@barteq Aguantadora Energia, La Selva Pomelo, Pipore czerwone, Campeche, Colon Especial, El Pajaro Muy Rico, Cruz de Malta, La Merced de Monte, FedeRico, Indega, Nobleza Gaucha, El Pajaro Fresca, Tucangua, Selecta Refresca.
@Szpenser O nim to mam zamiar jeszcze w tym roku napisać dłuższy artykuł, ale na razie czasu brakuje. Gavi to jeden z najlepszych piłkarzy w całej La Masii. I to nie tylko moja opinia, a także tych, którzy są związani z Sportem i Mundo Deportivo. Pomocnik, który swoją grą przypomina mi nieco Thiago Alcantarę i Iniestę. Świetna technika, bardzo dobre wejście z drugiej linii, wizja gry i drybling. Bardzo dojrzały jak na swój wiek.
@Szpenser Jeden z najbardziej utalentowanych pomocników w La Masii. Znakomita technika i wizja gry. Trafił do La Masii 2 lata temu z Espanyolu i od tamtej pory robi duże wrażenie. Moim zdaniem jest jednym z najlepiej podających w La Masii. Potrafi zagrać każdą możliwą piłkę - prostopadłe, z fałsza, za plecy obrońców, długie przerzuty. W tym sezonie gra w Juvenilu A i radzi sobie świetnie. Liczę, że zadebiutuje w tym sezonie w Barcy B. Tutaj jego wczorajszy występ w meczu z Mallorcą:
@Kimar Ogólnie gra, ale jest kontuzjowany. Na ławce Arnau Tenas, Nils Mortimer, Alex Collado, Nico Gonzalez, Jose Martinez, Zeballos, Gustavo Maia i Mika Marmol.
Lazar Carevic - Alvaro Sanz, Arnau Comas, Ramos Mingo, Alex Balde - Matheus Pereira, Jandro Orellana, Lucas de Vega - Ilias Akhomach, Rey Manaj, Gerard Fernandez 'Peque'.
Balde po raz pierwszy w wyjściowym składzie rezerw. Kolejny mecz 16-letniego Iliasa od pierwszych minut. Mocny środek obrony i Jandro dowodzący linią pomocy.
@ObiektywnyKibic121 Wiadomo, że w debiucie nie będzie pewnie zbytnio ryzykował. Też mu nie wróżę dużej przyszłości, ale z chęcią zobaczyłbym jak poradzi sobie na pozycji defensywnego pomocnika.
@Coutinho007 Balde wczoraj oficjalnie zadebiutował w Barcy B. Otrzymał zielone światło i liczę na regularne występy w kolejnych tygodniach. Ilaix kontuzjowany i klub nie podał na jak długi okres. "Kilka tygodni" niby, więc może wrócić za kilka dni, albo za 3 tygodnie. :D
Oscar Mingueza prawdopodobnie jutro zagra w wyjściowym składzie FC Barcelony, dlatego trochę przybliżę Wam jego profil i to czego można od niego oczekiwać.
Oscar to moim zdaniem solidny zawodnik, który zasługuje na szansę w pierwszym zespole, jednak uważam, że nie ma potencjału na regularne występy w dorosłej drużynie. Raczej skończy się na tym, że kilka razy dostanie minuty i po tym sezonie zapewne odejdzie z Barcelony. Większy potencjał widzę w Arnau Comasie czy też Santiago Ramosie. Największą zaletą Minguezy jest wyprowadzenie piłki i w tym aspekcie radzi sobie imponująco dobrze. W poprzednim sezonie był dla mnie sporym zaskoczeniem w drużynie rezerw. Mimo wszystko dość często zdarzają mu się błędy w defensywie i w tym aspekcie ma spore braki. Często gubiący krycie i przegrywający pojedynki 1 na 1. Na jego korzyść działa też wszechstronność, ponieważ grał też na prawej obronie, a w tym sezonie wystąpił na lewej stronie defensywy. Z Dynamem powinien dać radę, ale nie sądzę, że będzie miał jakąś przyszłość w pierwszym zespole.
Oscar Mingueza (@osmingue3) [2019/20]
This season he's outstanding in terms of build-up ability. He's good at slipping through the pressure with dribbling and control to carry the ball forward. Also, the quality of the pass is nice. https://t.co/jpNaWqaCer">pic.twitter.com/jpNaWqaCer
Taki piłkarz to skarb. W tym sezonie Jandro jest na bardzo wysokim poziomie i jest lepszy z każdym rozegranym meczem. Co raz lepszy w defensywie i dający sporo w ofensywie. Ogromny progres w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jak tak dalej pójdzie, to uważam, że ma szansę na pierwszy zespół. Mój ulubiony piłkarz rezerw. Bardzo mocno kibicuję.
Alejandro Balde i Alex Collado otrzymali zielone światło do gry i będą mogli zagrać w dzisiejszym meczu Barcy B. Wreszcie jakieś dobre informacje dla rezerw.
Jeśli będzie potrzeba, by na środku obrony dać szansę komuś z Barcy B, to powinien być to Arnau Comas. Najlepszy zawodnik rezerw w tym sezonie i w każdym z trzech spotkań prezentował wysoki poziom. Szubki, mocny w obronie i pojedynkach 1 na 1, świetnie radzący sobie w powietrzu i dobry z piłką przy nodze. Imponujący początek w zespole Pimienty.
@Bobo25 Widzę, że wydarzyło się to w meczu Atletico z Betisem. Zwracam honor. Szkoda, że o tej regule mało kto pisze. Wszędzie jest, że 5 zmian na 3 tury i tyle. Dziękuję za informację. :)
Zmian można zrobić pięć, ale można je przeprowadzić w trzech turach. U nas były cztery zmiany w trzech turach. Szkoda, że komentator Eleven tego nie wie i szkoda, że wielu na tej stronie też nie ma pojęcia o tej zasadzie i kieruje wyzwiska w stronę Koemana.
Youssoufa Moukoko wczoraj obchodził 16. urodziny i dzięki temu może zadebiutować w Bundeslidze. Od razu otrzymał powołanie do pierwszej drużyny i dzisiejszy mecz z Herthą zaczyna na ławce rezerwowych. Jeśli zadebiutuje to czuję, że strzeli bramkę. Chłopak to fenomen.
Ogólnie poleciłbym kupić jakąś bombillę, matero nie jest Ci do końca potrzebne, bo nie wiadomo czy Yerba będzie Ci pasować. Dołożyłbym do tego jakąś jedną Yerbę i spróbował. Na początek mógłbym polecić Cruz de Maltę, Pipore, Rosamonte, Campeche.
@KapiFCB Myślę, że tak. Jak potrzebujesz kopa, to Yerba powinna dobrze zadziałać. Mogę od razu polecić te, które najlepiej pobudzają: Aguantadora Energia, Colon Especial, Taragui Energia, FedeRico Organic, Puntero czy Kurupi Katuava.
Pytanie do @Colon@NeroTFP i reszty osób pijących Yerba Mate. Sprawdzaliście kiedyś ile rodzajów Mate już piliście? Ja jakiś czas temu postanowiłem sprawdzić i od tamtego momentu regularnie dopisuję kolejne Yerby, których spróbowałem. Na liście mam już 52 pozycje. :D
@KacperVEB Ciężko kogoś wskazać. Myślę, że w tych 6 spotkaniach nie było zawodnika, który zrobił ogromne wrażenie i zdecydowanie wyróżnił się ponad resztę.
0
@barteq Aguantadora Energia, La Selva Pomelo, Pipore czerwone, Campeche, Colon Especial, El Pajaro Muy Rico, Cruz de Malta, La Merced de Monte, FedeRico, Indega, Nobleza Gaucha, El Pajaro Fresca, Tucangua, Selecta Refresca.
3
@Szpenser O nim to mam zamiar jeszcze w tym roku napisać dłuższy artykuł, ale na razie czasu brakuje. Gavi to jeden z najlepszych piłkarzy w całej La Masii. I to nie tylko moja opinia, a także tych, którzy są związani z Sportem i Mundo Deportivo. Pomocnik, który swoją grą przypomina mi nieco Thiago Alcantarę i Iniestę. Świetna technika, bardzo dobre wejście z drugiej linii, wizja gry i drybling. Bardzo dojrzały jak na swój wiek.
0
@Szpenser Dzięki ;)
4
@Szpenser Jeden z najbardziej utalentowanych pomocników w La Masii. Znakomita technika i wizja gry. Trafił do La Masii 2 lata temu z Espanyolu i od tamtej pory robi duże wrażenie. Moim zdaniem jest jednym z najlepiej podających w La Masii. Potrafi zagrać każdą możliwą piłkę - prostopadłe, z fałsza, za plecy obrońców, długie przerzuty. W tym sezonie gra w Juvenilu A i radzi sobie świetnie. Liczę, że zadebiutuje w tym sezonie w Barcy B. Tutaj jego wczorajszy występ w meczu z Mallorcą:
https://x.com/i/status/1332057715967995906
1
@Kimar Ogólnie gra, ale jest kontuzjowany. Na ławce Arnau Tenas, Nils Mortimer, Alex Collado, Nico Gonzalez, Jose Martinez, Zeballos, Gustavo Maia i Mika Marmol.
5
Skład Barcy B na mecz z Olot:
Lazar Carevic - Alvaro Sanz, Arnau Comas, Ramos Mingo, Alex Balde - Matheus Pereira, Jandro Orellana, Lucas de Vega - Ilias Akhomach, Rey Manaj, Gerard Fernandez 'Peque'.
Balde po raz pierwszy w wyjściowym składzie rezerw. Kolejny mecz 16-letniego Iliasa od pierwszych minut. Mocny środek obrony i Jandro dowodzący linią pomocy.
0
@kkbarca Przeczytałem pierwszą linijkę i myślałem, że to jakiś wierszyk. ;D
0
@ObiektywnyKibic121 Wiadomo, że w debiucie nie będzie pewnie zbytnio ryzykował. Też mu nie wróżę dużej przyszłości, ale z chęcią zobaczyłbym jak poradzi sobie na pozycji defensywnego pomocnika.
0
@Ghotti Grał mało. Jako środkowy obrońca występował głównie w Twente. Aktualnie i tak kontuzjowany.
0
@Coutinho007 Balde wczoraj oficjalnie zadebiutował w Barcy B. Otrzymał zielone światło i liczę na regularne występy w kolejnych tygodniach. Ilaix kontuzjowany i klub nie podał na jak długi okres. "Kilka tygodni" niby, więc może wrócić za kilka dni, albo za 3 tygodnie. :D
37
Oscar Mingueza prawdopodobnie jutro zagra w wyjściowym składzie FC Barcelony, dlatego trochę przybliżę Wam jego profil i to czego można od niego oczekiwać.
Oscar to moim zdaniem solidny zawodnik, który zasługuje na szansę w pierwszym zespole, jednak uważam, że nie ma potencjału na regularne występy w dorosłej drużynie. Raczej skończy się na tym, że kilka razy dostanie minuty i po tym sezonie zapewne odejdzie z Barcelony. Większy potencjał widzę w Arnau Comasie czy też Santiago Ramosie. Największą zaletą Minguezy jest wyprowadzenie piłki i w tym aspekcie radzi sobie imponująco dobrze. W poprzednim sezonie był dla mnie sporym zaskoczeniem w drużynie rezerw. Mimo wszystko dość często zdarzają mu się błędy w defensywie i w tym aspekcie ma spore braki. Często gubiący krycie i przegrywający pojedynki 1 na 1. Na jego korzyść działa też wszechstronność, ponieważ grał też na prawej obronie, a w tym sezonie wystąpił na lewej stronie defensywy. Z Dynamem powinien dać radę, ale nie sądzę, że będzie miał jakąś przyszłość w pierwszym zespole.
9
Jandro Orellana vs. L'Hospitalet:
Taki piłkarz to skarb. W tym sezonie Jandro jest na bardzo wysokim poziomie i jest lepszy z każdym rozegranym meczem. Co raz lepszy w defensywie i dający sporo w ofensywie. Ogromny progres w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jak tak dalej pójdzie, to uważam, że ma szansę na pierwszy zespół. Mój ulubiony piłkarz rezerw. Bardzo mocno kibicuję.
2
@Coutinho007 Bardzo bym chciał. Świetna forma, mój ulubiony piłkarz rezerw.
9
Jandro Orellana. Piękny piłkarz.
https://streamable.com/bh1qas
13
Alejandro Balde i Alex Collado otrzymali zielone światło do gry i będą mogli zagrać w dzisiejszym meczu Barcy B. Wreszcie jakieś dobre informacje dla rezerw.
1
@ObiektywnyKibic121 Możliwe, że nie da nikomu szansy, ale w razie czego w rezerwach jest bardzo dobra opcja.
10
Jeśli będzie potrzeba, by na środku obrony dać szansę komuś z Barcy B, to powinien być to Arnau Comas. Najlepszy zawodnik rezerw w tym sezonie i w każdym z trzech spotkań prezentował wysoki poziom. Szubki, mocny w obronie i pojedynkach 1 na 1, świetnie radzący sobie w powietrzu i dobry z piłką przy nodze. Imponujący początek w zespole Pimienty.
https://x.com/i/status/1328429349553512457
5
@Bobo25 Dzięki jeszcze raz. :)
10
@Bobo25 Widzę, że wydarzyło się to w meczu Atletico z Betisem. Zwracam honor. Szkoda, że o tej regule mało kto pisze. Wszędzie jest, że 5 zmian na 3 tury i tyle. Dziękuję za informację. :)
1
@Bobo25 Masz gdzieś jakiś artykuł na ten temat? Ja czytałem w hiszpańskiej prasie tylko o tej zasadzie 5 zmian w 3 turach.
1
@Bobo25 Nie, nie można.
180
Zmian można zrobić pięć, ale można je przeprowadzić w trzech turach. U nas były cztery zmiany w trzech turach. Szkoda, że komentator Eleven tego nie wie i szkoda, że wielu na tej stronie też nie ma pojęcia o tej zasadzie i kieruje wyzwiska w stronę Koemana.
0
@catluck Angel Alarcon i Fabian Luzzi. Obaj z rocznika 2004, grają w Juvenilu A.
8
@messi564 Tak, chłopak jest fanem Barcelony.
11
Youssoufa Moukoko wczoraj obchodził 16. urodziny i dzięki temu może zadebiutować w Bundeslidze. Od razu otrzymał powołanie do pierwszej drużyny i dzisiejszy mecz z Herthą zaczyna na ławce rezerwowych. Jeśli zadebiutuje to czuję, że strzeli bramkę. Chłopak to fenomen.
1
Już ma 18 lat. ;)
0
@patrykppp17 https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-7565358
Ogólnie poleciłbym kupić jakąś bombillę, matero nie jest Ci do końca potrzebne, bo nie wiadomo czy Yerba będzie Ci pasować. Dołożyłbym do tego jakąś jedną Yerbę i spróbował. Na początek mógłbym polecić Cruz de Maltę, Pipore, Rosamonte, Campeche.
0
@KapiFCB Myślę, że tak. Jak potrzebujesz kopa, to Yerba powinna dobrze zadziałać. Mogę od razu polecić te, które najlepiej pobudzają: Aguantadora Energia, Colon Especial, Taragui Energia, FedeRico Organic, Puntero czy Kurupi Katuava.
0
Pytanie do @Colon @NeroTFP i reszty osób pijących Yerba Mate. Sprawdzaliście kiedyś ile rodzajów Mate już piliście? Ja jakiś czas temu postanowiłem sprawdzić i od tamtego momentu regularnie dopisuję kolejne Yerby, których spróbowałem. Na liście mam już 52 pozycje. :D
1
@KacperVEB Ciężko kogoś wskazać. Myślę, że w tych 6 spotkaniach nie było zawodnika, który zrobił ogromne wrażenie i zdecydowanie wyróżnił się ponad resztę.