1

@draxidox no nie, nie można. Trzeba było artykuł przeczytać a nie sam nagłówek. Auto zostało wydane osobie „godnej zaufania” do czasu wyroku i licytacji. Osoba zobowiązała się do dbania o stan auta i do okazania go na wezwanie policji i prokuratury.

0

@koziar No ja nie wiem czy był równy, w 1 meczu Napoli było złomowane przez nas, stworzyli dosłownie jedną okazję bramkową po błędzie Martineza i ją wykorzystali, my sporo okazji zmarnowaliśmy. W rewanżu też byliśmy sporo lepsi, marnowaliśmy dużo okazji a graliśmy bez Frenkiego i Pedriego. Jest szansa że zarówno jeden jak i drugi wrócą na rewanż z PSG. Oczywiście nie ma co się podniecać że awans pewny, bo moim zdaniem, szansę są 50/50 ale jak popatrzymy na potencjalnych rywali to PSG to jedna z łatwiejszych drużyn do przejścia.

3

Ciekawostka, Dembele (26 lat) ma w tym sezonie dokładnie takie samo G/A (13) co 16 letni Lamine Yamal, rozgrywając praktycznie identyczną liczbę minut.

0

@RosjaninBut Nikt świadomy nie popiera wyjścia z UE, ludzie którzy to popierają zwyczajnie nie znają realiów. Często w przypadku UE mówi się o idiotycznych przepisach i chorych zasadach, dominacji Niemiec itd. to wszystko prawda, tylko że UE prowadzi bardzo agresywną politykę względem krajów które nie idą z nimi pod rękę. Przykładem tutaj jest Wielka Brytania, która jeszcze nie wyszła na prostą po brexicie. Moim zdaniem za kilka lat bardzo mocno na tym skorzystają ale pierwsze lata były ciężkie, było tak ponieważ UE zwyczajnie robi na złość Brytyjczykom, próbując pokazać innym krajom czym się kończy opuszczenie wspólnoty, trzeba jednak pamiętać że brytole mają jakieś 1000x mocniejszą pozycje na arenie międzynarodowej i są o wiele bogatsi niż my. Gdyby Polska opuściła UE to będąc odciętym od rynków zachodnich zwyczajnie zostalibyśmy zagłodzeni. Jedyne rozwiązanie to ciągłe próby reformowania Unii i odstawienie socjalistów na boczny tor.

27

Kochani, już tłumacze z barcelońskiego na polski.

Zarówno Frenkie jak i Pedri doznali ciężkich kontuzji, sztab medyczny nie ma zielonego pojęcia co im dolega i jak ich leczyć, najprawdopodobniej żaden z wymienionych nie pojawi się już w tym sezonie na boisku.

5

Zwycięstwo oczywiście cieszy ale przyznajmy szczerze że to Napoli jest żałośnie słabe

4

Raphinha ma error, nie wie co się wydarzyło. Dlaczego SR podawał? Przecież tu można było ze 3x strzelić w bramkarza

1

Niech ktoś powie Raphinhi że jest coś takiego jak podanie i nie trzeba walić z każdej pozycji

0

@Pedri16Future nie zabieram mu tych bramek, ma swoje atuty. Zwyczajnie mnie nie przekonuje, nie widzę dla niego pozycji u nas. Nie jest to 8, to taki mix 10 i podwieszonego napastnika. On super znajduje wolne przestrzenie, ale wykończenia czy wizji gry nie ma, nie ma też dobrego podania. Jak nie będzie miejsca na boisku to będzie wyłączony.

7

Jest tutaj sporo wielbicieli Fermina. Mnie ten chłopak nie przekonuje, dużo biega, potrafi się świetnie znaleźć w polu karnym ale raz że marnuje masę okazji, a dwa że to jest ślepy punkt. Jak Fermin ma piłkę to albo oddaje strzał albo spowalnia akcje.

4

@kuz hola hola, a kto mówił przed wyborami że oni to w tydzień wszystko naprawią? Że jedną decyzją sprawią że paliwo będzie po 5zł? Że pieniądze z KPO będą na drugi dzień po wygranej? To prawda że Morawiecki podpisał zielony ład, ale Tusk nie protestował i sam zrobiłby to samo. A pałowanie i gazowanie protestujących to rozumiem też jest wina pisu?

5

@MarioVeB! Aha, czyli jak ktoś prowadzi biznes i jest milionerem, to może zbankrutować przez decyzje rządu bo czemu nie? Bo milioner nie ma praw i niech cierpi? To jest według Ciebie sprawiedliwość? Jeśli koszt produkcji tony zboża wynosi np 600zł ( nie jestem rolnikiem więc to są liczby przykładowe, jak ktoś się zna to może mnie poprawić ) a cena skupu to 350zł to powinien sprzedawać i nie marudzić? NO BO PRZECIEŻ MA PIENIĄDZE.

Rolnicy magazynowali zboże bo było cholernie tanie, a tanie było bo Europe zalało zboże Ukraińskie. Teraz jest jeszcze tańsze. Nie zwalaj na rolników.

No i znowu ten debilizm o akcjach i wolnym rynku. JPRDL, no nie da się rozmawiać z ekonomicznym analfabetą.

30

@Konfederat To jest niestety ta obrzydliwa hipokryzja lewicy. Jak wylegitymowali jakiś czas temu posłankę PO to był GWAŁT NA DEMOKRACJI, a jak teraz biją i gazują posłów na prawo od nich to jest "HEHE NO NIC IM NIE JEST".

9

@MarioVeB! cWaNy RoLnIk OsZuKuJe, tak Cię właśnie widzę. Dopłaty do rolnictwa to jest jedyny sposób na przetrwanie rolnictwa w Europie bo nasza wspaniała UE dowaliła takie restrykcje i ograniczenia że produkcja żywności jest wielokrotnie wyższa niż w krajach spoza UE. Jeszcze kilka lat temu obowiązywały limity importu żywności ale aktualnie przez wojnę na Ukraine i politykę Niemiec, którym na rękę jest masowy import z Ameryki Południowej, jesteśmy zalewani tanią żywnością z całego świata. I zanim napiszesz debilizmy o wolnym rynku, którego nie rozumiesz, to wyjaśnię Ci, że inne kraje produkują żywność taniej nie dlatego że są lepsi, a dlatego że nie muszą spełniać norm europejskich a ich energia nie jest opodatkowana jak w UE przez limity emisji CO2.
Kolejny głupi argument który zwykle pada przez osoby które nie za bardzo rozumieją czym jest bezpieczeństwo narodowe, ekonomia i geo polityka to populizmy typu "no to ściągajmy żywność z kraju X jak jest taniej", po pierwsze niezależność żywnościowa to kluczowa istota bezpieczeństwa kraju w przypadku sytuacji nadzwyczajnej, jak np wojna czy pandemia. Po drugie, to jest nic innego jak outsourcing emisji CO2 poza UE, gdyż ograniczamy własną produkcję w celu zmniejszenia emisji, a następnie zwiększamy ją w innych częściach świata aby zaspokoić nasze potrzeby.

10

@Azi powiedz proszę że to nie był oryginał. Że to była wystawiona replika.

3

Może i w innych klubach są lepsze sztaby medyczne ale za to my mamy optymizm.

6

Pójdzie na ugodę, zapłaci kilka mln i dostanie wyrok 18 miesięcy, klasyka w takich sprawach. Wyroki poniżej 2 lat nie są wykonywane.

0

@4drian0 No było było, brakuje tylko informacji kiedy Amicus szedł spać :)

0

@Faro no tak bo gdyby Frenkiego nie było to byśmy ten Real roznieśli xD Gdyby go nie było to byłby wpierdol 2x większy, ale spokojnie przyjdzie mecz z Napoli i będziesz inaczej śpiewać. W ogóle to jest ciekawe że niby tak słaby zawodnik a jednak każdy trener gra nim od dechy do dechy wszystko jak leci a odpoczywa jedynie jak pauzuje za kartki albo ma kontuzje.

0

@Firestone @Luciano99 Ja nie twierdzę że z Frenkim graliśmy wybitnie, ja jedynie twierdzę że bez niego gramy absolutne gówno, bo nie mamy ani jednego zawodnika który potrafi rozgrywać. Tylko tyle i aż tyle i teraz trzeba sie nastawić na ciężki miesiąc bez niego, bo każdy mecz będzie tak wyglądać.

0

@Faro 100x lepsze niż bez niego, ale spokojnie, zdążysz się przekonać zanim wróci do zdrowia.

3

Ej ale muszę przyznać że Ci wszyscy co sprzedawali Frenkiego to wiedzieli co mówią. Jak tylko zszedł z boiska to Xavinieta grała prawdziwe partidazo, normalnie odblokował ten zespół.

1

Dobra ludzie, fajnie było, całe 24h nadzieji na to że sezon będzie ciekawy, że może coś ugramy. Można kończyć, bez Pedriego i FDJ nie mamy czego szukać ani w LM ani nawet w lidze.

0

@Matix90 tylko szkoda że ktoś będzie musiał grać na nie swojej pozycji

2

Jeśli wypadnie na dłużej to mamy po sezonie

11

@AxelF ja to bym bardziej docenił ciasteczko Suareza, idealnie to wymierzył. Dla porównania, Raphinha miał ostatnio problem z celnym podaniem na 4 metry po ziemi w akcji z Felixem.

0

@Barcasub no właściwie to nawet nie średnicy a promienia, a po polsku to by brzmiało: w promieniu 5m nie było żadnego obrońcy xd

0

Widziałem bramkę Suareza na 1:0, MLS to jest jakaś parodia piłki, w ekstraklasie lepiej bronią. 4 zawodników Orlando w polu karnym, żaden z nich nie kryje nikogo. Suarez wbiega sobie w pole karne i ma jakieś 5 metrów średnicy wolnego miejsca xd

1

@norbi77 nie ma mowy o błędzie sędziego, można się jedynie zastanawiać czy decyzja była z duchem gry.

0

@marcin62 Pomijając fakt że rodzice mają pokrywać koszty utrzymania dziecka po połowie, to powiedz mi jakie dziecko potrzebuje 14 tyś zł miesięcznie? za 7k to nie jest żadne minimum, to jest absurdalny luksus. 4k miesięcznie na dziecko przy takich zarobkach to jest kwota rozsądna, 7 tyś to absurd. 20k miesięcznie to wcale nie jest jakaś klasa wyższa, jeżeli ma kredyt ma mieszkanie w wysokości 6k miesięcznie, to doliczając rachunki i alimenty facetowi zostaje jakieś 5k na życie. Oczywiście głodować nie będzie ale komfortu raczej również nie uświadczy.

Dług alimentacyjny to jest w ogóle osobny temat.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?