1

@Kitek1640 Złota fucha raczej, odpowiedzialności praktycznie zero, a pensja na poziomie managera w korpo.

1

@cris27 Uwaga w punkt :) patrząc na plany UE to za te kilka lat całkiem prawdopodobne, że przeciętnej osobie pracującej na etacie właśnie będzie się żyło gorzej niż obecnie. Ponadto obserwując globalną gospodarkę i wzrastające zadłużenie państw przed nami w stosunkowo niedalekiej przyszłości pewnie kolejny kryzys finansowy.

5

@Kgorecki2500 Ja jednak będę się trzymał opinii, że każdy klub powinien mieć prawo samodzielnie wybrać swojego kandydata do prezydium sejmu. "Demokratyczna opozycja" opowiadała coś o zasypywaniu podziałów, a już na pierwszym posiedzeniu skupili się w dużej części na gnojeniu opozycji. Wstrzymanie się od głosu posłów KO przy kandydaturze Bosaka też wiele mówi o tym jaka to niby ma być zmiana w polskim parlamentaryzmie.

0

@lucas/catalan co w tym dziwnego skoro klub Hołowni i PiSu poparł kandydaturę Bosaka. Zwyczajna reguła wzajemności

0

@mekston możliwe, że pomyliłem z okresem gdy marszałkiem był Schetyna

1

@Bykunn Gdyby jeszcze w tym KO były takie wysokie standardy to bym nic nie powiedział, ale Grodzki był marszałkiem senatu do końca kadencji i chował się za immunitetem, a teraz prawdopodobnie obejmie jakieś ministerstwo, zaś Giertych mający masę zarzutów, ukrywający się we Włoszech został kilka godzin temu posłem. Innym przykładem może być Sikorski, który najprawdopodobniej znowu zostanie ministrem sprawiedliwości, a stosował podobne metody jak Witek czyt. reasumpcję głosowania.

1

Komentarz usunięty

2

@TheCule Będzie mógł. Skoro uchwalili, że skład prezydium sejmu ma wynosić 6 osób to tyle muszą powołać. W innym przypadku musieliby przegłosować nową uchwałę. W mojej opinii jest to robienie zwykłych cyrków, bo każdy klub powinien mieć prawo do samodzielnego wskazania własnego członka prezydium.

2

@Culer9002 23/24

0

@Kitek1640 wolę się nie wypowiadać o tej postaci, bo dostanę bana

0

@Brashearr pewnie jakieś monety pamiątkowe

0

@Wittgenstein to od siebie mogę polecić wahadłowiec NASA. Bardzo fajny zestaw, który świetnie prezentuje się na półce :) stosunek ceny do liczby klocków również bdb

0

@Wittgenstein jaki budżet?

0

@Kgorecki2500 ciekawe czy znajduje się tam chociaż jeden sztandarowy postulat Lewicy, czy jednak sprzedali się wyłącznie za kilka stołków w ministerstwach i posadach w spółkach skarbu państwa

0

@bartekvisca Mieszkam pod samą Warszawą (20km), studiowałem na PW i UW i mogę powiedzieć, że na obu uczelniach około połowa roku to były osoby spoza Warszawy i okolic. Dla przykładu miałem dwie koleżanki, które dojeżdżały na zajęcia odpowiednio z Łodzi i Krakowa (ta z Krakowa przyjeżdżała tylko jednego dnia kiedy były ćwiczenia).

0

@Borneo takie fluktuacje kursu walutowego pod wpływem wystąpień prezesa NBP to coś normalnego

1

@maroon Ja również go nie skreślam :) chociaż bawi trochę, że narracja podczas kampanii wyborczej była zupełnie inna i to ekspert miał stanąć na czele MON.

2

@szymonekk próbuj ugrać coś u swojego obecnego szefa, tak jak kolega wyżej zaproponował. Jeśli jesteś dobrym pracownikiem to na bank będzie wolał dać Ci kilka % podwyżki niż szukać kogoś na Twoje miejsce i wdrażać często od podstaw (teraz wcale nie jest tak łatwo znaleźć dobrego pracownika, który jest specjalistą w swojej dziedzinie).
Odnośnie oferty rozważyłbym ją jedynie w sytuacji gdyby obecny szef nie chciał gadać o jakiejkolwiek podwyżce i nie widziałbym już szansy na rozwój i potencjalny awans.

0

@maroon To w takim razie po co nam taki minister, który nie będzie samodzielny, ślepo polegający na swoich doradcach. Jednak w mojej opinii niektórymi resortami jak właśnie ministerstwo obrony narodowej, zdrowia czy finansów powinni kierować specjaliście w danej dziedzinie, a nie laicy nie posiadający odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że odnajdzie się na tym stanowisku lepiej niż Błaszczak, Macierewicz czy Siemoniak, bo każdy z nich podjął sporo kontrowersyjnych decyzji, które były krytykowane przez wojskowych.

1

@Deviler zarówno Audi jak i VW są klepane na tych samych częściach, zatem kierowałbym się w tym przypadku wyglądem i ofertą finansową

4

@Nazio_87 aha, a przecież razem z Hołownią opowiadali przed wyborami, że w swoich strukturach mają wielu świetnych specjalistów od wojskowości, którzy mogliby pokierować tym resortem.

5

@AlwaysBlaugrana Single player w V moim zdaniem był mocno przeciętny w porównaniu do takiej IV, gdzie historia jak i sama postać Niko była mega wciągająca. W GTA V przez granie trzema postaciami tak naprawdę nie przywiązywałeś się do żadnej z nich, a niektóre wątki były zrobione na skróty.

0

@mientusek1407 Jeśli nigdzie nie idzie znaleźć wersji 14 pro w dobrej cenie to myślę, że warto dołożyć te max 500 zł do tegorocznego modelu i mieć rok dłuższe wsparcie plus wydajniejszy procesor. Z tego co słyszałem były tam jakieś problemy z przegrzewaniem się urządzenia, ale to raczej kwestia optymalizacji systemu.

0

@mientusek1407 To znaczy o jaki pomysł Ci chodzi? Przespałeś już dobry moment na zakup poprzedniego modelu, ponieważ z dniem pojawienia się nowych wersji pro poprzednie są wycofywane z produkcji, a większość sklepów pozostałości magazynowe już wyprzedało.

2

@Mario96w na postoju bez włączonej wentylacji w obecnym okresie, gdzie jest spora różnica temperatur i deszcz to normalna sytuacja i raczej nic na to nie poradzisz :/ Jedynie możesz sprawdzić uszczelki tak jak kolega wyżej napisał

1

@tomek8756 Pracuję hybrydowo tzn. 3x w tygodniu muszę być biurze, 2 przeważnie wybrane dni mogę pracować zdalnie. Bardzo różnie to wygląda u mnie, czasami są bardzo luźne dni, gdzie jest czas na ogarnięcie jakiś obowiązków domowych, a innym razem zdarza się taki zapieprz, że i nadgodziny wpadną (pracuję w kancelarii rachunkowo-podatkowej).

0

@barcelonaLM Rektor UW A. Nowak mimo wszystko bardziej przychylny PiSowi, przynajmniej kiedyś był jak miałem z nim zajęcia

1

@Aragorn33 Jeśli są dogadani to nie rozumiem jaki był problem w podpisaniu takiej umowy i przedstawieniu Prezydentowi, wytrącając mu jedyny argument z ręki.
Takim, że potencjalny rząd mają stanowić aż 4 ugrupowania o bardzo zróżnicowanych poglądach. Skoro umowy koalicyjnej do dnia dzisiejszego nie ma to tak naprawdę są to tylko przewidywania, że wszyscy posłowie "demokratycznej opozycji" poparliby rząd Tuska.

1

@Aragorn33 Mówić to można wiele rzeczy. Rozumiem, że prowadząc firmę i rozpisując jakiś przetarg też byś uwierzył jakiemuś uczestnikowi na gębę i powierzył mu realizację jakiegoś zlecenia ...
@barcelonaLM tak samo i "demokratyczna opozycja" jej nie posiada. Obecnie to jest słowo przeciwko słowu i miał jak najbardziej prawo do podjęcia takiej decyzji. Poczekać? przecież sam Tusk go poganiał xd

17

@Death_voice Ja będąc na jego miejscu zrobiłbym to samo i kompletnie mnie jego decyzja nie dziwi.. Już to widzę jak te krzyczące osoby wybierają na swojego zastępcę osobę, która od lat go obrażała i obecnie groziła pociągnięciem do odpowiedzialności przed sądem, w tym przypadku Trybunałem Stanu.
Ponadto w dalszym ciągu "demokratyczna opozycja" nie posiada żadnej umowy koalicyjnej będącej jakąś podstawą do sądzenia, że rzeczywiście będą stanowić blok większościowy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?