Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
32
Adam Mickiewicz już w 19 wieku odniósł się celnie do dzisiejszej Barcelony: "Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy"
9
Obecnie mamy sytuację jak za późnego Valverde, tzn. trzymanie trenera tracącego wpływ na zespół przestaje mieć jakikolwiek sens. Jednocześnie zatrudnianie nowego Setienopodobnego na dogranie sezonu kompletnie mija się z celem. Zatem zostaje dogorywanie i docierpienie tego sezonu do końca na tej łajbie bez sternika.
Jednak niezbędny jest prezes, który nada jakikolwiek kierunek, bo w fazie postępującej degradacji instytucjonalnej trafili niestety do klubu przypadkowi ludzie i mamy najkoszmarniejszy sezon od lat. Trener realizuje swoje marzenia, niszcząc nasze jakiekolwiek nadzieje.
0
@sebo939 Przestał analizować i zaczął słuchać Koemana.
11
To już nie jest tak, że człowiek chce krytykować Koemana. On sam po prostu tak dowala do pieca swojej nieudolności materiału łatwopalnego, że nie trzeba nic dodawać od siebie.
Nawet gdyby chcieć zamilknąć, Koeman przynosi kanister z benzyną krzycząc: zatrudniliście totalnego nieudacznika. Jestem tak mierny, że nie da się udawać , że tego nie widzicie.
Ale jednak niektórzy w niego wierzą, choć Koeman z każdym kolejnym meczem wytrąca argumenty za kontynuowaniem współpracy.
1
@Encore Po co to piszesz? Phi, tam, do nas nie pasuje.
0
@LuisSalvano Atletico zawsze ma w sezonie okres kiedy się poważnie zawiesza, choć sądziłem, że z Suarezem może uda im się tego uniknąć.
I tak oto relatywnie słabo grający Real (ileż razy zwalniali Zizou w mediach?) i podobnie niewyraźna ale nie gubiąca od dłuższego czasu punktów Barcelona mają wszystko w swoich nogach. Wystarczy tylko i aż ograć Atleti w meczach bezpośrednich.
0
@Coutinho007 Człowieku, życia nie znasz. Ja Ci powiem prawdę o życiu
2
@Quavosk Ja zawsze zgłaszam uwagi do jego braków taktycznych. Uważam, że nawet z perfekcyjnym składem, jego myśl trenerska sprawi, że w starciach z równorzędnymi rywalami przegra. Zawalił mecze, w których spodziewałem się, że jednak ogra średniaków, średniaków plus.
Twierdzenie, że wprowadza młodych jest na wyrost. Pedri jest tak dobry, że nie daje trenerowi wyboru. Jednocześnie mimo, że grają nie rozwija Desta, de Jonga, Trincao i Dembele. Tu duże rozczarowanie.
Araujo notuje progres więc na plus, mały plus za Minguezę, ale trudno mówić tu o rozwoju.
Wyniki w LM - dramat. Wyniki w SP - bardzo słabo. Wyniki i gra CdR - szkoda gadać. Wyniki w La Liga - dobre, uczciwie trzeba przyznać, że średnia pona 2 pkt za mecz jest oczekiwana i solidna. Do poprawy - mecze ze ścisłą czołówką, ale ponieważ te zespoły są dobre taktycznie, to wracamy do punktu 1 czyli kwalifikacji taktycznych.
Reasumując:
Taktyka - 5
Wyniki LM 3, SP - 4, CdR - 2, La Liga - 9. Średnia wychodzi 4,5 ale La Liga jest bardzo ważna więc podwyższam do 6.
Wprowadzanie młodych - za mecze i minuty - 7, za rozwój 4. Średnio 5,5.
Ocena końcowa 5,5.
Gdyby w lidze urwał punkty potentatom, utrzymał 1 miejsce w grupie LM po przyzwoitym meczu, nie przegrał w słabym stylu z Sevillą 0:2w CdR, i powalczył koło remisu z PSG, nota poszłaby do 8. Może i nawet 9.
1
@Batys Celna uwaga. Jak widać nie każdy potrafi wyczuć moment
42
Zasłużył Leo na klub z dobrą organizacją i szansą na trofea u topowego trenera. W Barcy będzie marnował kolejne lata. Pora odejść dla własnego dobra.
Tylko to NY City jest bez sensu, widzę Leo w europejskim futbolu do 40.
0
@Tomek54321 Słuszne wnioski w moim przekonaniu. Od lat marzę, o trenerze, który zamieni Messiego z łatajdziury, na zawodnika jednej pozycji. Poza tym bezskutecznie czekam na to, ze ktoś narzuci pomocnikom obowiązki kreowania. Tego nie ma, Messi cofa się czasem aż do defensywy i rozgrywa. A potem kończy akcje. A potem biega po skrzydle i tak w koło Macieju. Jestem tym już zmęczony, a winę zawsze przypisuję trenerom.
0
@Magicc89PL Atak Messi, Dembele, Griezman na ogromny potencjał i umiejętności ale nie zagospodarowane. De Jong, Pjanić i Pedri spokojnie mogą nie poddawać środka pola. Dwaj pierwsi nie grają na pełnych mocach. Ani nie ma sensownego pressingu, ani rozegrania, nawet nie wiem czego oczekuje od nic Koeman. De Jong biega zrywami do ataku, kompletnie nie wiem o co w tym chodzi. Jednocześnie Pedri gra zawsze, niemiłosiernie obciążany.
Chcesz oceniać formacje, ale pomijasz fakt, że zawodnicy nie mają od trenera żadnego planu, więc bez względu na personalia, ich potencjał topi się w niemocy Koemana. Gdzie jest współpraca w obrębie formacji i między nimi? Gdzie kompaktowość. Niech Koeman narzuci jakiś schemat i będziemy wiedzieć kto się nadaje a kto nie, a tak w tym chaosie na dobrą sprawę z zespołu można by wyrzucić wszystkich. Bo takie jest wrażenie, że prawie wszyscy plus minus zawodzą.
2
@Tomek54321 Wtedy z czym sumieniem napisałbym, że w tych okolicznościach faktycznie 1:4 z PSG i 0:3 z Juve u siebie to wszystko na co Barce stać. Tyle, że nie sądzę aby którykolwiek z tych trenerów bezradnie wywiesił białą flagę przed meczami. Tym bardziej, że w Barcy jest ciekawy materiał do zagospodarowania.
9
Dzień dobry Julko. Co do artykułu, realista przegrał dwa mecze z rzędu u siebie w LM trzema bramkami. Porażka może się zdarzyć, ale ten facet abdykował jako trener, na fotelu trenerskim siedzi atrapa. Na dobrą sprawę Koeman wiecznie powołuje się na alibi, które nie jest w stanie przykryć innego faktu - on nie ma kwalifikacji by cokolwiek zreformować w klubie
5
Szpakowski wczoraj o kontuzjach Mielcarskiego: "Opowiadał jakie przeżył katiusze"
3
Czy Sevilla to czasem nie te tuzy z obroną nie do sforsowania? Czasami kontekst wyostrza beznadzieję jaka panuje w naszym ulubionym klubie jeszcze bardziej.
0
@Rust_Cohle O mój Boże! Wrzeszczak? Aż tak mnie nienawidzisz?
10
Generalnie Barcelona jest teraz na ostrym zakręcie, ale z dobre 14-15 lat, począwszy od Rijkarda mieliśmy tyle frajdy i radości, że naprawdę żaden kibic, żadnego klubu na świecie nie ma tylu wspaniałych wspomnień. Nikt nie wygrał więcej w tym wieku, nie mówiąc już o stylu gry, który rozwalał nam umysły.
W futbolu są cykle, a ten cykl i tak był niedorzecznie długi. Skoro jest pora na przegrupowanie, zagryźmy zęby i poczekajmy co przyniesie jutro.
5
*Skład Bayernu prowadzonego przez Nico Kovacia z meczu z Eintrachem
Eintracht - Bayern 5:1
Neuer
Davies - Boateng - Alaba - Pavard
Alcantara - Kimmich
Gnabry - Coutinho - Muller
Lewandowski
Po meczu zespół był kompletnie rozbity, a Kovać został zwolniony
*Skład Bayernu prowadzonego przez Flicka z meczu z PSG w finale LM.
Bayern - PSG 1:0
Neuer
Davies - Boateng - Alaba - Kimmich
Alcantara - Goretzka
Gnabry - Muller - Coman
Lewandowski
1
@jeyx77x Naszemu słabemu trenerowi nie pomoże stabilizacja. Poza tym zgoda, zatrudnijmy fachowca na 3 -4 lata i dajmy mu (z)budować zespół.
2
@PatrykBarca Chłopie, za jakie grzechy Ty mnie umieszczasz obok tego z lewej? Ja go wrzucam do ignorowanych, bo mnie pomawia i obraża a Ty mnie wywołujesz obok tego notorycznego kłamcy. Kolega z prawej, to co innego, oczywiście.
Zgoda z tezami, o tym z @Rewolucja123 piszemy regularnie
0
@cat_r37 Za Kovacia w Bayernie profile się nie zgadzały, zawodnicy byli wypaleni, Muller się skończył, było 1:5 z Eintrachtem (o ile dobrze pamiętam klub) a potem przyszedł trener z wizją i pomysłem i stworzył monstrum.
Całkowite rozgrzeszanie Koemana jest naiwne, tym bardziej, że on rzadko w karierze dawał powód by uważać go za dobrego trenera. Na Barcy na razie kompletnie nie odcisnął śladu. Tzn. odcisnął ale w ten sposób, że Barca gra momentami dramatycznie słabo .
1
@hoeniker Jak widać jeśli trener umie, to ułoży skład nawet z hipotetycznie słabszych zawodników. Żaby zbudować zamek nie trzeba samych cegieł za 100 mln. Chodzi o taką kompozycję, która będzie spójna. My mamy podróbkę trenerską.
2
@ElKamil Nie zgadzam się, że sprawiał złudne wrażenie, że jest dobrym trenerem. Moim zdaniem tylko naiwni dali się zwieść, czyli większość ludzi na tej stronie.
Czy sezon przejściowy oznacza, że trzeba wszędzie wywiesić białą flagę jak to zrobił Koeman?
0
@arasz1819 Cześć kłamco. Spostrzegawczy ludzie szybko dostrzegają coś, czego obszczekujące ich kundelki nie zobaczą nawet gdyby im to wysrać na oczy.
5
Wczoraj mecz dla Barcy zaczął się obiecująco, była nawet piłka od Leo na 2:0. Jednak z biegiem czasu uwidoczniała się przewaga PSG z jednego powodu. Pochettino miał to czego nie ma Koeman, umie czytać grę, reagować na wydarzenia boiskowe a nade wszystko przygotował plan na mecz. Tymczasem Barcelończycy biegali trochę jak stado bezmyślnych baranów, co było odzwierciedleniem światłej myśli naszego holenderskiego Dyzmy.
PSG przebiegło 1.4 km więcej, więc nie zdecydowała wykonana praca na boisku, a jej jakość. Od ok. 30 minuty pięknie(choć smutno) widać było jak pozbawieni schematów ofensywnych Barcelończycy rozbijali się o dwie kompaktowe linie Paryżan na 35-45 metrze od bramki PSG. Naszym tradycyjnym pomysłem wobec abdykacji Koemana było czekanie co Messi wymyśli, a na Paryżan to było miażdżąco za mało. Przerwa to wyciągnięcie wniosków, ale tylko przez trenera gości i odzwierciedlenie tego na boisku. Koeman prawdopodobnie nie miał nic do powiedzenia. Tzn. coś pewnie bełkotał, ale to nie miało żadnego znaczenia.
PSG było zwartym zespołem, Barca zlepkiem indywidualności. Przy wszystkich niedociągnięciach Barcy zachodzę w głowę jak można tak koncertowo marnować potencjał graczy typu Griezman, Messi, Dembele czy de Jong. Taka paka nie istnieje ofensywnie, bo statysta przy linii nie umie w 6 miesięcy wymyślić tego co Pochettino załatwił w 1,5 miesiąca.
Gdyby wczoraj nie grał Messi mielibyśmy kolejną wymówkę z długiej listy adwokatów Koemana, jednak Pochettino brak Neya, swojej supergwiazdy, kompletnie nie przeszkadzał. Icardi z 5 golami w Ligue 1, Kean z 10. Jak zespoły o tak porównywalnych składach mogły zagrać tak różne mecze? Odpowiedź znajdziemy na ławkach trenerskich. Jeszcze minimum 4 miesiące męki bez przewodnika, szkoda tego czasu.
19
Jesteśmy kibicami romantycznego klubu - były epickie wygrane, teraz czas na epicką klęskę. Z jednej skrajności w drugą. Barca - wszytko robi z nieprawdopodobnym wręcz rozmachem.
2
@viscajasiek Moje słowa sprzed meczu nabierają jeszcze większej mocy, jak widzisz. Mi już szkoda strzępić ryja na Koemana, nie jest tego wart. Pochettino zjadł go z kopytami.
Pamiętam, że jak przed sezonem mówiono o zatrudnieniu Poche w Barcy, bardzo się ucieszyłem, ale potem przyszedł lodowaty prysznic, czyli wieść o Koemanie. Byłem potężnie rozczarowany. Co zrobić, panie
0
@tbas Nie możesz nie wierzyć. Ja też nie wierzę i nawet daje temu regularnie wyraz. Ale tacy jak my są na tej stronie jak trędowaci. Ponoć się nie znamy.
Koeman zawala wszystkie rozgrywki po kolei jak leci, ale to wszyscy są winni tylko nie on. Piłkarze, pandemia, kryzysy innych zespołów itp. itd.
0
Ciekawy mecz, do czasu wyrównany, jednak martwi mnie dynamika rozwoju przebiegu zdarzeń. PSG ładnie zaczęło blokować plac gry od 35-40 metra od swojej bramki i zyskiwać przewagę, co sukcesywnie przekładało się na ich zwiększoną liczbę sytuacji bramkowych.
Barca wypracowuje sytuacje z większym mozołem, w PSG zyskiwanie przestrzeni idzie wyraźnie łatwiej. Mam wrażenie, że Pochettino delikatnie wygrywa potyczkę z Koemanem na polu taktycznym.
Wynik jest taki, że trzeba teraz mocno uważać z tyłu, bo ewentualne 2:1 w meczu byłoby fatalne. Aż strach sobie wyobrażać co by było gdyby dziś po murawie biegał Neymar.