko dlatego że jedna trasa ma iść zaraz obok mojego domu, ogólnie niech sobie powstaje ale gdzie indziej xd

2

W obronie i pomocy jest wiele obiecujących piłkarzy. Fort to mloda wersja Cancelo a Cubrasi to nasz najlepszy stoper w statnich meczach. W pomocy Gavi i Frenkie to top w tym sezonie. Odzyskać Pedriego który i tak już wygląda lepiej niz ostatnio, uzupełnić to defensywnym pomocnikiem (wciąż żałuję Nico) i jest dobrze. Tylko w ataku prócz Roque i Jamala brakuje kogoś jeszcze, liczę że Fati wróci i pokaże że wciąż ma potencjał. Tu kolejny kamyk do ogródka Xaviego, upycha na siłę tam Pedriego gdy brakuje Ferrana czy Felixa zamiast dać szansę nominalnemu zawodników na tej pozycji. Już dla Fermina bardziej pasuje rola fałszywego skrzydłowego

0

Ten mecz pokazał że zawsze potrzebujemy typowego przebojowego skrzydłowego. Oczywiście brawa dla Ferrana, wygrał ten mecz. Ale taki sam wkład miał Yamal. Imo optymalnie by było grać obecnie Ferranem na jednym skrzydle, a na drugim Felixem/Yamalem. W zależności od tego który będzie na boisku to po drugiej stronie gra Ferran, on i tak pełni rolę drugiego napastnika a nie skrzydłowego. Raphinha do odstrzału, chyba że nie będzie ofert a Felixa nie uda się raz jeszcze wypożyczyć.

1

Obejrzę ten mecz z nadzieją. Z nadzieją że albo to odrobimy i coś ruszy albo wrzuca jeszcze 3 i ten trener poleci, z taką kadrą zaliczać regres to kpina. Tu nikt się nie rozwija tylko zwija

0

@Firestone no co zmianę trenera wymieniają cały sztab i co nowy trener jest to samo. Ale moim zdaniem to też wina większej ilości spotkań, w Realu już x lat pracuje Pintus który jest chyba top1 w aspekcie przygotowania a w zeszłym sezonie zabrakło tlenu na koniec, w tym masa kontuzji. Moim zdaniem przy tym formacie gdzie kiedyś rozgrywano 10 spotkań mniej na sezon i graliśmy w pomocy Xavim, Iniesta, Busim i w sumie jednym zmiennikiem Keita to wystarczyło plus raz od wielkiego dzwona jakieś rotację z Barcy B. Teraz jest zajazd. Mamy Pedriego, Gaviego, Gundo, FDJ, Fermina a to i tak mało i trzeba ratować się Roberto. Zobacz że nie ma drużyny w której przy obecnej intensywności nie wypadają zawodnicy masowo. To jest inny footballu a dołożono kasę spotkań. Liverpool w zeszłym sezonie grał spotkania z nominalnie 2 obrońcami, Real obecnie też a to Vini, Tibo, Alaba, Militao, Tchou itp. W City Kevin, Haaland, Rodri w jednym czasie wypadli. To jest zajazd te wszystkie wyjazdy i mecze co 3 dni w dzisiejszym footballu przy intensywności jaką trenerzy oczekują. Jestem ciekawy co będzie w Madrycie za pół roku jeśli nawet kupią Kyliana ale odejdzie Luka i Toni. 3 klasowych pomocników i 3 klasowych napastników + 2 niezłych rezerwowych jak Cebulos i Brahim. 3-4 kontuzje które teraz są normą i nie ma opcji walczyć na 3 frontach

3

@Dankho94isback Guiu. Nie róbmy na Roque zbędnej presji od pierwszych spotkań

2

@Chucky nie. Wcale dużo więcej by tam nie zarabiał, oni mają klasowych stoperów a Araujo to wciąż nie jest top1 stoper na świecie żeby zarabiał 2x więcej niż taki De Ligt, a jeśli Barca wyjdzie na prostą to on u nas jako niedługo jeden z kapitanów może liczyć na większe zarobki niż gdziekolwiek indziej poza PSG. Do tego no nie oszukujemy się, będąc Urugwajczykiem wolisz grać w Niemczech czy Hiszpanii? Nasze chłopaki mieszkają w top3 miast w Europie patrząc na klimat i to co Barcelona ma do zaoferowania.

0

Szczęśliwego panowie.

Tak czysto informacyjnie to nawet VegetaPolska ma zdjęcie ze mną, chciał żebym wziął go na backstage ale niestety nie ta płeć

Za to Boysi byli chętni

4

Mam wrażenie że Guiu co wchodzi to strzela. Moze nie bierze udziału w grze ale robi to co powinna 9. Jest dobrze zbudowany, szybki, ma do re wejście w pole karne. Dałbym mi Denzel chociaż w tej 60 minucie wchodzić jak Lewemu idzie jak idzie

0

No. Wreszcie dobry mecz Pablo Torre i to z Betisem w formie. Fajnie, liczę wciąż na niego, nie jako zbawienie, ale klasowego zmiennika

0

@Amidamaru chyba jednak średnio się interesujesz bo Roberto od zawsze wróżono większą karierę niż Thiago. W młodzieżówkach był kapitanem. Nie uważam że dalej powinien nim być, wręcz powinno go w ogóle nie być ale nie mogę czytać jakie głupoty piszesz

0

@SinMistico po tylu słupkach i poprzeczkach które ma u nas boi się pewnie piłkę podnieść xd

1

@Amidamaru przecież to był nasz pierwszy wybór na prawą obronę jeszcze jakiś czas temu, ba, nawet transfermark kiedyś wyceniał go na 60 mln euro. Już nie przesadzajmy. To że teraz jest jaki jest to inna sprawa

1

Potężny Ronald Kuman by to dzisiaj wciągnął nosem grając Lengletem, Mingueza, Moribą czy Messim w pierwszym składzie, Setien by ustawił licznik na 1000 podań i 1:0 po bramce Leo, potem poszedłby krowy wypasać a Denzel pewnie skromny remisik, Lewy wróci na luzie na bezglutenową kolację i tak się będzie elegancko kręcić. Na konferencji się powie że brakowało Pedriego i Gaviego i elo

0

@Robert1603 jak młody Tommy Shelby a nie jakiś fookin cygan!

10

Kiedyś były pretensje że z Frenkiego nie będzie topowej 6 tylko przeciętna 8. Dziś facet gdy gra to jest jednocześnie 6, 8, 10 i na każdej z tych pozycji jest naszym najlepszym zawodnikiem. Niesamowita jakość. Szkoda że reszta nie dojeżdża

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?