mariobe
Dołączył/a: sierpień 2015
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Też tak kiedyś myślałem, ale potrzebujemy rotacji w obronie, a Masche ostatnio gra jako stoper poprawnie - w przeciwieństwie do Umtitiego, który ostatnio gra chimerycznie). Dlatego naturalnym dla mnie następcą Sergio widziałbym Rakiticia.
Co do Roberto nie mam zdania, na pewno warty sprawdzenia tak jak zresztą i Gomes. Da się zauważyć spadek formy Roberto.
Jednak na tą chwilę jak dla mnie Rakitić jest najlepszą opcją. Roberto i Gomes mogą chyba więcej dać nam w ataku, choć i Rakitić nie raz pokazywał się z dobrej strony w ataku.
1
Może sędzia nie widział dokładnie tej sytuacji, chociaż był bardzo blisko. Wg mnie to powinna być jednak żółta kartka. Może też jednak nie pomogło Sergio jego wcześniejsze zachowanie, mam na myśli kilka symulek, które niestety mu się przydarzyły :(
Co do pressingu, to miałem na początku straszne obawy, czy nie skończy się to tak jak już bywało, czyli po jakimś indywidualnym błędzie stracimy bramkę. Nie wiem czy macie też takie wrażenie, ale obrona we wczorajszym meczu wyglądała dla mnie mało pewnie, może po za samym Ter Stegenem, który rozegrał naprawdę dobre zawody. Umtiti zagrał słabo, podobnie lub może jeszcze słabiej S.Roberto - kontuzja?
Tak jak wspomniałeś lepsze drużyny mogłyby nam narobić dużo kłopotu przy takim wysokim pressingu.
1
Niby tak, ale Sergio zaczął znów dobrze grać i ta przerwa może spowodować zniżkę jego formy. Bez Sergiego w dobrej formie drużyna już tak sobie dobrze nie radzi.
Ale cóż taki to urok tego sportu jest, trzymam kciuki by to rzeczywiście było tylko 15 dni przerwy.
2
Nie ważne co się ogląda, byle to robić świadomie - zresztą podobnie z czytaniem
2
Ponadto zachowanie Ronaldo przy karnym, gdzie rzuca piłką w przeciwnika(?). Nie wiem co było przyczyną, czy ktoś go sprowokował, ale widać, że emocji było sporo.
A co do do fair play obu Panów, to jednak Ronaldo Messiemu do pięt nie dorasta.
I kompletnie nie ma tu znaczenia mój subiektywizm. Jest jednym z najlepszych piłkarzy, ale o fair play chłopak pojęcia nie ma.
1
też mam podobne odczucie, choć chyba jednak wynika z naszego stylu gry. Aczkolwiek kilka naszych ostatnich meczy w porównaniu do wczorajszego Sewilli i Realu wyglądało jakby były w zwolnionym tempie puszczane :)
Co mnie cieszy to sędziowanie wczorajszego meczu, które naprawdę nie pozostawiało do życzenia.
Ogólnie robi się ciekawie. Real jednak gra bardzo dobrze, może lepiej by powiedzieć skutecznie i to może zaważyć na ich końcowym sukcesie.
W każdym razie sporo emocji jeszcze i jestem przekonany, że sporo szans na dopadnięcie Realu!
1
Witajcie, to mój pierwszy wpis. Pozwolę się częściowo nie zgodzić. Tzn. masz rację co do kultury, bo wyglądało to słabo. Jednak w jakiś sposób reagować trzeba.
Skoro wg przepisów powstało przewinienie powinno zostać przez sędziego odgwizdane i odpowiednio do tychże zinterpretowane. Czyli patrząc obiektywnie w tym meczu - 2 karne dla Barcy oraz 1 karny dla przeciwnika. W ostatnim meczu pucharowym zdarzyła się podobna sytuacja, z tym, że kontrowersji było jeszcze więcej (m.in. uderzenie Umtitiego).
Oglądam mecze Barcy regularnie od 2008 roku (opuściłem pewnie tylko kilka). I pewnie nie jestem obiektywny, lecz czasami da się zauważyć, że takie sytuację zdarzają się Barcie częściej. Nie wiem z czego to wynika. Czy to, że inni wywierają jednak większą presję na "otoczeniu", czy też ma to jakieś inne podłoże, w które nie chcę wierzyć, czy to tylko tzw. zwykły zbieg okoliczności i marna jakość sędziowania w Hiszpanii, która akurat dotyka ostatnio mojej ukochanej drużyny.
Dlatego podsumowując ten długi wpis: tak być może było to mało eleganckie, ale to obecnie jedyne co można zrobić, by naciskać na "otoczenie". I cieszę się, że jest ktoś taki w drużynie, kto nie boi się podjąć takie kroki. Nawet pod groźbą osłabienia niestety drużyny. Wiem, że to nie do końca może być filozofia Barcy i nie jest to też moja. Nie chcę oglądać Barcy, która wygrywa, bo sędzia czegoś nie zauważył (bramka ze spalonego Suareza z Realem czy Alcazera z ... już nie pamiętam). Chcę oglądać Barcę, która gra zgodnie z własną filozofią i cieszy nas nie tylko grą ale wynikami. A, że nie można zawsze wygrywać, widzimy to obecnie.