2

Obserwowałem Toljana w meczach z Danią, Anglią i w finale i w każdym był wyróżniającym się piłkarzem - bardzo konkretny w ofensywie, świetne dośrodkowania, dobra szybkość, w obronie ciężko mu coś zarzucić, do tego często łatał dziury po ciamajdowatych stoperach drużyny niemieckiej. Skoro polujemy na Bellerina za 40-50 baniek, którego Arsenal nie chce puścić, a w alternatywie mamy no-name'a Semedo za kolejne 50, z kolei w ostateczności na prawej obronie może grać u nas skrzydłowy, wychowanek z trzeciej ligi lub doskonale rokujący nominalny pomocnik, to może by faktycznie zastanowić się nad zapłaceniem Hoffenheim (czwarty zespół Bundesligi w zeszłym sezonie!) 5-15 baniek za mniej medialnego zawodnika, który profilem pasowałby do Barcy i spróbować go?

2

Podstawowy piłkarz reprezentacji Brazylii, strzelający od groma goli w meczach eliminacji MŚ pomimo grania jako defensywny pomocnik, jest mierny? O.o

7

Ja mam bardzo dobre relacje ze swoim przełożonym, a też bym go raczej na ślub nie zaprosił... Co innego koledzy z szatni, a co innego szef, jak dla mnie nie ma nic dziwnego w tym, że nie zaprosił trenerów czy prezesa klubu i nie ma co tutaj szukać sensacji.

4

Marca o tej walce Barcy z Realem o Ceballosa pisze tylko po to, żeby napisać, że Real ją wygrał. Koleś, który wypisywał takie rzeczy o naszym klubie nie zasługuje na miejsce w nim, piszecie o wartościach, które tracimy, a sami byście chcieli kogoś takiego u nas? Zresztą, kiedyś była podobna akcja z niejakim Sergim Guardiolą, który był naszym piłkarzem przez całe 7 godzin :D

0

A co zostało zniszczone? Najbardziej lukratywne deale ze sponsorem na koszulkach i sportowym? Sprowadzenie Neymara i Suareza? Ludziom się poprzewracało w głowach i łykają wszystkie informacje z prasy - Rosell jest w więzieniu, ale nie ma żadnych dowodów, żeby Bartomeu też miał cokolwiek wspólnego z nielegalnymi interesami. A dymisja zarządu w okienku transferowym byłaby najgorszą rzeczą, jaka może się teraz przytrafić, mielibyście tych swoich Verrattich i Demelech... Bartomeu nie jest idealny, ale to solidny prezydent.

1

Typ już wyjaśnił, że trollował - to wypowiedź Verrattiego, ale z... marca :D

0

Denis ogrywał się od paru lat w Sevilli i Villarrealu, z kim wy chcecie u nas ogrywać takich zawodników? Denis dostawał naprawdę bardzo dużo szans na początku poprzedniego sezonu jak wypadł Iniesta i nie pokazał specjalnie niczego, później miał kilka randomowych błysków, ale umówmy się, że to nie ten kaliber. Roberto był wprowadzany powoli przez kilka sezonów i w końcu odpalił, obecnie nie zamieniłbym go na żadnego Saula, Thiago czy Isco.

0

Trzeba mieć nadzieję, że zarząd podobnie do tego podejdzie i pozbędziemy się Gomesa i Denisa za przyzwoite pieniądze. 60-70 baniek za tę dwójkę byłoby do wyjęcia.

A Rafinha to bardziej skrzydłowy niż pomocnik, na ławkę będzie jak znalazł.

0

Wszechstronny, powinien w końcu wrócić do pomocy jako gracz pierwszej jedenastki. Jeśli przyjdzie Verratti, Sergi mógłby powoli zastępować Andresa na "8", chociaż w razie potrzeby pewnie na pozycji Xaviego też by się odnalazł. Za jego największe zalety uważam to, że nie boi się wziąć ciężaru gry na swoje barki - jako jedyny pomocnik obok Iniesty - i kkondycjędeterminację/wybieganie. Ten gość to żywe srebro z jajami jak kokosy, nie możemy go zmarnować.

19

Ktoś na skrzydło, żeby grał 5 meczy w sezonie, bo MSN to żelazna podstawa, a do tego jest Paco, Vidal czy Rafinha? Prawa obrona to podstawa, bo po prostu nie mamy żadnego nominalnego prawego obrońcy, a Roberto powinien być podstawowym pomocnikiem.

0

Właściwie, to Puchar Konfederacji można porównać do Pucharu Króla... :D

16

"Nie wzięły się z kapelusza" - taaaa :'D

0

Hehehe, Nacho na obronie Realu w podstawowym składzie biorę zawsze i wszędzie :D

1

Za 3 lata Roberto będzie miał 28, Paco 27, więc spokojnie mogą zastąpić w tym zestawieniu jednego pomocnika i bezimiennego napastnika.

3

"Chłopaki, dzisiaj wtapiamy - jest biba u Leo i trzeba się urwać!"

4

A swoją drogą, to czy w tej samej akcji nie był jeszcze Neymar faulowany w polu karnym? :D Spoko, spoko - na każdego znajdzie się paragraf ;)

0

Hahaha, retoryka Marki powala - tytuł tego artykułu brzmi, jakby "ci paskudni" Guardiola i Puyol spiskowali, żeby wykradać młode talenty z Barcelony. Jeśli chłopak uważa, że tam będzie się lepiej rozwijał, to jego sprawa - może to dobrze, nabierze krzepy, nauczy się fizycznej gry i jak mu dobrze pójdzie i będzie chciał, to wróci jak Pique. Nie można powiedzieć o 16-letnim obrońcy, że sprawdzi się w dorosłym futbolu, bo to pozycja, gdzie najważniejsze są warunki fizyczne i doświadczenie taktyczne, ogranie - a tego nabiera się z wiekiem. Więc nie ma co jarać się artykułem pisanym w Ministerstwie Prawdy Marki...

0

Zawsze tak było chyba do 2010, to się wydaje logiczne - bo komuś to mistrzostwo pasowałoby odebrać w końcu...

0

Najśmieszniejsze jest to, że pismaki lepiej znają plany Valverde odnośnie poszczególnych zawodników niż sami zainteresowani piłkarze :D

1

Nowy, młody sędzia w La Liga - ciekawe, czy jeszcze wzrok mu nie szwankuje.

42

A ile % ze swoich wpływów fundacja ma według hiszpańskiego i argentyńskiego prawa przeznaczać na swoje cele statutowe? Przecież tam też pracują ludzie, którzy z projektów społecznych i pomocy dzieciom kotleta nie zjedzą. Jak dobrze kojarzę, to w Polsce ta kwota dla fundacji to 50% wpływów. Brzmi jak szukanie sensacji na siłę, zobaczymy...

2

Za to jeśli chodzi o najlepszy polski album, to chyba wybrałbym Klaus Mitffoch - "Klaus Mitffoch", 30 lat i teksty są nadal tak bardzo aktualne, do tego świetna muzyka.

2

Emperor - "Prometheus - The Discipline of Fire and Demise". U mnie bezsprzeczny top od dobrych kilku lat i chyba nic go już nie przebije.

1

Polecam zrobić sobie koktajl z pomidorów z pieprzem i czosnkiem, wypić zimny z lodówki. Zaraz potem - ciepły rosół. Następnie pączki, tłuste i z lukrem. Potem śledzik albo jakaś inna rybka, zapić wodą spod ogórków kiszonych i mlekiem. A na koniec zjeść surową cebulę - jak jabłko, gryząc ze skórą. Opcjonalnie przegryzać gruszką lub polać syropem czekoladowym.

22

Idealny rezerwowy napastnik, widać po nim, że uczy się gry w stylu Suareza, do tego nie płacze jak siedzi na ławce a jak wchodzi, to daje gole i asysty. Za kilka lat może z powodzeniem zastąpić Luisa jako podstawową dziewiątkę.

3

Roberto to powinien grać w pierwszym składzie, a za Gomesa brałbym jednak te 40 baniek...

0

W końcu jakiś normalny komentarz. Nie wiem, czy Paulinho wpasowałby się stylem do Barcy, 28 lat to może trochę dużo, ale jednak gość stanowi fundament najsilniejszej od lat reprezentacji Brazylii i jego gra w środku pola naprawdę imponuje. Już głowa Valverde w tym, żeby wystawiać odpowiednich ludzi na odpowiednie pozycje, ale wzmocnieniem na ławkę na pewno by był - biorąc pod uwagę, że na pewno trzeba sprzedać kilku pomocników z obecnej kadry.

0

Trzeba pamiętać, że w '92 Tenerife odebrała mistrzostwo Realowi, więc raczej ich lubimy ;)

0

Ale w tym sezonie będzie ;)

1

Postarzał się przez te kilka akapitów :P

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?