2

Fantastyczny prezent na święta. Przy okazji, miło, że ten mecz wyjaśnił parę spraw.

1. Pomoc Realu lepsza od Barcy!
Rakitic robi sobie rajd po którym pada gol :)

2. Real ma lepszą ławkę!
Barca grała bez Umtitiego, Dembele i Paco, wszedł Vidal i strzelił gola. Natomiast zmiennik Bale niewiarygodnie spartolił setkę.

3. Cristiano najlepszy na świecie!
...nie wymaga komentarza.

Oczywiście traktujcie to z przymrużeniem oka, ale w naszych chłopaków warto wierzyć, geniusz taktyczny Valverde i nasza drużyna zafundowały fantastyczny mecz na Bernabeu z jeszcze lepszym wynikiem. Co prawda szczęście nam sprzyjało (warto wspomnieć kiks Ronaldo, słupek Benzemy, spartolenie Bale'a, czy rękę Roberto w polu karnytm) ale wydatnie mu pomogliśmy. Fantastyczny Pique, każda główka jego, Vermaelen równie solidny. Rewelacyjny Ter Stegen, świetne zawody Alby i Roberto, wszędobylski Paulinho, nieco rozkojarzony, ale w dalszym ciągu świetny Busquets, Iniesta z błyskiem magii, Rakitic walczący przez cały mecz, ze świetnym rajdem podcinającym skrzydła Realowi, w końcu skuteczny Luis i najlepszy na świecie, jedyny w swoim rodzaju, Leo Messi. I jedyny w swoim rodzaju, partolący setkę Andre Gomes :D

1

Nie jest widoczny cały czas, ale jak się już pojawia, to śle dobre piły. Przyzwoity mecz.

39

Zdecydowanie zabrakło wczoraj Roberto. Przebojowego, dynamicznego pomocnika, który powalczy o każdą piłkę, a gdy ją otrzyma bądź wywalczy, popędzi z nią na bramkę. Ten chłopak to skarb, oby szybko wrócił do zdrowia i do pełni formy.

1

Fajny awatar.

0

Widziałem kiedyś tweeta o treści "What's the point of Marouane Fellaini?". Chciałoby się teraz rzecz, what's the point of Ivan Rakitic?

2

A zatem Valencia znalazła sposób na zatrzymanie Messiego. Ściągnąć mu buty.

0

Paulinho w ataku? Raczej mi to na takie 4-4-2 wygląda, gęsto w środku pola oraz Suarez z Messim robiący wiatr z przodu. Dawać panowie, liczy się tylko zwycięstwo.

0

25 minuta, Dortmund wygrywa z Schalke 4:0. Ależ są zabójczo skuteczni.

63

No to mamy najsilniejszą ławkę na świecie.

2

Atletico w mistrzowskim sezonie też miało spuchnąć. Nie lekceważyłbym nikogo, kto tak skutecznie depcze nam po piętach w tabeli.

4

Przecież to jest jawny policzek dla Alcacera. Strzela dwa ważne gole i schodzi, kiedy Luis będący totalnie bez formy zostaje na boisku...

27

Co jak co, ale od kiedy Roberto przeszedł wyżej, co chwilę mamy jakąś sytuację bramkową. Żal patrzeć jak ten rewelacyjny zawodnik marnuje swój potencjał na prawej obronie.

53

Myślę że absencja Denisa dziś znaczy, ze zagra od początku w meczu ligowym. Przynajmniej się tak łudzę.

0

Nie wiem czy Uć warto rozsławiać w jakikolwiek sposób ;)

17

Jak dla mnie najgorszy Deulofeu. Chłopak się kompletnie zaciął, same straty i błędne decyzje. Umiejętności na pewno ma, tylko chwilowo potrzebuje resetu.

0

To co o Denisie mówiłeś? :>

0

Dobra, muszę to przyznać. Deulofeu mnie zaczyna irytować, mało pożytku jest z niego.

0

Świetny skład! Cieszę się że Luis odpoczywa, przy korzystnym wyniku niech od 46 minuty wejdzie Roberto za Iniestę/Busquetsa i będzie super.

1

Szkoda że Paco dziś nie zagra, powinien na jakiś czas zastąpić Urugwajczyka w składzie. Wątpię, by zagrał gorzej od niego, a Luis powinien spokojnie wrócić do formy.

0

Dokładnie taki skład bym chciał widzieć :) Digne i Mascherano zasłużyli w końcu by zagrać, za dobrą dyspozycję powinni stawić się Denis i Paulinho, a Roberto niech wreszcie zagra na swojej pozycji.

0

Ja widzę przeszkodę - Paco nie jest powołany.

18

Theo Hernandez:
"Trochę nas dziwią te czerwone kartki, bo potrzebujemy tych piłkarzy, którzy zostali wyrzuceni."

Piłkarze Realu zdziwieni postępowaniem sędziego, który im szkodzi :D

4

Akurat Neymar to nas najbardziej uwalił w tym okienku, nie informując nikogo o swoim odejściu. Gdy kluby wiedziały że jego nie ma, za to w kasie Barcelony jest 222 mln do przodu, to zaczęły śpiewać bajońskie sumy za swoich piłkarzy. Gdyby Ney wcześniej poinformował zarząd, że odchodzi, mielibyśmy się przygotować i kupić piłkarzy w rozsądnych cenach. A tak to za Coutinho żądali 200 mln!

0

Ciężko by Iniesta farbował włosy ;)

0

Szkoda że nie powiedział, że to była kwestia godzin :D

0

Dla.Cze.Go.

Niech ktoś mi to wyjaśni, niech Robert to wyjaśni. A, już widziałem adekwatny komentarz. Za dobry, za tani, i za młody.

0

Uważam to za dobrą opcję, młody musi się ogrywać, a będąc u nas czwartym stoperem miałby o to ciężko. Byleby tylko Verma był w stanie grać kiedy będzie taka potrzeba, a za rok może odejść i Marlon wróci do Barcy. Choć wolałbym by Thomasa już u nas nie było, zamiast niego przyszedł Inigo, a za rok Marlon wrócił w miejsce Mascherano.

38

Co jak co, ale Busquets zagrał kapitalny mecz. Leci zawodnik z piłką, na jego drodze stoi Sergio i... zawodnik leci dalej, a piłka u Busiego :D Podobnie Umtiti, ściana w obronie. Ponadto dobre zawody Denisa (zasługuje na więcej minut) i nawet Paco mi się podobał (znikał, ale jak zawsze walczył w obronie i fajnie grał kombinacyjnie). O Messim wspomnę tylko tyle, że przy odrobinie szczęścia (pomijając dzisiejszy karny) miałby 6 goli na koncie po dwóch kolejkach - ewidentnie jest w formie. Szkoda mi tylko Roberto i Semedo - tego pierwszego, że znowu kisił się na PO, tego drugiego że na ławce.

0

Napiszcie coś więcej o Digne :)

1

Błędem była wymiana go za Paco. Mógł zostać, swoje minuty by otrzymał i sądzę że mielibyśmy z niego pożytek. Żebym nie został źle zrozumiany - nie mam nic do Paco, skoro gra u nas, to mu kibicuję, ale w tym właśnie rzecz - nie musiał do nas przychodzić, skoro mieliśmy Munira.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?