Azi

0

Czytałem. Strony nie zgadzają się co do zapisów. Dlatego właśnie pytam.

Azi

0

Dokładnie o taką grę Semedo mi chodzi.

Zobacz ile razy Semedo podłącza się do akcji. I niemal zawsze otrzymuje piłkę. W tym sezonie też niemal zawsze - gdy wychodzi wyżej to piłka do niego trafia. Tylko, że się nie podłącza.

Zobacz jak to działa: jest zawodnik na prawej stronie -nie ma znaczenia kto to jest. Trafia do niego piłka a koledzy zaraz się podłączają. Tak jest w (0:07)

(0:30) - Semedo nie musi nawet nic robić. Wystarczyło że wyszedł wyżej. Zobacz jak szeroko stoi lewy obrońca rywali tylko dlatego że Semedo tam był.
(1:21) - zobacz jak samo wyjście Semedo do przodu rozciąga rywali. On nie musi mieć piłki żeby tak się stało. Nie musi kiwać 3 rywali. Wystarczy że wyjdzie wyżej.
(1:42) - Dembele robi to co zwykle Messi - schodzi głębiej po piłkę. Ale to wyjście Semedo pozwala na szybką akcje.
(2:06) - To samo. Semedo pięknie rozciąga rywali.
(2:15) - Semedo dostaje piłkę na boku i od razu pokazuje się ktoś do grania.
(2:26) - znowu Semedo wychodzi i dostaje piłkę
I tak dalej i tak dalej.

Dlaczego więc w niektórych sytuacjach wychodzi wyżej a w niektórych (jak z Valencią) stoi z tyłu i czeka nie wiadomo na co?

To JEGO wyjście na pozycję zawsze zaczyna akcje. A nie Dembele. Koledzy - w tym wypadku Dembele - tylko korzystają z miejsca jakie rodzi ruch Semedo.

Nie pisz mi proszę, że to kwestia innych zawodników, bo tak nie jest. Jeżeli Semedo będzie rozciągał tak grę mając obok Messiego, czy nawet Rakitica, to zawsze będzie z tego podobny skutek. Rakitic będzie mógł mu podać w tempo albo przenieść piłkę do napastnika. A Messi ma repertuar jeszcze bogatszy niż Dembele.

I nie - nie wiem czemu Dembele nie gra z prawej. Ale też bym chciał, bo zawsze upominam się o 433 z Messim na 9-ce.

Azi

0

"Dalsza dyskusja raczej nie ma sensu. Ja cały czas piszę o złym ustawieniu, ale nie. "
To nie jest dyskusja. W dyskusji używa się argumentów. A Ty takowych nie masz. To co robisz to jest mądrzenie się.

"jak on może nie potrafić minąć sam 3 zawodników."
Kto ma sobie radzić na 3 zawodników? Taka sytuacja jest na prawej stronie tylko wtedy, gdy Semedo się nie podłączy. I to nie on w niej jest - tylko zawodnik, który akurat jest na prawym skrzydle. Wrzucałem Ci link do takiej sytuacji, ale widzę że nadal nie rozumiesz.

"Mi nie zależy na tym, żeby jakoś bronić Semedo, tylko żeby pokazać, że ustawienie jest złe, bo od tego powinniśmy zacząć."
Jak ustawienie ma być dobre jak prawy obrońca nie realizuje najprostszych założeń taktycznych? O.o

"Wstawiam sytuacje z akcji z lewej strony, bo w ogromnej większości tylko tam je tworzyliśmy. Akcji na prawej stronie jest bardzo mało, bo jak prawy obrońca ma sam ogarnąć całą prawą stronę(ze sporadycznie pojawiającym się tam Messim)."
Ciężko znaleźć akcje prawą stroną w meczach gdzie jest Semedo bo nie podłącza się do akcji = nie da się zrobić tam przewagi nad rywalem = trzeba szukać innych rozwiązań...

"Koniec, dziękuję. Nie będę rozmawiał z kimś, kto bezczelnie wpycha mi do ust słowa, których nie powiedziałem i na podstawie tego nieudolnie próbuje pokazać swoją wyższość."
Nic Ci nie wpycham. Jak cytuję to stosuje cudzysłów.

Azi

0

Proszę bardzo - dwa bardzo podobne ujęcia. Pierwsze z meczu do którego link mi wstawiłeś. Drugie z meczu z Semedo na prawej obronie. Porównaj jak szeroko jest ustawiona obrona przy wychodzącym wysoko S. Roberto a jak wąsko, kiedy prawe skrzydło jest zupełnie puste.

S. Roberto:
https://zapodaj.net/images/63d5a62cf1035.jpg

Semedo:
https://zapodaj.net/images/020bb627f1491.jpg

Azi

0

3:03 S. Roberto rozciąga grę po prawej, choć akcja idzie lewą. Czego Semedo z pewnością by nie zrobił.
2:35 - Messi dostaje piłkę od Pique. S. Roberto już jest przed nim. Semedo nadal w takiej sytuacji stoi w defensywie... Ile luzu ma tutaj Messi dzięki temu że S. Roberto jest wyżej?
5:32 - S. Roberto stoi tuż przed polem karnym czekając czy piłka przypadkiem tam nie trafi.

W każdej sytuacji prawy obrońca zachowuje się wręcz wzorowo a Ty mi tutaj wstawiasz link i piszesz że to argumenty za Twoją tezą.

Wstawiasz mi link do akcji lewą stroną i dziwisz się że ba prawej nie ma kilku naszych zawodników. Przecież Ty dajesz argumenty mnie a nie bronisz swoich teorii. Weź pomyśl zanim coś wrzucisz.

Azi

1

Proszę bardzo:
https://www.fcbarca.com/la-rambla,dyskusja-6745056.html

Masz link do meczu, masz nawet wypisane minuty spotkania na których masz się skoncentrować.
Obejrzyj, pomyśl i przestań pisać głupoty.

Jeżeli nie jesteś w stanie dać nawet jednej sytuacji, która obrazowałaby to o czym piszesz - dostając całą stertę linków do zarzutów stawianych Semedo - to sorry ale to nie jest dyskusja ale próby tłumaczenia ścianie (Tobie) co to życie. Przestań więc używać tekstów w stylu "Mam szukać sytuacji, z którą męczymy się od początku sezonu w każdym meczu?" Tylko to zrób żeby obronić swoją tezę. Tak działa dyskusja.

Azi

0

Powiedz mi jaki widzisz sens wystawiania kogokolwiek na skrzydle, gdzie nie dostanie wsparcia.
Dlaczego nie ma wsparcia? BO PRAWY OBROŃCA NIE PODŁĄCZA SIĘ DO AKCJI

Nikt nie przedrybluje 3-4 rywal. Nawet Messi robi to bardzo, bardzo sporadycznie. Obrońca MUSI dać wsparcie. MUSI odciągnąć przynajmniej jednego rywala. Inaczej to nie ma żadnego sensu.
I NIE zrobi tego nikt za niego. Ani Rakitic ani Vidal ani nikt inny.

Mówiąc krótko: jeżeli Semedo stoi daleko z tyłu nigdy nie będziemy mieli prawego skrzydła - niezależnie od tego kto tam będzie grał przed nim.

Azi

0

Daj nam proszę link do jakiejś akcji, gdzie Semedo stoi biedny na prawym skrzydle. Dostaje piłkę i nikt mu nie wychodzi do podania, bo wszyscy sobie stoją i czekają.

Taką sytuację (że Semedo stoi sam na prawej stronie) mogę sobie wyobrazić tylko w jednym przypadku. Po przerzucie piłki.

Azi

0

Sorry bardzo ale wystawianie Dembele na skrzydle z obrońcą, który nie podłącza się do akcji ofensywnych mija się całkowicie z celem...

Azi

0

Da się. Proszę oto dowód:



Messi sam to zrobił, bo nie maił żadnego wyjścia. Semedo nie było w pobliżu, żeby choćby odciągnąć jednego obrońcę.

Ale żeby nie było że tylko krytykuje. Tak wygląda gra na prawej stronie, gdy prawy obrońca podłączy się do akcji. Pierwsza akcja z tego skrótu.

Azi

0

Dokładnie. Szkoda mieć do niego pretensje o to że jest za słaby albo czegoś nie umie. Nie rozumiem tylko po co wychwalać sztucznie kiedy robi takie błędy jak widać na skrótach.

Azi

0

Ma dokładnie tyle wariantów co każdy inny będzie miał w jego sytuacji.

Azi

1

Mówiąc w skrócie: nie pasuje do Barcelony. Szansę miał - nie sprawdził się. Wracamy do S. Roberto i szukamy kogoś lepszego.

Azi

0

Pozorować grę i fajrant? :D

Azi

0

Zobacz w 52 sekundzie gdzie jest Busi i Vida a gdzie Semedo. Oni mieli go gonić? Serio?

Azi

0

Taa. Semedo wybitny obrońca. Widać:



No geniusz! :D
To nie kocur. To prawdziwy tygrys!!

Azi

0

Im dłużej się przyglądam jego grze tym bardziej mam nadzieję że go zimą sprzedamy i postawimy na kogoś z Bacy B. Tam jest np. Wague (grał na MŚ) czy bardzo utalentowany Morey (niestety kontuzjowany).

Azi

4

No co Ty - Semedo jest wspaniały. To Rakitic (środkowy pomocnik) powinien być wszędzie tam, gdzie brakuje prawego obrońcy. No i Messi z Suarezem są źli, bo nie chcą z nim grać. Czysta dedukcja.

Azi

6

Mecze Semedo w LL w tym sezonie:

Alaves - 45 minut (do zejścia 0:0)
RSSS - 45 minut (do zejścia 0:1)
Girona - 90 minut (2:2)
Atheltic - 90 minut (1:1)
Valencia - 90 minut (1:1)

Jak to podsumować? 4 punkty na 15 z Semedo w składzie?

Ale zobaczmy jak grał:
Przy pierwszej bramkce z Gironą Semedo podłączył się do akcji. Zdjął jednego z rywali z Vidala, dzięki czemu ten miał sytuację 1:1 a nie 1:2. Podanie wzdłuż pola karnego i gol Messiego. Prawidłowe zachowanie - oby jak najwięcej takich.
Przy bramce na 1:1 niestety stał sobie za Pique i obserwował. Mógł (nie musiał) zrobić więcej. Ale to Pique dał się ograć, więc nie zwalam winy na Semedo. Jednak jego zachowanie przy drugiej bramce jest iście kuriozalne. Mógł 5 razy dogonić strzelca gola a totalnie odpuścił...
Link do skrótu: [Zobacz link:



Przy bramce z Bilbao to z jego sektora poszło dośrodkowanie.
Warto też zwrócić uwagę, że przy bramce na 1:1 Messi jest na prawej stronie zupełnie sam (na 2 obrońców). Gdzie był Semedo? W sytuacji gdzie przegrywamy broni wyniku? Ciekawa strategia.
Link do skrótu: [Zobacz link:


W meczu z Valencią nie ma żadnego udziału ani przy straconej ani przy strzelonej bramce.
Warto jednak zauważyć, że przy naszej bramce akcja szła środkiem ale bliżej prawej strony. I udała się tylko dlatego, że Suarez (pilnowany przez dwóch obrońców, środkowego i prawego) zdołał odegrać do Messiego. Cała prawa strona była pusta, bo Semedo stoi w blokach.
[Zobacz link:


Bardzo ładne ujęcie z kategorii "Gdzie jest Semedo?"
https://zapodaj.net/images/020bb627f1491.jpg

Azi

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

Azi

1

Cieszę się. Przyjemnej i owocnej pracy życzę :)

Azi

26

Może zamiast pobierać zasiłek idź jednak do pracy?

Azi

0

W poprzednim sezonie pierwszy mecz w PK graliśmy 24 października. W 2016 graliśmy 30 listopada. W 2015 - 28 października. 2014 - 3 grudnia.

Obecnie jesteśmy po meczach 1/64. My zaczynamy chyba o 1/16, więc zapewne wejdziemy do gry w listopadzie lub grudniu.

Azi

0

Na pewno jest taka klauzula?

Azi

0

Nie klasyfikuje zawodników. Semedo ma jakąś blokadę do podłączania się. Jakby się bał, że jak pójdzie kontra i padnie bramka to go zjadą w prasie. Problem w tym, że zamykając skrzydło sam przyczynia się do zwiększania szans rywali na kontry. Dużo łatwiej broni się, kiedy nie trzeba pilnować jednej strony.

Nie potrafię zrozumieć czemu Semedo tak gra - niczego mu nie brakuje a przynajmniej nie jestem w stanie niczego dostrzec. Kiedy już się podłącza to wygląda bardzo dobrze. OK z większości z tych akcji nic nie wynika ale taka jest piłka. W większości przypadków trzeba przeprowadzić X akcji żeby zdobyć bramkę.

Azi

3

Messi i Suarez zawsze będą tam gdzie piłka. To irracjonalny zarzut - szczególnie w odniesieniu do Messiego - że nie chce grać.
Jeżeli na prawej stronie nie ma Semedo i zostaje tam sam Rakitic to po co ktokolwiek ma tam schodzić? Z kim mają klepać?

Mylisz przyczyny ze skutkami. Jeżeli boczny obrońca się nie podłącza do akcji - a Semedo tego nie robi - to nikt go przecież nie zastąpi. Skutek jest taki, że nie mamy prawego skrzydła.

Ile razy Messi w poprzednim sezonie pokazywał Semedo że ma się podłączać do akcji? Teraz robi to Rakitic (tylko z meczu z Valencią: 53 minuta, 63 minuta i przede wszystkim 70 minuta, gdzie Rakieta wygląda jakby wydzierał się na Semedo za kretyńską grę).

Tylko proszę nie piszcie mi, że nie można mieć dwóch ofensywnych bocznych obrońców. Przecież u nas grali Alba i Alves. Od sezonu 12/13 do 15/16. I nie traciliśmy z tego powodu jakiejś kosmicznej liczby bramek. Za to mieliśmy dużo większą łatwość ich zdobywania.

Ale to pewnie tez wina wszystkich tylko nie Semedo...

Azi

0

Na Malediway czy Karaiby za wygraną? Wyślij jakieś pamiątki albo chociaż pocztówkę :)

Azi

0

Wiem. Możliwe że wróci bo BVB nie ma chyba możliwości wykupienia bez naszej zgody.

Azi

0

To nadal nasz zawodnik

Azi

5

"Ruscy hakerzy fałszują ankietę. Potem podłączyli się jeszcze Chińscy. Na koniec CIA. Ale proszę się nie martwić - nasze KOMPETENTNE jury zdecydują co i jak."

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?