3

@VenoM Wiele się jeszcze może nauczyć i może wyrosnąć z niego świetny napastnik. Ale wpierw powinien pokazać znacznie więcej w Barcy B. W tej chwili pokazał mało.

6

@VenoM Zatrzymać warto, jeśli chcemy mieć dobrze zapowiadającą się 9. Jednak uważam, że nie za wszelką cenę. W zeszłym sezonie więcej bramek od niego strzelił tylko Ansu. Marqués dobrze pokazywał się także w Młodzieżowej Lidze Mistrzów. Profilem mi jednak trochę nie pasuje. Typowa 9, notuje mało asyst (w zeszłym sezonie żadnej), dobre wykończenie, gra tyłem do bramki. Jeśli by został, to super, ale też nie robiłbym wszystkiego byle tylko Alejandro został w klubie.

9

Camavinga wybrał grę dla reprezentacji Francji i zadebiutował wczoraj w kadrze U21. Filmik z debiutu:


50

Duży szacunek.


0

@matirix20 Za taką kwotę to byłbym za jego transferem w sumie.

15

15

Pedri powrócił do treningów z Las Palmas. 16-latek wrócił już z Mistrzostw Świata U17 i będzie do dyspozycji Pepe Mela. W niedzielę o godzinie 18:30 mecz z Mirandes. [Sport]

1

@lucca87 Bo jest zbyt ważny dla Flamengo i nie chcieli go puścić.

0

9

Dobra, zaczęło się. :D Reinier na okładce Mundo Deportivo:
https://pbs.twimg.com/media/EJXo7T5X0AAmTVg?format=jpg&name=medium

Barcelona jest zainteresowana jego pozyskaniem i pytamy o cenę.

4

Francja U17 już prowadzi z Brazylią. Świetne podanie Adila Aouchiche. Co za chłopak. Już 7 asyst na tych Mistrzostwach.

EDIT: Już 2:0. Ładna akcja Mbuku.

4

Francja U17 mierzy się aktualnie z Brazylią w półfinale Mistrzostw Świata. Zapowiada się świetne spotkanie, obie drużyny przepełnione talentami. Transmisja na TVPSport. Do finału awansował już po karnych Meksyk.

8

@student97r Talent ogromny, ale zgadzam się - w tej chwili przesada. Mam nadzieję, że nie odejdzie z Flamengo i pogra w Brasileiro jeszcze z 2 sezony.

6

Fox Sports Brasil informuje, że PSG zaoferowało Flamengo 60 mln euro za Reiniera.

0

@Grzesior667 Bez VARu ciężko, jednak wpierw kopnął w Ansu, a następnie delikatnie dotknął piłkę. Moim zdaniem jedenastka, ale sędzie z niepodyktowania faulu się wybroni.

@Janiama @Bartek22 - co myślicie?

6

Wrzucam sytuację z Ansu w polu karnym (wpierw jest podanie). Moim zdaniem faul i powinna być podyktowana jedenastka.

https://streamable.com/wmnne

2

@Grzesior667 Niech będzie, że przesadziłem jak zwykle. :-) Ale to mimo wszystko była naprawdę dobra zmiana. Powinien być karny po faulu na nim, powinien mieć asystę i miał też kilka innych akcji. Cały czas aktywny, szukający gry, pracujący w pressingu. Były też z 2 albo 3 straty (jedna poprzedzona odbiorem).

1

@Bartek22 Zamiast "biali" powinno być "białoskórzy". :)

1

@Grzesior667 Ależ zmianę, bo gra Hiszpanii po jego wejściu wyglądała znacznie lepiej niż z Ruizem. Mógł wywalczyć rzut karny, ale sędzia zdecydował inaczej. Według mnie był faulowany i powinna być podyktowana jedenastka.

6

@MokrySum Gra przeciwko zawodnikom, którzy są starsi o nawet 4 lata.

1

@8Iniestazo8 Ma szansę. Roberto Moreno już o tym wspominał. Jak tak dalej pójdzie, to poleci na EURO.

0

@A_Gomesinho_21 Całą drugą połowę grał. Miał też kilka innych momentów. Ogólnie cały czas pod grą. Grał na pozycji środkowego napastnika.

22

Ależ zmianę dał Ansu Fati w dzisiejszym meczu Hiszpanii U21. Siatka i wywalczony rzut wolny tuż przed polem karnym. Uderzył jednak trochę za wysoko. Później mógł wywalczyć rzut karny, miał też odbiór i ruszył z kolejną indywidualną akcją, ale został zatrzymany przez obrońcę. I powinien mieć też asystę po fenomenalnym podaniu. Link do podania:

https://x.com/AnsuFatiStuff/status/1195076906162565120

1

@MarioVeB! Shane jest mocno przeciętny.

0

@Coutinho007 I co z tego, że pierwszy raz słyszysz? To znaczy, że jest słaby?

6

Abel Ruiz w pierwszym składzie Hiszpanii U21 na mecz z Macedonią. Ansu Fati zaczyna na ławce.

16

@Krzychuuuu14 To już zależy do Valverde. Da się zrobić, by Puig do końca sezonu zebrał około 800 minut. Ale też trzeba chcieć.

74

Sport podaje, że jeśli Ivan odejdzie w styczniu, a Alena uda się na wypożyczenie, to Riqui Puig powinien zostać zawodnikiem pierwszego zespołu.

1

@Odesseiron Nie miałem czasu, żeby od razu odpowiedzieć. A później zapomniałem. Wybacz, @SeeleyBooth

Mam zbudować profil Aleni? Pozytywne i negatywne cechy? Robi się.

- potrafi grać na pozycji "10", a także bardziej jako środkowy pomocnik. Potrafi rozgrywać, nie ma problemu z odbieraniem piłki od obrońców i rozprowadzaniem jej do skrzydłowych.

- potrafi sam pociągnąć akcję, nie boi się wchodzić w dryblingi i na pełnej szybkości mijać kilku zawodników

- posiada dobre uderzenie z dystansu i dobrze dogrywa ze stałych fragmentów gry

- dobrze kontroluje piłkę, zawsze trzyma ją blisko nogi i ciężko mu ją odebrać

- pracuje w obronie, jeden z piłkarzy, który potrafi pracować przez cały mecz i dowodzić linią pomocy. To zawodnik, który zawsze prosi o piłkę i lubi ją mieć przy nodze

- sporo widzi, jeśli ma okazje to stara się posyłać prostopadłe piłki, dysponuje także dobrym przerzutem

Teraz negatywy:

- Carles moim zdaniem ma problem z utrzymaniem równej formy przez cały sezon. Oczywiście u młodego zawodnika nie może to dziwić, jednak ma miesiąc lub dwa, kiedy wygląda przeciętnie. Było tak w Barcelonie B i zapewne też w pierwszej drużynie (nie stwierdzę tego, bo nie gra regularnie, ale przypuszczam, że tak było)

- na pewno koncentracja przez cały mecz i gra w obronie. Zdarza się, że jest spóźniony z interwencjami i fauluje i łapie żółte kartki. Ogólnie w defensywie pracuje dobrze, ale nie zawsze skutecznie i czysto

- jego gra w drugiej lidze wyglądała znakomicie i na pewno był tam jednym z najlepszych graczy. Jednak w pierwszej drużynie takich dobrych występów nie miał już zbyt dużo. Często grał co najwyżej przyzwoicie i też inaczej niż w rezerwach

1

@HEDARN Odpowiedź na Edit.

Mogę przeprosić za to, że tak napisałem. Ale pisanie, że Puig powinien być wprowadzany do pierwszego zespołu już 3 lata temu jest po prostu śmieszne, bo na to nie było szans. I miałem prawo uznać, że to co napisałeś jest manipulacją. Podałeś, że Foden gra u Pepa regularnie, co nie jest prawdą. A następnie podałeś, że rozegrał w zeszłej kampanii 1000 minut w Premier League. Jeśli błąd, to luz, ale z początku tak to nie wyglądało i powinieneś to wiedzieć.

Ps. Nie wyjeżdżaj z tym quizem, bo chyba dobrze wiesz, że cała redakcja nie brała w nim udziału.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?