JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@svaras , @quritto dobra dobra Gundo to jeden z liderów w szatni i jest wzorem do naśladowania dla młodych bo dzięki takim piłkarzom jak Turek mogą się rozwijać i mają świetny mental. Aferę nakręcili dziennikarze, a kibice tym żyli, lecz nie ma to związku z życiem zespołu. Jedyną osobą która straciła jest Araujo, ale nie ma to nic wspólnego z Gundo bo sam zaorał się mentalem "nic się nie stało". Urugwajczyk już raz pokazał gdzie ma Barcelonę przy poprzednich negocjacjach kontraktu - prędzej zostanie sprzedany do Bayernu niż klub będzie narażał rozwój gigantycznej ilości młodzieży na tak kiepski wzór do naśladowania.
0
@svaras Powtarzam - nie wiesz o czym piszesz, nie rozumiesz jak funkcjonują zespoły piłkarskie i nie rozumiesz kto jaką pełni rolę w Barcelonie. Teraz zaczynasz pisać już głupoty nie mające związku z tematem, zatem kończę dyskusję. Życzę męskiego spojrzenia na futbol, bez płakania i żali bo piłkarze mają gdzieś takie pierdoły.
0
@krol211 Oszalałeś? Jakie ma znaczenie ile zarabia w Bolognii?
Przychodząc do Barcelony masz stawki jak w topowym zespole, zatem nie ma poważnego trenera, który poniżej tych 8mln co zarabia Xavi weźmie, a dolicz drugie tyle na sztab szkoleniowy i fakt że robi ci się kilkanaście milionów w pensjach, których nie zrobisz na zasadzie 1:1 bo traktowane wszystko jest jak transfer. Marquez jest w systemie płacowym Barcelony i najwyżej dostanie podwyżkę - na to nas stać.
1
@Adran360 polecam obserwować 18-latka Leny Yoro - niemal pewne jest że w Realu będzie grał w przyszlości. Duży talent.
0
@BORO_12 Nie wiem czy Zahaviego czy MD potrzebuje kliknięć, ale fakt jest taki że gdyby Barcelonę było stać na opłacenie Flicka ze sztabem to by walczyła o Mottę, zatem nie ma nawet co poważnie rozpatrywać jego kandydatury.
0
@svaras Mnie nie interesuje czy ktoś się zgadza z tym co piszę zatem gódź się na co chcesz - mam to gdzieś. Wyraźnie napisałem że nie wiesz o czym piszesz, zatem nie masz argumentów w tej dyskusji jeśli nie rozumiesz jej założeń.
2
Nie róbmy sobie jaj że Flick dostał jakąś ofertę z Premier League - w ofertę Besiktasu uwierzę bo Turcy lubią zatrudniać takie "perełki". Bądźmy poważni - przecież w klubach ligi angielskiej bardzo ważny jest wynik sportowy, czyli utrzymanie się w elicie ze względów finansowych, zatem wątpię aby jakiś zespół z dołu tabeli chciał aż tak ryzzykować jeśli mają i tak nie małe budżety.
0
@svaras No i tu dochodzimy do momentu w którym świat kibica od osoby która wie jak to fukncjonuje się zaciera. WIelu piłkarzy na przestrzeni miesięcy było sygnalistami że w zespole nie jest różowo pod względem mentalu i patrzenia na cele w jednym kierunku. I tak Gundo i Lewy są wielkimi przykładami dla młodych w absolutnie każdym aspekcie od podejścia do futbolu, po trening oraz pracę mentalną - w dzisiejszej Barcelonie piłkarze od Cubarsiego, Yamala, Forta, Guiu a kończąc na Gavim czy Pedrim tak dobrze prezentują się mentanie właśnie dzięki nim.
1
@quritto i @svaras Nie wiecie o czym piszecie, szanuję to ale z praktycznego punktu widzenia dla mnie to głupoty. Poszczególne wywiady wybitnie pokazują że nawet bardzo dobrze się stało że Gundogan się wypowiedział. Zwiększa się dzięki temu szansa że chociaż jeden piłkarz po tej porażce wyciągnie w jakieś wnioski i czegoś sie nauczy. W 4 oczy nie ma o czym gadać bo każdy wie jak w Barcelonie to wygląda - kończy się robota i każdy ma w dupie że klub stracił dziesiątki milionów euro. Z wielu źródeł wiem i sam nie raz pisałem że w Barcelonie jest problem tego że piłkarze co do zasady wiele mają gdzieś bo interesy, bo kampanie reklamowe, bo to nie problem że lecę samolotem gdzieś na urodziny 2 dni przed ważnym meczem itd. Reakcja Araujo świetnie pokazała patologię w Barcelonie - jak jest dobrze i kibice chwalą to jest bohaterem, a w sytuacji gdy trzeba wyciągnąć jakieś wnioski to głowa w piasek i nie ma problemu. Nawet nie wiecie jak niszczące musi być to dla 10 najmłodszych piłkarzy w zespole czy jak wewnętrznie muszą krwawić tacy piłkarze jak Gundo, Raphinia, Lewy czy Roberto którzy pamiętają jeszcze grę w zespołąch, w których każdy piłarz miał wielkie ambicje sportowe. Takie rozwiązywanie problemów jakie proponujecie to kaplica dla młodych bo będą robić to samo, a dzięki takim piłkarzom jak Gundogan czy Lewy taki przykładowo Gavi nie ma mentalu ofiary.
0
@svaras Ja wiem jak wyglądają różne szatnie piłkarskie i wiem jakie czynniki wpływają na morale zespołu. Z pewnością wypowiedzi Gundogana nie wpływają i nie wiem dlaczego z góry zakładasz że część zespołu Barcelony to skończone p*zdy bez ambicji, które są płaczkami. Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz bazując na artykule AS, który ma tyle wspólnego z prawdą co nic. Morale po porażce zawsze są gorsze, ale takie wypowiedzi Gundogana nie tworzą negatywnej atmosfery, a 3/4 zespołu nawet nie interesuje się wypowiedziami medialnymi jeśli nie dotyczą ich bezpośrednio. jeśli ty doszukujesz się dziury w całym to znaczy że albo masz za dużo czasu albo jesteś delikatny jak płatek róży i niesprawiedliwie mierzysz piłkarzy swoją miarą.
12
@kaamil1910 miejsce śmieci jest na śmietniku
1
@Lordzi Wg mnie wywpowiedź Ararujo to patologia w piłce - naszczał na kibiców taką wypowiedzią, zatem jak Ci to odpowiada to ok, dla mnie z psychologicznego punktu widzenia jeśli piłkarz pośrednio kończy swoim faulem sezon Barcelony i mówi że jest mu tylko smutno bo to tylko sytuacja 50/50 to ja dziękuję.
PS: nie pisz o deeskalacji konfliktu którego nie ma. Wyraźnie wytłumaczyłem że nie ma konfliktu, zatem skończ z tą retoryką
@svaras Kim jesteś aby oceniać co powinno kończyć wypowiedź? Ja uważam inaczej i nie pisz o jakimś zaognianiu czy nieciekawej sytuacji bo tego nie ma - wyraźnie napisałem dlaczego kto co powiedział. Wypowiedź Araujo to dziennikarski unik.
@BORO_12 fajnie by było jakby Marquez miał jakieś 2 tygodnie na przepracowanie czegoś, a tak nawet jakby po Realu przejął zespół to może na 2 ostatnie kolejki by było widać jakąś pracę. Pod tym względem zmarnowaliśmy pół roku.
10
@Lordzi SŁuchaj - Gundo powiedział "jeśli go faulował", a dla Araujo nie ma tematu błędu czy faulu to o czym my mówimy. Może dla części kibiców najlepszym rozwiązaniem jest aby każdy piłkarz kłamał w trakcie wywiadów lub zachowywał się jak p*zda bo będzie łatwiem im się identyfikować, ale Gundoagan to mężczyzna z jasko określonymi celami, grał w City, w którym każdy piłkarz po męsku podchodzi do rywalizacji, a w cześniej grał w BVB gdzie za Kloppa również po męsku trzeba było zachowywać się na boisku i poza nim. To nie problem Gundogana, a garstki kibiców, którzy nie są jeszcze mężczyznami lub wiekowo są ale mentalnie nigdy nie byli.
Dla Araujo też nie ma problemu w wypowiedzi Gundogana - zrobił taki unik wypaczający rzeczywistość i tyle. Uciekł od problemu, zatem śmiało można stwierdzić że gdyby ta boiskowa sytuacja by się powtórzyła to znowu by osłabił Barcelonę. Brawo.
Tak jak napisałem - Gundo przyjechał do Barcelony walczyć o trofea i jest sfrustrowany - bo sezon kończy z niczym i ja wolę taką postawę niż udawanie że "jesteśmy super" i postawę w stylu czekam na podwyżkę bo długo jestem w Barcelonie.
@Joopiter Odnośnie gry Gundo to ja jestem więcej niż zadowolony - nie mógł zrobić więcej zabezpieczając środek bo Xavi takie dał mu zadania boiskowe.
Odnośnie Marqueza i tego jak może zachowywać się jako trener pierwszego zespołu - mam tylko doniesienia jak pracuje w rezerwach i za 2tyg na żywo będę widział jak pracuje na ławce trenerskiej, ale w pierwszym zespole z nim na 100% nie będą mieli problemu najmłodsi piłkarze oraz ci najstarsi - oni wiedzą że będzie zapierdziel na różnych płaszczyznach, zaś problem widzę w piłkarzach w średnim wieku typu de Jong, Christensen czy Araujo - nie wiem czy wytrzymają presję trenera który cały czas naciska aby się rozwijali, a gdy przestaną to robić to lądują na łąwce. Pierwsza drużyna to nie rezerwy i Marquez ma z kogo wybierać i nie będzie bał się posadzić na ławce jakieś gwiazdeczki jeśli nie będzie realizowała gry taktycznej (widziałem w rezewach że jedzie równo jeśli ktoś nie gra tak jak sobie życzy).
0
Co tu dużo mówić - kolejny fajny podcast i dobrze się słuchało, mam podobne spojrzenie na temat, a co do ddczuć przed Klasykiem to był nagrywany przed meczem City-Real, zatem dzisiaj te odczucia pewnie by były nieco inne.
1
Zgadzam się z grzechami głównymi, lecz za 5 z 7 tych grzechów odpowiada taktyka zarówno PSG jak i Barcelony, a to już dużo świadczy o największym problemie tego meczu.
35
Ludzie czy macie problem z logicznym myśleniem? Może mi ktoś zacytować Gundogana w którym atakuje Araujo?
Zacytuję: "Jeśli go faulował, myślę, że to czerwona kartka. Nie widziałem powtórki, więc nie wiem. Myślę, że prawdopodobnie wiecie lepiej od nas. Trudno powiedzieć. Uważam, że w tak kluczowych momentach musisz być pewny, że dostaniesz piłkę, jeśli nie, musisz się powstrzymać. To jasne, że wolę stracić gola, może dać napastnikowi sytuację jeden na jeden. Piłka była nawet dość daleko, więc nie wiem, czy był w stanie ją siegnąć, ale dać szansę, że może bramkarz nas uratuje. Nawet stracić gola, bo przy czerwonej kartce i grze w jednego mniej… To po prostu zabija twoją grę."
Po pierwsze nie ma tu ataku, a chłodna ocena sytuacji, a po drugie Gundogan wie jak wygrywać LM i we wcześniejszych wywiadach nie raz podkreślał że nie przyszedł do Barcelony na emeryturę odcinać kupony, a coś wygrać. On nie ma czasu jak de Jong czy Araujo aby 10 lat uczyć się grać w piłkę z łatką wiecznego talentu (to już nie ten wiek). To jest mental zwycięzcy, zatem jest zły i każdy w zespole z mentalnością zwycięzką w ten sam sposób powinien patrzeć na temat. Jeśli ktoś odstaje to Barcelona powinna pokazać mu drzwi bo w Barcelonie najważniejszy jest wynik.
Jak czytam połowę bezsensownych komentarzy, na podstawie artykułu z dupy że Araujo ma niby jakiś problem to śmiać mi się chce. Araujo po prostu odpowiedział w taki sposób aby nie mówiono o jego błędzie i tyle - zachował się jak Xavi udając że nie popelnił żadnego błędu. Ktoś powie że zachował się jak p*zda, a ktoś inny że unika odpowiedzialności - jeden kit, ale piłkarz nie rozwija się jeśli ma takie podejście do sprawy.
Z tej perspektywy cieszę się jest szansa na to że poprowadzi pierwszą drużynę Marquez - skończy się pierdzielenie o niczym, a piłkarze którzy będą grać nie tylko będą musieli zapierdzielać na treningach to jeszcze będą pracować na mentalem bo w całej Barcelonie nikt nie buduje piłkarzy jak Rafa pod tym względem. Skończy się granie też za nazwisko i zobaczymy kto wytrzyma nacisk trenera na rozwój, a może być kilka zaskoczeń.
0
@Hawajski89 , @peetwithbarca , @nuevojugador Zajmuję się pracą nad mentalem piłkarzy zawodowo i kilku nazwiskom w dzisiejszej wielkiej piłce pomogłem się wybić, więc wiem czym jest mental zespołu oraz jakie combo będzie miał Real uwzględniając zmęczenie fizyczne i psychiczne. Nie ma czego porównywać do Barcelony bo to inne "częstotliwosci", zatem Real nie będzie miał lekko.
Logiczne że Real będzie chciał wygrać, ale chcieć a móc to dwie różne historie - tak jak napisałem po pierwszej połowie Real będzie słaniał się na nogach i bardzo możliwe że będą bronić się jak z City w drugiej połowie el Clasico bo takiego wycisku z Manchesteru nie dostali w żadnym z ostatnich sezonów. Granie 60min w osłabieniu to pikuś - przecież fizycznie nie odstaliśmy od PSG przez cały mecz, a jedyne co zawiodło to brak pomysłu na grę i kluczowa zmiana. Nie piszcie że zespół Barcelony się nie podniesie po porażce bo połowa z nich już nie pamięta o meczu sprzed 2 dni i żyją innymi sprawami - to profesjonalni sportowcy, a nie kibice.
0
@BORO_12 No żle przeczytałem, ale nie łączyłbym tego z Marquezem - to logiczny ruch bez względu na trenera, a piłkarze jeszcze wiele lat ciężkiej pracy przed sobą mają aby regularnie grać w pierwszej drużynie.
0
Pytanie brzmi kto może odejść latem z linii ataku, kto poprowadzi pierwszy zespół oraz jakie naciski będą z góry. Oby w nowym sezonie na Guiu był jakiś konkretny pomysł bo kryminał gry w 3 zespołach i właściwie nigdzie nie może się potwórzyć.
Z drugiej strony przykład Guiu pokazuje dlaczego młodzi piłkarze Barcelony wybierają agentów znanych z tego że są największymi krwiopijcami na rynku oraz mają układy z Laportą/Deco. Dzisiaj nikt chyba nie będzie walczył o Guiu w Barcelonie bo jego reprezentanci nie mają takiej mocy jak piłkarze wynikający z układów. Roque u Xaviego to absolutnie ostatni wybór, ale i tak jest wyżej niż Guiu, który chyba specjalnie jest rzucany na zmianę na treningi różnych zespołów.
0
@krol211 Najlepszy stosunek wieku do dojrzałości gry oraz świetne warunki fizyczne. Czas pokaże :)
6
A ja absolutnie nie dziwię się że trening został odwołany - każda osoba chociaż minimalnie znająca się na piłce rozumie że intensywność meczu City-Real to jest gamechanger całych przygotowań do El Clasico.
Barcelona jest w niezłej formie fizycznej, a piłkarze Realu po pierwszych 45min El Clasico będą słaniać się na nogach. Real grał z City przez 120min dokonując gigantycznego wysiłku fizycznego oraz psychicznego, gdyż przez tak długi czas i to na takim poziomie utrzymać wysoki poziom koncentracji musi mieć przeniesienie na kolejne dni.
Wystarczy że zmusimy Real do intensywnej gry bez żadnej taktyki jak to u Xaviego i mamy remis bez problemu do zrobienia. Mecz sezonu Real zagrał z City i w meczu z nami nie będą mieli totalnie mentalu i chęci walki o życie. Tak mi się wydaje :)
0
@BORO_12 Nie pisz głupot o sprzedaży Prima i Bernala - ja bym powiedział że w Barcelonie (pierwszy zespół i rezerwy) i tak jest mało piłkarzy o profilu defensywnego pomocnika zatem posiadanie Bernala, Prima i Casado nadal wymusza na Barcelonie sprowadzenie kogoś jeszcze (zakładam że Romeu odchodzi, Christensena musimy sprzedać ze względu na łatwe pieniądze, a Gavi będzie rozwijany jako środkowy pomocnik z możliwością gry na 2xCDM).
12
Zaskakująca, ale dobra wiadomość - wiele zatem to mówi na temat roszad jakie będą latem, ale uważam że posiadając defensywnych pomocników z młodego pokolenia jak przykładowo 16-letni Bernal, 18-letni Prim i 20-letni Casado warto każdego utrzymać w Barcelonie, gdyż każdy z nich ma większe lub mniejsze szanse na bycie topem, a obiektywnie istotny wiek jakościowego pivota zaczyna się od 25 lat, gdyż jest to pozycja wymagająca doświadczenia. Przedłużenie umowy Casado daje oczywiście szansę piłkarzowi że jeszcze w Barcelonie wykorzystany zostanie jego potencjał, ale również otwiera drogę do pierwszego zespołu 16-letniego Bernala, którego Marquez stworzył w tym sezonie i na niego liczę najbardziej.
PS: Żeby była jasność - Casado to wielki talent, można powiedzieć że to drugi Gavi tylko bardziej cofnięty rozgrywający - ja miałem pretensje w trakcie sezonu do Xaviego że piłkarz o takim potencjale jest niewykorzystywany w pierwszym zespole będąc w swoim piku rozwojowym. To istotne, gdyż jest to moment w którym w szkółkach/rezerwach piłkarz powinien dostać szansę w pierwszym zespole bo są idealne warunki do wskoczenia na falę rozwojową, w której robi krok do przodu i przy okazji niweluje wiele mankamentów piłkarskich grając z lepszymi piłkarzami u boku. Gdyby Xavi nie marnował Casado szans na ogranie w pierwszym zespole, a było bardzo dużo świetnych okazji to taktycznie by nawet pasował do gry w meczu z PSG - piłkarz który zapierdziela, potrafi bronić, potrafi grać przeciwko szybkim piłkarzom dobrym ustawieniem oraz wyprowadzić piłkę by się przydał w takim meczu, szczególnie że nieobecność walecznego Roberto była aż tak widoczna.
13
Nie rozumiem bólu tyłka kibiców co przeżywają "obrazki" w internecie - moim zdaniem MEM jest śmieszny i ze smakiem, rozbawił mnie :)
2
@MarianekFCB Ja kibicuję Barcelonie bez względu na wynik sportowy - oczywiste że w najbliższych latach Real odskoczy finansowo i sportowo, zatem nic odkrywczego nie napisałeś. Dla kibica Barcelony zawsze mecz z Realem będzie ważny - trofea to nie wszystko bo czasem walką można wygrać o wiele więcej.
@OldMc84 Nie wydaje mi się - domyślam się że gdy adrenalina piłkarzom zejdzie to nikt nie będzie miał siły się ruszyć. Po takim meczu mogą totalnie nie mieć mentalu na mecz z Barceloną bo skala "ważności" meczu to przepaść. Ja stawiam na remis.
1
@pomi11 ciężki wybór bo nie lubię ani jednego z tych klubów, zatem 1) Real za Camę, 2) Bayern za Tela, 3) PSG za Ligue1, 4) Niemiecki Górnik
44
Obiektywnie trzeba przyznać że zarówno Real jak i City włożyły gigantyczny wysiłek w ten mecz - szczerze nie wiem czy w Europie by był jeszcze jakiś zespół który mógłby zagrać na takiej intensywności zarówno z jednej strony w pressingu a z drugiej dyscypliny taktycznej. Co tu dużo mówić przedwczesny finał, który pokazał dlaczego takie zespoły są faworytami LM. City miało zdecydowaną przewagę, ale nie była to jakaś przepaść, gdyż wg xG jest 2.59 do 1.43, zatem warto docenić to czego dokonał Real. Niech ktoś mi powie że mental nie ma znaczenia bo rozegrać taktycznie 120min i to z eksperymentalną linią obrony Carvajal, Nacho, Rudiger i Mendy. Można Realu nie lubić, ale pisanie że to na fuksie to sroga odklejka.
Z punktu widzenia zbliżającego się meczu Real-Barcelona to fajnie że zespół z Madrytu będzie wymordowany bo to ile sił włożyli aby utrzymać założenia taktyczne to będą dochodzić do siebie lekko tydzień.
1
@kigani Fajnie że sobie wymyślasz jakieś 25 lat które niby mają stanowić wyznacznik młodych talentów :) Jak już to U23 powinno się liczyć i tutaj Barcelona w niczym nie jest wyjątkowa porównując do topowych klubów - z zawodników pola to mamy 9 piłkarzy U23, czyli taki przykładowo Arsenal ma 10 takich piłkarzy, Chelsea ma 17 takich piłkarzy, Rennes w którym pracuję jest 14 takich piłkarzy, a w PSG z którym walczyliśmy ma 10 takich piłkarzy, Leverkusen ma 13 takich piłkarzy czy Brighton ma 13 takich piłkarzy, a Bolognia 11 takich piłkarzy.
Świat piłki poszedł do przodu i konkretne profile piłkarskie mają łatwo wejść do dorosłej piłki - w ostatnich sezonach średni wiek piłkarzy spadł prawie o 2 lata, zatem Barcelona nie jest jakimś novum. Dojrzali zawodnicy są potrzebni zarówno dla wyniku sportowego jak i rozwoju młodych - to musi być wyśrodkowane.
Mamy talenty, ale taki Fort i Guiu pewnie pójdzie pod młotek widząc jak wystawiani są na rynku przez agenta, a taki Casado pewnie zostanie zmarnowany jak wielu innych. Barcelona nie ma świetnego ratio jak chodzi o grę dorosłego piłkarza zgodnie ze skalą talentu bo mamy słaby sztab medyczny, a część piłkarzy jest zajeżdżanych. Dzisiaj to nawet Yamala nie ma co być pewnym bo historia Fatiego, Balde, Pedriego i wielu innych jest do powtórzenia przy odrobinie pecha. Ten zespół trzeba rozwijać, a nie rezygnować z rozwoju indywidualnego aby taki kolejny Xavi uczył się trenerki w klubie wartym setki milionów euro. Marquez rozwija piłkarzy i zespół który prowadził - jak nie mamy pieniędzy tego potrzebujemy bo gdyby nie jego zaparcie aby na siłę trzymać Cubarsiego czy Bernala w rezerwach to nikt by dzisiaj o nich nie słyszał - może w młodzieżowej LM ktoś by zobaczył ich nazwiska i tyle.
@mate92 skończyłem dyskusję po przeczytaniu pierwszych słów bo to odklejka jakaś pokazująca że nie masz zielonego pojęcia o piłce. Na labamble zapraszam, ale nie do dyskusji ze mną.
1
@kigani i @mate92 ale mówimy o świecie realnym a nie grach typu FM czy FIFA?
Na szczyt wraca się dzięki cięzkiej pracy i rozwojowi piłkarzy - nadal wiele milionów brakuje, zatem przynajmniej 2 młodych piłkarzy trzeba będzie sprzedać latem. Piszmy o faktach, a nie o bajkach typu Puma czy Arabia - dzisiaj tego nie ma i wiele wskazuje że to tylko zagrywki marketingowe. Mendes właściwie już każdego piłkarza oferuje na rynku z tego co wiem, zatem zobaczymy kto latem zostanie sprzedany. Dziwi mnie wasz ślepy optymizm bo mówimy o wielkich kwotach sprzedaży przez Barcelonę która nie potrafi dobrze sprzedawać, rynek wie że musi sprzedawać, a teraz za transfery odpowiadają amatorzy jak Deco. Zejdźcie na ziemię widzę kwoty piszecie za de Jonga typu 80/90mln a nie 60mln (bo tyle jest wart wg CIES) to o czym my tu mówimy.
PS: trzeba posiadać naprawdę "brak obfitości myślenia" aby sugerować że ktoś poważny poprowadzi klub, z którego odejdzie Raphinha, Lewy czy Cancelo w nowym sezonie. Zobaczcie sobie kiedy kończą się kontrakty największych talentów - tego lata wjeżdżają nowe wielomilionowe kontrakty wielu młodych zawodników, zatem kończę dyskusję jeśli nie praficie realnie spojrzeć na finanse Barcelony oraz fakt że w końcu jakieś długi będzie musiała zacząć spłacać a nie przesuwać je na później.
1
@mate92 "Gorzej raczej nie będzie z Flickiem niż Xavim" - podaj listę piłkarzy których sprzedaż za 200mln aby FFP się zgadzał oraz jakich piłkarzy dodatkowo za około 80mln sprzedaż aby zatrudnić Flicka bo licząc 8mln pensji + minimum 8mln na jego sztab takie kwoty generuje bez transferów w proporcji 1:1.
Uwielbiam geniuszy którzy uważają że można połowę składu pozbyć się aby "dać szansę" człowiekowi zagadce :)
@QuentinTarantino Z tego co wiem Motta w nowym sezonie będzie o scudetto w Serie A z Juventusem :)