0

@DanielOOL ale dlaczego 3 pkt z rywalem X mają być bardziej istotne niż z rywalem Y? My przegraliśmy bezpośrednio z Realem Madryt ale ten tracił punkty w kilku innych meczach z słabszymi rywalami. Czy na przestrzeni całego sezonu był lepszy? Skoro tracił częściej punkty ze słabszymi rywalami to chyba niekoniecznie.

7

* STEAL ALERT *
Ja nic nie mówię ale Pedri potrzebuje rywala. A to piłkarz spokojnie na pierwszy skład. Ja bym się nie zastanawiał.

0

@mkord mecz towarzyski nie ma chyba znaczenia, to musi być mecz o punkty. A przynajmniej kiedyś tak było, być może doszło do jakiejś zmiany.

@Wilczeq mimo wszystko powołanie na Euro byłoby mocno niesprawiedliwe wobec innych. Ale najbliższy mecz w eliminacjach mógłby być dobrą okazją by sobie zapewnić względne bezpieczeństwo w tej sprawie.

0

@DanielOOL mecz bezpośredni jest premiowany w systemie pucharowym. W systemie ligowym ważniejsza jest regularności i równość wszystkich rywali. A zwłaszcza jeśli premiuje grę ofensywną.

9

Przykra informacja dla fanów twórczości Eryka Evansa, jednego z najwspanialszych twórców komediowych z twittera.

Chłopak zaginął wczoraj po stracie punktów przez PSG. Ostatnia jego aktywności to udostępnienie składu przed meczem. To, że jego idole przegrywać nie potrafią to już wiemy ale, że on też? To już szok.

20

Podsumowanie kariery Cristiano Ronaldo w Serie A.

18/19 - Krzysztof Piątek zdobył więcej bramek w Serie A niż Portugalczyk.
19/20 - tym razem Portugalczykowi wyraźnie odjechał Ciro Immobile.
20/21 - w końcu doczeka się korony króla strzelców Serie A. Przy okazji ma sporą szansę na udział w Lidze Europy gdyż dzielnie prowadzi Juventus do 5 miejsca w Serie A.

1

@puyol_presidend5 w Ligue 1 liczy się bilans bramek. Lille do mistrzostwa potrzebuje więc 4 pkt w dwóch meczach.


0

@Yoshi94 o jakich szansach Ty mówisz skoro Trincao pierwszy raz w wyjściowym składzie w Lidze zagrał w lutym?

2

@Dawid66 duet który dołączył dwa lata wcześniej:
Dembele 29 bramek, 20 asyst.
Coutinho 23 bramki, 14 asyst.

0

@fart no ale Pep raczej nie wyniszcza ekipy do tego stopnia, że zostawia zespół na miejscu spadkowym (BVB) albo za Ligą Mistrzów (Liverpool w tym sezonie). To całkiem inny poziom.

@ander123 swoją drogą, uważasz, że Koeman powinien zostać zwolnionym czy powinien dostać kolejny sezon w Barcelonie?

1

@ander123



Po porażce z Southamtpon:
– Nie wiem, czy to, co Andre Marriner zrobił dzisiaj z Sadio Mané było w porządku. Manchester United miał więcej rzutów karnych na przestrzeni 2 ostatnich lat, niż ja przez 5,5 roku. Nie mamy jednak żadnych wymówek - stwierdził Klopp.

https://x.com/AnfieldWatch/status/1379555853913755653

A to tylko pierwsze z brzegu, było tego znacznie więcej.

2

@ander123 nie potrafi przegrywać, jego styl gry wyniszcza piłkarzy do tego stopnia, że gdy formuła się wyczerpie to klub ma ogromny problem by nawet awansować do pucharów. No nie, po prostu nie.

4

@sintesox hmmm pomyślmy.

- środek obrony.
Lenglet, Pique (kontuzjowany kilka miesięcy), Umtiti (XD) i Araujo (awans z rezerw).
Bez cienia wątpliwości można uznać, że środek obrony mamy obstawiony najgorzej z TOP4. Nawet Sevilla tu chyba wypada lepiej.

- prawa obrona.
Roberto (kontuzjowany 3/4 sezonu), Dest (drugi sezon na seniorskim poziomie, przeskok z Eredivisie).
No czy to jest mega dobrze obsadzona pozycja?

- środek pola.
Busquets (wyrzucany z klubu przez kibiców), Pjanic (niechciany przez kibiców, totalna wtopa), Frenkie de Jong, Coutinho (ostatni dobry mecz zagrał ze trzy lata temu, kontuzjowany cały sezon), Pedri (18 latek z Segunda), Puig (dostał jasny sygnał, że powinien odejść), Alena (ławka w Getafe i Betisie).

Zresztą o czym my mówimy jeśli w meczu o mistrzostwo gramy duetem 18 latków w środku pola?

- skrzydłowi.
Ousmane Dembele (XD), Ansu Fati (kontuzjowany cały sezon), Trincao (pół sezonu w Portugalii).

- napastnicy.
Martin Braithwaite (XD)

Przecież ta kadra to żart. Kompletnie nie zbalansowana, pełna piłkarzy wątpliwej jakości. Braki w defensywie, braki w pomocy i braki w ataku. Przecież najlepiej obsadzonymi pozycjami w tej kadrze jest bramka i pozycja numer "10". Na pozostałych pozycjach są większe lub większe braki.

1

@cudak321 Sancho 20/21 - 12 bramek, 18 asyst
Sancho 19/20 - 20 bramek, 20 asyst
Sancho 18/19 - 13 bramek, 20 asyst

Facet ma 21 lat i robi trzeci sezon na chorym poziomie pod względem liczb. Dembele był mimo wszystko półkę niżej. Sancho notuje lepsze liczby a przede wszystkim jest regularny. Nawet gdy na początku sezonu miał słabszy okres to liczbowo koniec końców robi świetny sezon.

0

@LeoMessi1994 no Ilaix również ma nieco inne zalety niż Sergio. Z rezerw najbliżej byłby Jandro a w pierwszym zespole... Pjanic.

13

@Pilka_jest_okragla Pimienta i Xavi zapewnią wyniki? A skąd ten wniosek?

0

@goldmetaxa a jaki potencjał Barcelona miała po odejściu Neymara którego zastąpili Deulofeu i Paulinho?

0

@pax no właśnie z tą defensywą u Pjanica był w tym sezonie spory problem. No i kiedy my wygrywaliśmy 3 bramkami w 60-70 minucie? Sociedad i można uznać, że finał Copa. Przecież my często musimy do końca walczyć o wynik.

3

@Criss18Barca no a kim ma rotować? Pjaniciem?

0

@FerNiKloVe no Frenkie ma inne zadania bo ma inny zestaw umiejętności. Wczoraj właśnie po zejściu Busquetsa takiego dyrygenta zabrakło bo Frenkie nie potrafił nim być. Ma inne zalety i tyle. Dlatego łatwo się mówiło cały sezon, że Busquets nie powinien grać ale cały czas nie było właściwie nikogo kto mógłby go zastąpić. No chyba, że Jandro... Ale to się już raczej nie wydarzy.

0

@msmsms Silva aż taki zły w tej Sevilli nie był, kilka bramek strzelił. Do pewnego momentu Sevilla nawet chciała go wykupić. Teraz kolejny sezon gra na bardzo wysokim poziomie. A skoro jest w stanie to prezentować w kolejnym sezonie to i w innym kontekście być może też by potrafił. A klub go śledzi od czasów gdy ten grał jeszcze w Porto.

No i u Jovica można było mieć wątpliwości odnośnie charakteru piłkarza, były z nim problemy w Portugalii.

1

Całe szczęście. Wiele można powiedzieć dobrego o grze De Jonga w ostatnim czasie ale pod względem rozegrania... Nawet nie stał obok Busquetsa.

Przerażające jest to, że Sergio jest obecnie jedynym pomocnikiem w kadrze który potrafi rozciągnąć grę, zagrać między liniami czy posłać dłuższe podanie. Jedynie Pedri w optymalnej formie czasami potrafił zagrać taką piłkę.

1

@DonFerdinando Trincao zdobył dwie bramki z Betisem i w nagrodę przestał kompletnie grać. No ja nie widzę powodu by twierdzić, że jest wiele gorszy. Dembele nawet gdy grał beznadziejnie to w kolejnych meczach wychodził w pierwszym składzie i łapał ciągłość gry. Pedri podobnie. A Trincao? Wchodzi na te 15 minut, ostatnio nawet tyle nie dostaje i co z tego wynika? Powinien zagrać kilka razy od początku, dostać prawdziwą szansę.

Rezerwy walczą o awans. Jeśli nie ma jasnej potrzeby by kogoś ciągnąć w górę to nie ma sensu.

0

@Commando piłkarz za 30M vs piłkarze za +100M. No dosyć ciekawe.

74

No cóż, można się było tego spodziewać. Koeman jest kolejnym trenerem po Ernesto Valverde który pada tu na stronie ofiarą własnego sukcesu.

Gdy Valverde tracił Neymara i przegrywał Superpuchar z Realem Madryt to zrezygnowany Pique mówił o końcu ery, miał być suchy okres. Nikt nie spodziewał się wtedy sukcesów.

Mija kilka miesięcy. Valverde z Deulofeu i Paulinho zamiast Neymara (XD, jak to brzmi) robi sobie plac zabaw z La Liga i wygrywa Ligę właściwie w marcu. Do tego na rozgrzewkę wygrywamy Copa del Rey i idziemy po tryplet. Nie liczy się już nic innego. Przytrafia się Roma i oczywiście wszyscy zapominają o początku sezonu, o dramatycznej sytuacji w jakiej klub był. Jeszcze warto przypomnieć, że w styczniu stracił Mascherano a dostał Mine XD

Każdy normalny kibic na spokojnie by po prostu docenił niesamowitą pracę jaką w ciągu sezonu wykonał Ernesto. Nie dość, że stracił właściwie cały presezon przez Neymara to miał wrak mentalny zamiast drużyny. A mimo to skończył z dubletem gdzie nie dał rywalom nawet pół szans.

No ale nie. Rozpieszczeni kibice Barcelony uznali, że do niczego się nie nadaje i trzeba go zwolnić XD

A Koeman? Gra sobie chłopak z Atletico Madryt o mistrzostwo Hiszpanii z duetem 18 latków w środku pola. No czegoś takiego to ani Lipsk, ani BVB nawet nie tworzy. O tym, że Holender przywrócił uśmiech na twarz Messiego w sytuacji gdy w klubie jest taki burdel nawet nie mówię. Bo szkoda tracić czasu. Tyle czasu Ronald prosił o wzmocnienia - nie dostał właściwie nic. Chciał chociaż tego Erica Garcie no ale Laporta się zbuntował bo nie i ch. No cóż, byliśmy w tak złej sytuacji finansowej, że aż teraz damy ogromny kontrakt dla 33 letniego Aguero. No ale to nie o tym miało być, wracając. Koeman cały sezon gra rezerwowym stoperem z trzecioligowych rezerw. I koniec końców ten chłopak jest najlepszym piłkarzem Barcelony w El Clasico. Do tego jedynym piłkarzem Barcelony który dobrze czuje się w polu karnym jest... Braithwaite.

No jeżeli w takiej sytuacji puchar Hiszpanii i walka o mistrzostwo Hiszpanii nie jest sukcesem to co nim jest?

1

@deyna2018 z realnych opcji to pewnie jedna z lepszych. Jeśli przy ewentualnym transferze można się pozbyć Pjanica to zdecydowanie jestem na tak. Jeśli mowa o samej gotówce o bym się chyba jednak wstrzymał i poszukał tańszej opcji.

0

@tbas no i w jakim ustawieniu chciałbyś umieścić Messiego? U boku jakich piłkarzy, na jakiej pozycji?

Już pomijam, że chyba nie za bardzo Ci wyszło przeczytanie mojego postu ze zrozumieniem ale no cóż.

12

"Ousmane Dembélé rozpoczął sezon na wysokim poziomie"

Co? Że niby kiedy był na wysokim poziomie? Początek sezonu:

- 20 minut z Villarreal.
- cały mecz na ławce z Celta.
- cały mecz na ławce z Sevillą.
- 62 minuty z Getafe.
- 8 minut z Realem Madryt.
- 45 minut z Alaves.
- 66 minut z Betisem, w końcu jakaś bramka.
- 90 minut z Atelti.
- 29 minut z Osasuna.
- 45 minut z Cadiz.
- Ousmane Dembele kontuzjowany (szok).

No faktycznie, mega wysoki poziom na początku sezonu.

Dembele stał się ofiarą nowej taktyki? Przecież on ponad połowę swoich bramek w La Liga zanotował właśnie w nowym ustawieniu. To po meczach z Sevillą był zachwyt nad Francuzem.

Generalnie to cały sezon Dembele to jedno wielkie rozczarowanie. Beznadziejne liczby, brak koncentracji, fatalne decyzję podejmowane na murawie i bardzo słaba skuteczność. Jeśli mam za coś krytykować Koemana to za ciągle stawianie na Dembele kosztem Trincao.

0

@lukas10 no i co z tego, że okazja. Przypominam, że zdecydowanie więcej konkretów jest odnośnie wraka piłkarza jakim jest Aguero. Biorąc też pod uwagę, że w dalszym ciągu nie mamy dyrektora sportowego a Laporta na tym akurat się za bardzo nie zna...

No i co z tego, że sezon się nie skończył? Piłkarze mają prawo podpisać umowę już na początku stycznia. Choćby Todibo był ogłoszony jeszcze w styczniu. U Depaya sam zarząd Lyonu jasno mówił o Barcelonie, nie trzeba się z niczym kryć i czekać.

0

@tbas ale przecież on napisał po prostu fakty. Nie ma w Europie zespołu aż tak uzależnionego od jednego piłkarza jak Barcelona. Tu wszystko zawsze musi przejść przez Messiego. Jak Alba nie może odegrać mu piłki to się robi error w jego procesorze. Pomocnicy mając czystą okazję na zdobycie bramki i tak wolą szukać Leo. Kończy się to tym, że przychodzi ważny mecz i jedynym pomysłem wszystkich do okoła jest podanie piłki Messiemu. Ten wciąż robi bramki z niczego ale ileż można.

Z PSG wypada Neymar? No to Kean szaleje na skrzydle a PSG nadal gra swoje. Z Bayernu wypada Lewandowski? Bayern jest słabszy w ofensywie ale gra swoje i Chupo kończy z bramką.

Fajnie się patrzy na niesamowite liczby Messiego i to ile spotkań wygrywa temu klubowi właściwie w pojedynkę. Ale patrząc szerzej to już nie jest tak kolorowo.

Przecież w ostatnich latach cały czas był problem taktyczny z ustawieniem Leo przy 4-3-3. No bo gdzie ma grać? Na skrzydle? No to były narzekania, że nie mamy prawego skrzydła bo Leo gra w środku. Na środku ataku? No to cały sezon czytam o braku "9". Na "10" przy 4-2-3-1? No to później mamy brak balansu i płacz, że trzeba wrócić do 4-3-3. Messi jest bardzo ciężki do ustawienia biorąc pod uwagę jego bierność w grze defensywnej i po prostu styl gry. Zwłaszcza, że nowoczesna piłka wygląda jak wygląda.
Messi wciąż jest genialny jednak jego posiadanie wymaga wielu kompromisów które w 90% starć nie będą widoczne jednak gdy przyjdzie jakiś mecz z mocną ekipą to czasami to wychodzi. Co oczywiście nie jest winą samego Leo. Żeby zaraz ktoś nie pomyślał, że zwalam na niego winę za porażki. Nie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?