0

@Freudysta o tym mówię, nauczyciele którzy nie mają źle zawsze uważają ze oni są najbardziej poszkodowani :) zdziwiłbym się gdyby Wam jeszcze płacili za ekstra szkolenia czy staże. Gdzie indziej takie są za darmo? Większość ludzi chcący zdobyć dodatkowa kwalifikacje muszą płacić i często grube pieniądze. Do branży IT szkolenia kosztują często przynajmniej 5-10 tysięcy. Każdy się może przebranżowić. W każdym razie to co się dzieje boli każdego, nie TYLKO biednych nauczycieli. Ja od swojego pracodawcy również podwyżek nie dostaje, ciągle się doszkalam, pracuje co raz więcej, moje kompetencje są co raz to wyższe, mam co raz to bardziej odpowiedzialna pracę, a tymczasem zarobkowo gonią mnie ludzie którzy mają jajca wywalone, stosunkowo łatwa i luźna pracę i nic więcej ich nie interesuje.

0

@Freudysta ja powiem Wam nauczycielom tak. Nie dziwię się Wam, ale niejednokrotnie postawa Wasza również nie jest mi w smak. Dlaczego? Bo wielu myśli że jesteście jedyna grupa taka biedna poszkodowana, a prawda jest taka że nie macie źle. Sporo wolnego, dodatki, socjale o których większość ludzi może pomarzyć. Jednocześnie podkreślam, że zgadzam się ze powinniście zarabiać więcej, ale nie tylko Wy! To co się dzieje to nie jest wina ministra edukacji, kuratora tylko całej bandy pisiorskiej! Tfu! Inflacja, koszty, rujnowanie państwa dotyka każdego nie tylko nauczycieli. Są ludzie którzy poświęcają się i pracują dużo ciezej niż nauczyciele, a dźwięku pisiorom również zarabiają psie pieniądze. Najgłośniej za to słychać nauczycieli co momentami mnie trochę drazni, bo uważam że większość ludzi powinna prostestowac i wyjść na ulice, a tymczasem dalej głosują na kaczora i jego mafię.

0

@elitive dzięki za wsparcie jak będzie niespodzianka to dam znać :P

0

@shahman ona się sama średnio zna tak jak i ja xd od kilku lat bierze tabsy i się nigdy nie martwiliśmy tym. Twierdzi, że tabletki imitują cykl i to nie jest też dokonca jeden do jeden tak jakby nie brała tabletek. Nowe opakowanie ma od zeszłej środy więc jakieś 10dni wtedy mniej więcej kończył się jej ten sztucznie wywołany okres. Więc teoretycznie może być na granicy dni płodnych, może.

0

Pany pytanko do tych co mają partnerki. Wczoraj po wszystkim moja powiedziała mi że zapomniała i nie wzięła jeden raz jednej tabletki anty dzień wcześniej. Czy w takiej sytuacji ryzyko jest duże? Mieliście takie sytuacje? Czy warto jakąś tabse dzień po ogarniać czy raczej ryzyko jest nadal znikome?

2

Jest ktoś w stanie opisać w kilku zdaniach totalnemu laikowi o co kaman z draftem w NBA? ^^ znaczy sama regułę draftu znam, ale nie czaje dlaczego i po co to? Bo generalnie zawodnicy NBA mają swoje kontrakty i transfery są jak w piłce nożnej między klubami tak?

2

@sintesox ja największą sympatię mam chyba do Suareza. Szczególnie jego odejście, w dalszym ciągu jak sobie przypominam to taka nostalgią mnie łapie. Te jego pożegnanie, gdy się rozklejał. Jak nagrał wiadomość dla kibiców w tle nutka Coldplaya talk - bardzo wymowna i jakże trafna. Ta jego przyjaźń z Messim, widać jakie to było dla niego ważne, wszystko co zbudowali razem. Ta jego chemia boiskowa gdzie de facto MSN opierało się właśnie na nim. O aspektach sportowych nie wspomne. To byl prawdziwy cule, dla którego gra w naszych barwach była spełnieniem marzeń.

2

@Comentateiro mi to nie przeszkadza, a nawet fajnie zawiesić oko czasem ;) wbrew pozorom lub przeświadczeniu większości kobiet to chyba bardziej mi się to podoba niż wypchany push upem biust.

0

@MaziFCB no kto wie, myślę że niejeden chciałby zobaczyć ich jeszcze ten jeden raz razem na boisku. Może nie ta szybkość, to już nie byłoby to samo, ale jednak chemia między nimi była, a to coś co pozostaje na zawsze. Jakby się zmobilizowali, a pewnie by tak było to mogliby namieszać :) moje ulubione trio. Aż łezka się w oku kręci.

6

@DonMatteo901 ale to jest szprycha :))

0

@Szreko ok to już coś, dzięki!! :)

0

@Szreko a jakieś bary czy knajpy z dobrym jedzeniem, klimatem? Coś wartego polecenia?

0

Był ktoś w Birmingham? Będę 2 dni i zastanawiam się co tam można zobaczyć, jakieś miejsca must see lub knajpy, bary, cokolwiek?

0

@Kondziubarca ok rozumiem. W mojej opini Abde się nie nadaje do nas, no ale pożyjemy zobaczymy.

1

@Dexelele opcja z Bernardo jest ciekawa, ale ja nie mam 100% pewności czy on się u nas sprawdzi tym bardziej jako typowy środkowy pomocnik. Po drugie City go łatwo nie puści i zbyt duża kasa wchodzi w grę w tym wypadku moim zdaniem. Ja wolę Koulibalego, chociaż ciekaw jestem jak rozwinie się kariera Kounde. Co do wylotu Umtitiego i Lengleta również czekam na ten dzień jak na pierwsza gwiazdkę w wigilię

1

@Kondziubarca dlaczego? Adamy prawdopodobnie nie wykupimy. Dembele może również grać na lewym skrzydle tym bardziej gdy Fati jest kontuzjowany, a Ferran bez formy. Di Maria jako regularny zmiennik Dembele na prawym skrzydle również by się sprawdził na bank. Nam skrzydłowych brakuje, nie możemy opierać całej gry i całego sezonu tylko na jednym nominalnym skrzydłowym, więc nie rozumiem dlaczego pozostanie Dembele miało by wykluczać przyjście Di Marii.

0

Moje wymarzone okienko?

Lewy do 45mln
Koulibaly do 35mln
Dembele free przedłużenie kontraktu o 2 lata z pensja max 15mln
Di Maria podobnie jak Dembele free i kontrakt 2 lata pensja do 15mln.

Zakladam, że Kessie i Christensen przychodzą już za free. Może udałoby się kogoś do rotacji na wahadlo jeszcze ściągnąć.

Małym kosztem możemy się w takim wypadku na prawdę solidnie wzmocnić. Top napastnik, mocne skrzydła, sporo rotacji i skala do obrony:) sporo świeżej krwi.

Fajnie jakby jeszcze udało się kilku pasożytów wypchać z klubu.

0

@Ferran dokładnie. Dembele przy przedłużeniu nic nas nie kosztuje. Wiadomo drabinki plac też zaburzać nie możemy, nie wiem ile on chce, ale przy kontrakcie na załóżmy 2-3 lata możemy sobie pozwolić na trochę, a jakości lepszej boję się że nam obecnie na skrzydle nikt nie da.

3

Kounde.

Czy tylko mnie on jakoś nie przekonuje?
1. Francuz (przekonaliśmy się na własnej skórze jak z francuzami ostatnio u nas bywało)
2. Elektryczny (często łapie głupie czerwone kartki nawet w początkowych minutach, do tego często znika w meczach z mocniejszym rywalem)
3. Wzrost (ja wiem Puyol też wysoki nie był, ale to wyjątek od reguły, a i czasy też się zmieniają).
4. Kwota transferu (60+ mln to bardzo dużo, podobne kwoty wydawano na Van Dijka lub Rubena)

Osobiście wolałbym Koulibalego. Kwota pewnie jakieś 30mln, bo zdeterminowany jest odejść z Napoli. Do tego chlop jak dąb, szybki, silny i świetnie broni, wyróżniał się nawet na tle z nami w LE. Dlaczego nie wziąć Senegalczyka ktoś mi wytłumaczy?

0

@masq zgadzam się. Poza tym ta pozycja..to że w City działa to nie znaczy że u nas też będzie. Mam złe przeczucia co do jego formy u nas. Podobnie było z Cou czy Griezmanem. Uważam, że on się nie odnajdzie w naszym systemie.

2

@tbas jakoś zawsze paliwo było u nas tańsze niż za granicą co zresztą logiczne. Teraz nam nagle wszystko wszyscy zabiorą i braknie? :D hehe ładne dymanko i propaganda.

1

@Janas11224 nie tylko lokale. Firmy, przedsiębiorstwa też upadają. Ponadto nowych nie będzie się aż tyle otwierać co wcześniej z racji właśnie niekorzystnych już kosztów oraz niepewnego położenia geograficznego, bo przy granicy wojna. Chude czasy idą, ale tego można było się spodziewać już od paru dobrych lat. Cóż, kto za rządów pisu żyje w Polsce ten się w cyrku nie śmieje.

1

@Janas11224 zgadza się, ale co tu dużo mówić. To nie knajpy odlatują tylko państwo. Ceny wszystkiego do góry ostro poszły i restauratorzy ponoszą koszty w pierwszej kolejności. Ceny żywności, Energi, najmu lokali poszły im drastycznie do góry to i musieli podnieść około 20% do wszystko. Powiem więcej, to dopiero początek i będą dalsze podwyżki. Trzeba się odzwyczaić do jedzenia na mieście co będzie mega ciężkie bo sam uwielbiam wychodzić ze swoją i jeść co i gdzie się nam podoba.

2

@jeyx77x 140zl za ryby, serki, twarogi i jogurty na miesiąc? Haha białkowy zestaw bajka, ale wagę masz chyba piórkową i jesz jak ptok, bo taka kwota za takie produkty to nawet na tydzień nie wystarczy aktualnie, a Ty masz na miesiąc XD

0

@tbas sytuacja przypomina nieco te z kontuzja Umtitiego. Tam też miało obejść się bez operacji i tak minęło juz kilka sezonów.

0

@Pawel13sz 60 + Umtiti + Lenglet z pocałowaniem rączki.

0

@Fabik87 ok tego nie doczytałem :) dzięki za info.

Co odnośnie transferu obrońcy, wiadomo coś więcej? Kwota Kounde wydaje się mocno wygórowana, jak z Koulibaly?

1

Ale bajka z tym zastrzykiem gotówki. Większość będzie trzeba poświęcić na nowy stadion w końcu, ale tak czy siak łapiemy powietrze.

Odnośnie transferu obrońcy. Plotki o Kounde, natomiast co z Koulibaly któremu zostało rok kontraktu, nie przedłużył umowy z Napoli i można go już teraz wyciągnąć za niewielką kwotę? Ja osobiście wolne chyba nawet Senegalczyka. Mam dość francuzow na jakiś czas, poza tym Kounde bywa jak dynamit, bardziej cenie Koulibalego.

0

@Gall no nie wydaje się to zbyt opłacalne no ale cóż. Kasa jest potrzebna tu i teraz, w przyszłości będziemy mieli dużo mniejszy zyski.

0

Temat - Kawalerski.

Organizował ktoś niedawno lub brał udział w wyjeździe kawalerskim? Rozkminiam czy jest sens szukać w ogóle lotu gdzieś za granicę. Termin to sierpień więc loty najtańsze w sezonie nie są. Da się znaleźć jakąś Ryge, Pragę, Mediolan lot za około 300zl w dwie strony na 2-4dni. Sporo ciepłych kierunków to jednak koszt już powyżej 600zl od osoby. Do tego koszty noclegu, imprezy, zwiedzanie, knajpy wiadomo robi się niemały koszt, a jednak grupa ma liczyć około 8 osób więc nie chce też wszystkim narzucać takiego wydatku. Pytanie czy nie lepiej w ogóle odpuscic takie wypady i nie zrobić czegoś bliżej np Wrocław? Bo zastanawiam się jaka będzie różnica być we Wrocku czy np w Amsterdamie. Jak się mamy dobrze bawić to chyba można to zrobić tu i tu, a w Polsce jednak wyjdzie znacznie taniej i na więcej bez szczypania się każdy będzie mógł sobie pozwolić.

Jakie jest Wasze zdanie?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?