Gallaret
Dołączył/a: listopad 2010
częstochowa
16 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Wiadomo, że Pep tak mówi, bo chcę zmobilizować swoich zawodników i dodać im pewności siebie. Nie ma co brać tych słów na serio. Jeśli trafimy na Bayern, to wtedy będziemy mogli zweryfikować czy Guardiola ma podstawy by tak mówić.
0
Czasem warto jednak przeczytać i spojrzeć na pewne aspekty z innej perspektywy.
0
Z tego co wiem, to było już to obliczane i wyszło, że grał mniej.
0
Fajnie jest mówić o cierpliwości Messiego, ale Messi debiutował jak miał 17 lat a 2 lata później już był pełnoprawnym zawodnikiem pierwszego składu, który praktycznie nie był zmieniany w trakcie meczu.
Thiago aktualnie ma 22 lata, więc ile lat ma jeszcze czekać na grę? skoro jego koledzy po fachu w tym wieku już grali pierwsze skrzypce w swoich zespołach (Isco, Gotze)
Thiago w zeszłym sezonie grał mniej niż we wcześniejszym za Guardioli, już nie mówiąc, że Tito nie wystawił go w żadnym poważniejszym meczu i sam stwierdził, że zawsze trójka Xavi, Iniesta, Cesc będzie dla niego wyżej w hierarchii, co nie jest zbyt uczciwe, bo zawodnika powinno oceniać się po formie a nie po nazwisku.
Oczywiście, że łatwiej jest winić kogoś z zewnątrz i wieszać na nim psy, ale gdyby nie kilka aspektów wewnątrz klubu, to ten transfer nawet by się nie odbył. Tym bardziej, że Thiago sam przyznał, że klub nie zrobił nic aby go zatrzymać. Dla przykładu Perez wychwalał CR-a pod niebiosy jak tylko poszła wiadomość, że Ronaldo rozważa opuszczenie klubu i momentalnie interweniował aby dopiąć jego pozostanie w klubie na kolejne lata.
Każdy zawodnik chce być ważny, ale skoro Barca nie dała tego odczuć Thiago, to ja się po prostu pewnym sprawą nie dziwie.
Podobna sytuacja przecież spotkała Valdesa i też postanowił odejść z tego powodu.
0
Trudno powiedzieć jak było, ale jednak Neymar był wyżej na liście priorytetów u Pereza. Na Bale zarzucił sieci dopiero po tym jak okazało się, że Neymar wybrał Barcelonę, więc można wnioskować, że Perez wolał Neymara i nie wykluczone, że byłby w stanie taką cenę wyłożyć.
0
Ja tam byłem zwolennikiem jego talentu i nie wątpiłem w niego w zeszłym sezonie ani przez chwilę. Uważam, że Alexis to świetna inwestycja na przyszłość.
0
Ja nie wiem czemu tak się tam niepokoją w Niemczech. Jeśli oni się spodziewali, że przyjdzie Guardiola i po 2 tygodniach drużyna wzniesie się na jeszcze wyższy poziom niż wcześniej, to im gratuluje trzeźwego myślenia.
To nie jest magia, że za dotknięciem czarodziejskiej różdżki piłkarze nagle dostają olśnienia i wiedzą wszystko co trener chce im przekazać.
Takie rzeczy wymagają czasu, a eksperymenty są konieczne w razie kiedy drużyna będzie musiała mieć jakiś plan B albo C.
A kiedy ma przeprowadzać różne rotacje i zmiany taktyczne jak nie w okresie przed sezonem?
Jakby Bayern musiał odrabiać wynik i trzeba by było zagrać 3 obrońców, a jednego przesunąć w pomoc, to musi wiedzieć którego ... stąd te kombinowania z Lahmem. Analogiczna sytuacja, będzie jak drużyna się będzie musiała bronić, stąd też testowanie Martineza w defensywie. U nas podobna sytuacja była z Busquetsem, którego Pep testował na obronie, ale ustawiał go tam tylko w wyjątkowych sytuacjach, kiedy musiał przeprowadzić odpowiedni manewr taktyczny.
Jak dla mnie panika w Niemczech jest na razie nieuzasadniona i trenerowi powinno się dać trochę większy kredyt zaufania, zwłaszcza teraz, kiedy nie gra zbyt ważnych meczy.
0
Brak słów, Adriano potrafi uderzyć.
Swoją drogą niezły debiut Taty w roli trenera.
0
Przecież to za Guardioli Pedro miał najlepsze okresy w karierze.
0
Trzeba przyznać, że Alexis czuję dzisiaj grę, ładnie przepuścił do Alvesa.
0
Ładnie klepią, to trzeba przyznać no i już mamy bramkę, brawo! :)
0
Nie powiem trochę mnie martwią te faule na nim, ale mam nadzieję, że Neymar sobie poradzi (nie widzę innej możliwości).
0
Lekcja Footballu dla Barcy od Lechii, tego się nie spodziewałem.
0
9 i -2
0
Ale urwał
0
Jakby nie patrzeć Alexis miał swój udział przy bramce dla Barcy.
0
Jeśli Roura zmieni znowu cały skład i na drugą połowę wybiegną rezerwowi, a w Lechii nie będzie za wielu zmian, to wydaje mi się, że Lechia może ten mecz wygrać.
0
W końcówce sezonu Alexis miał 2 razy więcej dobrych meczy, niż Pedro przez cały sezon. Zresztą Alexisowi zdarzały się pojedyncze dobre mecze w trakcie całego sezonu, u niego raziła tylko nieskuteczność, ale nie można było powiedzieć, że Alexis nie wypracowywał sobie sytuacji do strzału, czy nie robił ogólnego zagrożenia pod bramką rywala. Pedro natomiast większość meczy, po prostu przebiegał anonimowo i mało kto pamiętał aby czymkolwiek w meczu się popisał, ot odgrywał do najbliższego zawodnika.
Oczywiście nie mówię tutaj aby się Pedro pozbywać, ale na tę chwilę logiczne jest to, że Alexis powinien grać w 1 składzie i to ze sporym kredytem zaufania. Jeśli przez dłuższy czas będzie grał słabo, to sam będę za tym, żeby poszedł na ławkę, kosztem innego zawodnika.
0
Roberto efektywnie? Na razie to nie widziałem ani jednego dobrego podania tego zawodnika, które jakością by się przynajmniej zbliżało do zagrań Thiago.
Xavi też gra bezpiecznie, co z tego jak w tamtym sezonie, nie robiliśmy najmniejszego zagrożenia drużyną z wysokiej półki, bo Xavi grał wszystko asekuracyjnie i do bólu przewidywalnie.
Thiago daje ryzykowane zagrania, ale 2-3 takie zagrania dojdą do adresata i jest okazja 100% -owa, a co do strat, to chyba normalne, że z ryzykownych zagrań takie się biorą, ale dobra drużyna powinna przewidywać, że zawodnik o takiej charakterystyce może raz na jakiś czas stracić w prosty sposób piłkę, tym niemniej daje on tyle dobrego jak chodzi o kreowanie sytuacji, że i tak wychodzi on sporo na plus.
Jeśli w tym sezonie mamy grać tak asekuracyjnie jak w tamtym i wykonywać pierdylion podań, a nie robiąc najmniejszego zagrożenia dla bramki rywala, to ja wolę grę Thiago i sytuacje bramkowe.
0
hehe doskonale o tym wiem i w sumie się tym nie przejmuje, chociaż prosiłem o rozwagę, bo powoli trudno jest wyrazić swoje zdanie :)
0
Pierwsza bramka dla Bayernu, świetna akcja Thiago.
Potem kilka niezłych zagrań, w tym jedno na nogę Mandzukicza, który powinien strzelić bramkę.
Do tego jako jedyny grał z polotem i coś starał się wykombinować.
Straty miał, nie przeczę, ale to już w zaawansowanej fazie meczu, miał do tego też kilka odbiorów. Jako jedyny nie bał się podawać, pomiędzy zawodnikami Bayernu i nie bał się brać gry na siebie, mówienie, że grał słabo, to po prostu brak podstawowej wiedzy piłkarskiej. Bo na tle Krossa, Bastiana, Mandzukicza, Muellera i kilku innych to Thiago po prostu grał dobre zawody, a jak kogoś to tak bardzo boli, to radzę wziąć sobie coś na uspokojenie, ewentualnie wyjść się przewietrzyć.
0
Ludzie nie wiem po co mnie minusujecie, przecież wyraźnie napisałem, że wg Bildu, trochę myślenia.
" najlepiej ocenieni w barwach Bayernu Monachium Thiago Alcantara oraz Philipp Lahm."
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/bild-ocenil-mecz-borussia-bayern-polacy-prawie-najlepsi/b0w0g
0
Z tego co widziałem wg Bildu Thiago był jednym z dwóch naljepszych zawodników Bayernu we wczorajszym meczu.
0
Raczej nie dziwne, że BVB wygrało. Pep dostał nową drużynę, która jeszcze sama do końca nie rozumie jego założeń.
BVB gra swoje i do tego jest wzmocnione nowymi transferami ze świetnym trenerem, który wie jak należy grać w bundeslidze i na tę chwilę nad Guardiolą ma znaczną przewagę.
Teoretycznie sporym zaskoczeniem będzie jeśli Guardiola w pierwszym swoim sezonie osiągnie dużo z Bayernem, bo to nie są realia, które zna i adaptacja w nowej lidze też trochę czasu zajmie.
Dogłębne wnioski będzie można w tym przypadku wysnuć dopiero po 2 sezonach spędzonych na ławce trenerskiej Bayernu.
0
Ja uważam, że jeśli zarząd, nie dał mu nawet w małym stopniu odczuć, że jest on ważnym ogniwem klubu i są pokładane w nim nadzieje, to uważam, że dobrze zrobił odchodząc, o takiego zawodnika trzeba walczyć. Teraz wszyscy będą wylewać na niego pomyje. Mówcie co chcecie, ale mi się wydaje, że Laporta tak łatwo by Thiago nie puścił, jak zrobił to obecny zarząd.
0
Żałuje, że świetna passa Ronaldinho nie utrzymała się trochę dłużej. Mimo wszystko to on na nowo przywrócił magię na Camp Nou i dzięki niemu w głównej mierzy mogliśmy sięgnąć piłkarskiego szczytu.
Szkoda, że tak szybko wszystko się w piłce zmienia i nie zawsze można w pełni docenić piłkarzy, którzy tak wiele znaczyli dla klubu, chociaż Ronaldinho jest tym piłkarzem, którzy szczególnie głęboko zapadli w pamięci wszystkich kibiców Barcelony.
0
Chyba na dyskotekach w tym roku :D
0
To prawda, że numery nie grają, ale Pedro mi po prostu do numeru 7 nie pasuje. Jak chodzi o charakterystykę gry to prędzej Sanchez, który nosi 9 zarezerwowaną dla typowego napastnika, a jako napastnik nie gra.
7-kę z reguły noszą zawodnicy świetni indywidualnie, gwiazdy swoich teamów (np Ronaldo, Ribery, Figo).
0
W sumie Roura dobrze kombinuje. Ściągnął praktycznie wszystkich wartościowych zawodników i wystawił anonimowych, bo i tak ten mecz nie był do wygrania, a tak można wyjść z twarzą i udać, że meczu i tak nie traktuje się na poważnie, a jedynie w celu przetestowania młodzieży.
Z drugiej jednak strony, Barca nie jest w rytmie meczowym i brakuje filarów drużyny.
Guardiola jednak zostawił zawodników wartościowych, ewentualnie wymienił na innych, których bierze pod uwagę w tym sezonie, jako kandydatów do pierwszego składu i w sumie też nie ma się co dziwić, bo sezon tuż tuż, a trzeba dobrze poznać wartość zawodników ubiegających się o 1 skład.
Trzeba jednak przyznać, że jak na taki skład, to trzymamy się na prawdę dobrze w tym meczu.
0
Co 2 minuty, to jeszcze nie tak źle, oglądałem w gorszych warunkach :)