0

Ok. Baw sie dobrze ;)

0

Jak wyjątek może coś potwierdzać? W matematyce, która cała jest zbudowana na logice, a dzięki ktorej masz wszystko wokol siebie, jeden wyjatek, czyli jedno zaprzeczenie sprawia, ze regula czyli twierdzenie jest bledne. Zerknij sobie na metody dowodzenia.

Stad moj poglad na to.

Natomiast co do genezy, to odsylam chociazby do https://en.m.wikipedia.org/wiki/Exception_that_proves_the_rule

0

Chyba w zyciu nie widziales definicji i historii tego powiedzenia.

A od siebie dodam, ze wedlug mnie jak masz wyjatek, to oznacza, ze Twoja regula jest do dupy. No ale to raczej tylko moje bycie matematykiem, w sumie geneza tego mowi ciut cos innego :)

0

Zmien oferte na karte! Mi w playu sami powiedzieli, ze ich najlepsza oferta to oferta na karte.
Zreszta teraz prawie wszedzie masz za ok 25zl/miesiac darmowe smsy i dzwonienie (wszedzie bez limitu) i ok 6-10GB neta.
Ja mam na karte w play i za 25zl super na wszystko styka.

2

Od glupich malp nie, ale typowe „bialasie”, albo „you white man” jest czesto widoczne i slyszalne. Za takie samo „czarnuchu” juz jest problem. I dobrze wiesz, ze ta roznica wystepuje. A na katolikow w tym Polsce wiecznie media narzekaja i widzi to kazdy kto ma tv, radio badz sledzi newsu w necie z obiegu glownego nurtu.
Oczywiscie, zebym byl dobrze zrozumiany - nie jestem ani katolikiem, ani zwolennikiem wytakania palcami odmiennosci. Zwracam tylko uwage na brak rownosci, a co paradoksalne to wlasnie walka o rzekome rownouprawnienia doprowadzila obecnie w zachodnim swiecie do takiego stanu rzeczy. Przeciez dochodzi do sytuacji tak komicznych jak np impreza na Harvardzie tylko dla czarnoskorych badz ogloszenia o zarrudnianiu w bbc tylko czarnoskorych badz azjatow - czy nie jest to dyskryminacja bialych? Jest. Ale to nie problem, nikt z tym nie walczy, kazdy kwituje to parskniecie, czy glupim usmiechem,
Ja tego nie rozumiem i nie zrozumiem. Powinnismy byc rowni, bez wzgledu na plec, rase czy religie. Niemniej mamy juz przyzwolenie na lepsze traktowanie niektorych grup spolecznych i boje sie co bedzie dalej.

Ps.obecnie u mnie w firmie zapowiedziano, ze trzeba zwiekszyc udzial kobiet na stanowiskach managerskich (branza IT) a wiec postawiono cel iles tam % do 2022 roku. Przeciez to niepowazne, aby awansowac ludzi tylko ze wzgledu na plec. No bo co to za cel aby miec konkrekna ilosc kobiet? Oznacza to, ze trzeba sie skupiac na kobietach. To jest dyskryminacja mezczyzn, ale juz nawet pomijajac to, powinno sie zatrudniac ludzi ze wzgledu na wiedze, doswiadczenie czy zaangazowanie, a nie ze wzgledu na plec czy kolor skory. Dla mnie jest to niepojete i gdy ja bede zatrudniach kogos do swojego zespolu, to bede mial w nosie plec i kolor, liczy sie wiedza.

1

Ale krzychu wlasnie zwraca uwage na to, ze jednak to ta polityczna poprawnosc ma taki wplyw na opinie, a prawda tez taka, ze to media kreuja opinie. I jak napisal, gdyby zasmieszkowala z Trumpa badz katolikow to pewnie nic by nie bylo. To tak jak z rasizmem, dziala tylko w jedna strone i gdy bialy mowi, ze go obrzaja to cisza - sa rowni i rowniejsi, tak jak Orwell pisal, i tylko slepi tego nie zauwazaja.

0

Porownujesz placenie za czyjas prace (muzyka, ksiazki, filmy) do podatkow? Serio? I jeszcze masz problem, ze trzeba komus zaplacic za jego prace?
O jaa.. socjalizm niektorym mozg wypala chyba.

0

Jak sobie nie mozesz pozwolic na niektore rzeczy, to nie powod aby podkradac innym. Jak za dzieciaka nie bylo mnie stac na rower gorski, to nie kradlem od sasiada mimo iz nie jezdzil.. w wakacje sobie popracowalem, dolozylem ze stypendium i kupilem.
Gdzie uczciwosc w dzisiejszym swiecie? Mam wrazenie, ze zanika juz calkowicie, a era internetu tylko to poglebia, bo daje poczucie wzglednej anonimowosci. No i przeciez, piractwo to nie kradziez, co nie? .. brak slow

0

No tak, lepiej krasc. Logiczne przeciez.

0

Bez jaj, spoti jest tanie a masz wszystko na wyciagniecie reki. 20zl na miesiac chyba znajdziesz, co?

23

A kto ma przejac opaske gdy kapitan nie moze grac? Chyba lepiej jak jest to osoba wybrana juz wczesniej, a nie ktos losowy, prawda?

0

A nich Cię razi, ale zgodnie z zasadami języka polskiego odmieniamy nazwiska zakończone na o. Kłóć się i wsciekaj, ale mnie to nie ruszy. Sprawdź sobie to lepiej.

0

A nich wezmie baran tego Neuera, moze przynajmniej Leo im cos strzeli i Argentyna chwyci medal

0

Ty wez lepiej jeszcze raz sobie sprawdz ten slownik. Odmieniasz. Jak dalej po czytaniu slownika nie wierzysz to na korki do Bralczyka.

6

Serio mam Ci tłumaczyć dlaczego tak napisałem? Czy to się stało już tak powszechne, że taki debilizm jak mój komentarz wyżej został wzięty na poważnie? ... Proszę powiedz, że byłeś sprytniejszy i to ja dałem się złapać :)

6

Nwm o co tb chd

0

Cou 79 strzal? Ktos sobie niezle zartuje..

0

Wygra Francja i Griezmann przelamie passe Messiego i Ronaldo.

1

:( nie chwycilem zartu..

O mlodym Kluivercie już teraz sie mowi, dobrze gra w Ajaxie, zreszta jak jego ojciec swojego czasu.

8

Czekam, aż rozwinie się młody Kluivert i trafi na Camp Nou. To będzie dla mnie coś mocnego, jak zaczynałem swoją przygodę z Barcą, to właśnie trafił do nas Patrick i wręcz zakochałem się w jego grze. Szkoda, że przegrał z własną głową, bo papiery na granie mial..

1

Gdzie? Nie moge znalezc:(

3

A Ty zapewne jestes katolikiem, ale jakos zapomniales co to „nie czyn drugiemu co Tobie niemile”.

28

Kiepsko sie czyta takie artykuły. Powinna być czytelna grafika - diagram, tabela, cokolwiek.

1

Czytałeś artykuł wyżej? Chyba nie bardzo..

0

Chętny ;) Podrzucisz na priv? Dziękuję!

4

"zapewnił piłkarz, który był wyraźnie zaskoczony tym, że ktokolwiek może wyobrażać sobie jego odejście z Camp Nou po roku występów w koszulce Blaugrany."

0

Niektórym się tu w dupach poprzewracało. Zero porażki w lidze i finał PK. Nie, mało, słaba obrona, wywalić trenera. W swoim prywatnym życiu też jesteście tacy idealni, że wygrywacie je na wszystkich frontach? Banda krety..

0

Uh, uraziłem. Choć nie nazwałem Cię głupkiem pospolitym, tylko wytknąłem ignorancje i brak szacunku, bo dokładnie to zieje z tego krótkiego komentarza, bedacego jednocześnie klasycznym i durnym tekstem o statystyce i średnich.
Ja uważam, że jeszcze większą przy połączeniu średnich i ich wariancji.
Co masz na myśli mówiąc, że siedzisz 18 lat w statystyce? Brzmi ciekawie. Czym się zajmujesz? Kończyłeś matme może?

1

a nie lepiej streamy z reddit na ace?

14

Tylko, że badasz duużo większą ilość zawodników niż dwóch. Twój komentarz pokazuje tylko poziom ignorancji oraz braku szacunku do statystyki. Oczywiście mnie to nie dziwi, bo większość ludzi nie wie nic o statystyce, tak samo jak i o prawdopodobieństwie, a te dwie dziedziny matematyki maja de facto najważniejsze znaczenie dla przeciętnego Kowalskiego.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?