0

Wczoraj piękny strzał Dembele z 18 m (niestety obroniony)piekne podanie do Messiego (niestety nie wykorzystane),pare udanych kiwek pokazuja ,że ani Griezmann ani Trincao nie są wstanie go zastąpić.Griezman jest "swietny "w obronie ,do D-y w ataku, a Alba odwrotnie. Chłopaki sa za wolni do powrotu ,ale do ataku skorzy (szczeg.Alba). Messi -b.przyzwoicie ,strzał z rzutu wolnego - palce lizać (ale obrona jego też),chciał próbował ale nie bardzo ma z kim pograć z przodu bo nikt z 2 -iej linii nie jest w stanie mu nagrać a jedynymi osobami ,które mogłyby to zrobić to Puig ,który nie gra i Pedro wrzucony do ataku.Koman przychodząc do Barcy powiedział ,że każdy zawodnik powinien grać na swojej pozycji by dobrze wykorzystać swoje umiejętności .Pedri (typowy mediapunta)poszedł do Ataku,Griezman -szuka miejsca,Messi -chce być rozgrywającym i atakującym (trochę zrozumiałe ),De Jong - w obronie.Messi widać ,że b.chce i żeby miał z kim pograć to jeszcze by wiele było korzyści.Jest sflustrowny ,nic nie strzela bo musi rozgrywać).Pijanic che robić wrażenie ,ale tylko chce.Nadzieja ,że wróci Couthinio ,mam nadzieje ,że ew.do drugiej linii z De Jongiem i Pedro lub Puigiem,do przodu na stałe (na pare tyg) Dembele,Messi,Fati (ew.De fuente na zmianę).Griezman albo Messi powinien odejść .Griezman się tu nie sprawdza komletnie ,a Messi może "dać trochę kasy".Osobiście Griezman pierwszy do odstrzału i Bussi, w drugim rzędzie Alba ( w obronie coraz gorzej),Pigue i Sergi Roberto.Odnośnie Desta; na razie nie pokazuje wiekszej jakości od sprzedanego Semedo (technicznie i szybkościowo na pewno-NIE).Trincao -też mnie martwi (wybitnie jednonożny -jak Roben,więc przewidywalny),czas sprawdzić młodego-Fuente.

0

@Sop75 Szacunek dla klubu też się należy.np;gram za mnie bo gram gorzej niż 2 sezony temu,albo "na mnie czas'.Przy takich pieniądzach nie ma szacunku ani honoru .

3

Nie za bardzo jest w kim wybierać. Fati nie ma konkurencji. Trnicao wiele nie pokazał, Griezman powinien być zmienikiem Messiego. Dembele powinien dostać szansena 6-8 meczy żeby móc go z kimś porównać.Wszyscy widzą jego błędy ale ostatnio tyle samo robi Bussi, Messi .Tylko jego nieobliczalność może zmienić coś z przodu jeśli na 5 strat wypracuje 2 podbramkowe sytuacje i tak więcej niż Griezman czy Trincao.Więc wyboru nie ma ale jest nadzieja.Couthinio wypadł,Messi wolny,reszta gra zachowawczo,czasem Fati zaszaleje i to koniec.Dałbym mu miejsce na kilka meczy żeby "poczuł"boisko.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Messi jest niezadowolony ze swojej gry i jest samolubny bo chce sobie poprawić nastrój. Dopóki nie zacznie odpoczywać dopóty nie będzie świecił. Ma "świetnego " zmiennika na tej pozycji -Griezmana.Tak robił Zidane kiedy wiedział ,że koń- CR7 ma swoje lata i trzeba go oszczędzać. Coman powinnien podjąć decyzję ciężką i nie pozwolić mu grać wszystkich meczów w pełnym wymiarze czasowym,nawet młodszy Couthinio wysiadł,wcześniej Alba..co dalej ?To samo dotyczy Bussiego,wyrażnie więcej błędów ,jak Messi.Obaj powinni grać max 60 minut.

2

Szkoda ,że są bardziej nim rozczarowani niż zarządem,który między innym Go kupił,lekarzami i psychologami ,którzy na nim pracują,osobami odpowiedzialnymi za kupni Griezmana,sprzedaż Artura,Semedo...

0

@michelos jak widac można było wcześniej dać szanse Couthinio i póki co jeden z lepszych graczy,tak samo świetny ( i tak samo słaby psychicznie) jest Dembele , a kontuzje nabyte to błędy medyczne a nie zawodnika.pamietacie na początku messiego ,kontuzja za kontuzja ,skorygowali,poprawili co nie co i grał na pełnej parze. Ansu jest dojrzały psychicznie ponad norme wiekowa ,ale nie jest lepszy technicznie od Dembele ani szybszy,poza tym jest młody i nie moze grac pełnego 90 minut,musi mieć zmiennika i konkurencję ,Dembele jest niezbedny.

2

z przodu mamy fulla(Messi ,Ansu,Trincao,Dembele,Griezmann,Fuenthe) ,po co Memphis. Może ktoś się nadaję ,na te pozycje.Niestety zaczyna się era "doła Messiego", zaczyna mieć konkurencję do bycia gwiazdą.Daj Boże przejdzie do porządku ,inaczej będzie żle.To jak z chłopem , który nie może się pogodzić ,że po narodzeniu dziecka jest drugi w hierarchii kobiety

0

@Pawlusek To prawda ,po Ansu i Couthinio najlepszy zawodnik

0

Co za banialuki opowiadacie ? Suarez od 3 lat jest wolny (podobnie Jak Messi )i coraz mniej z niego pożytku i czas odejść ,potencjał nowych młodych jest ogromny ,trzeba dać im pograć :Pedri,Ansy Trincao widać że więcej wnoszą do gry niż Griezmann i Suarez.Jeszcze trzeba zwolnić Bussiego w, ostatnim meczu 6 strat znaczących to dużo.On i Sergio Roberto już nie grają na swoim poziomie.Powinni zwalniać miejsca,ostatni będzie Messi.Teraz jest nadzieja ,że i bez Messiego by pokazali Lwi pazur.

9

Powinni sprzedać messiego,można by kupić 2-ch obiecujących zawodników,bo z nim chętniej odejdzie Suarez i Alba,Messiego jeszcze będzie można podziwiać w M.City a FCB zacznie nową erę ,bez uzależniania wszystkiego od Messiego.Chwała za to co zrobił.

1

Fatalnie ,że nie ma nikogo za Suareza, dwie 100% spieprzył co jak na niego to zbyt wiele,mecz w jego wykonaniu do Dupy.Może jakieś młodziaka trzeba wypróbować.

0

B.Silva- młodzieniaszek nie jest ... a propos odmładzania druzyny //?

5

Pierwszy " udany" ruch w tym kierunku to sprzedaż Arthura

2

Niech dokupia Neymara i Buatenga ,też juz dziadek a oddadzą Semedo i Dembele,są za młodzi do zespolu

0

lepsza niestabilność Ansu Fatiego niz stabilny poziom (NISKI) Griezmana i Suareza.

4

Znowu gra samo dziadostwo ,na boisku 5-6 30 latków to tragedia i anty-futbol,kontrola, powolna gra i marazm,nawet Messi ginie w oczach.Aż strach pomyśleć ,że przy zdrowym Sergio B.jeszcze by nie grał Semedo. Mamy drużynę grających starców,żal..

0

Może jeszcze francuzaThierry Henry(obecnie trenera) przywrocic do ataku ,i Iniestę z Xavim,wtedy by można druzyne przesunąć do OLD boyów

0

Zastanawia się zarząd czy stać ich na Martineza,a Real nie zastanawia nad kupnem M'Pape, mimo ,że Messi byłby w stanie go przekonać do odejścia.Zarząd do dupy.

0

Rzeczywiście charakterny cham,budzi nienawiśc (za faule na Messim)i podziw za walecznośc (którą miał Puyol)

3

Niestety czas chwały Rakitica minął,jest zbyt wolny na grę na pełnym obrocie,nawet gdyby na zmianę z Busim grał co 2-gi mecz jako dodatki do DeJonga i Arthura, mamy już 5 starszych panów,messi,Suarez,Bussi,Rakitic,Gerard P,lekko podstarzały Alba i dla równowagi powinno byc 2-3 ok.30 rż,5-6 poniżej 25rz i 2-3 pomiędzy.Dziadkami od 2 sezonów udajemy,że gramy, Messi ,De Jong, Lenglet i Stegen grają na swoim poziomie,reszta ,może chce ale nie daje rady. Szkoda ,że to zrozumie zarząd po zwolnieniu Valdka,gdy znowu odpadniemy w LM przed półfinałami.Valdek wrócil do starych skrzypiec.Bussi i Rakitic + Suarez(tego ostatniego niestety nie ma kim zastąpić )

0

@Midast Uważam ,że Dembele jest coraz bardziej odpowiedzialny na boisku ,gra lepiej niż Griezman i Suarez i jest bardziej nieprzewidywalny dla przeciwnika.Kilka jego świetnych zagrań i podań nie wykorzystano.Surez jak ma więcej niż 5 sek na decyzję co zrobić z piłką to są zawsze złe decyzje,podobnie Griezman.Najbardzie myślący jest Ansu Fati, ale póki co Dembele jest od nichlepszy ,martwią tylko kontuzje,

2

Z całym szacunkiem dla Rakitica,mogliśmy żle zacząć po jego błędzie,a Walduś miał obiecującego Arthura ale wraca sentyment do dziadków ,Bussi i Rakitic.Obaj w jednym meczu to za dużo.Mało zwrotna 2 -ga linia + słabnący fizycznie Suarez i Messi to za mało na wysoki poziom .Tylko Messi może sobie pozwolić na swobodę ograniczenia przeciążen.Jest za dobry na atak by męczyć go w obronie,ale od pozostałych trzeba oczekiwać więcej zwrotności, Dobry mecz ze słabym przeciwnikiem nie jest "dobrym meczem"do oceny wartości drużyny a wiadomo ,że Dortmund ma większy kryzys i problem niż FCB. To już nie jest "Duma Katalonii " tylko 'Pycha Katalonii"

0

kTOŚ WIE GDZIE OBEJRZEĆ MECZ /POZDR

0

Ogarnąć to sie powinni działacze i zwolić Valdka ,który co roku daje plamę .Od 2 lat w LM przegrywamy ,wygrany pierwszy mecz wysoko, a teraz tracimy najwięcej bramek a on dalej nie wie co robić mając taka obszerną ławke rezerwowych.Trener- OUT.

1

od ponad roku zespół gra z workiem cementu na plecach,od 30rż zawodnicy (poza Messim ew,Pigue ) powinni być zmiennikami młodych ,zapalonych zawodnikow.Trener tez sie wypalił i widac nie ma pomysłu na gre .Rzygać sie chce od patrzenia na ich grę .Zeby nie geniusz Messiego,nie ma na co patrzeć. Suarez-dno, Bussi -udaje,że gra,Griezman szuka miejsca,tylko nowa krew w większej ilości ,poza De Johngiem i Arturem moze coś zmienić,ale do tego trzeba zmienić trenera.Chwała dla Vidala ,na tle tych powyżej 30rż,wygląda 5 lat "młodziej". jak maja zwalic ten sezon ,to niech zaczną nabierać doświadczenia;Dembele,Ansu Fati i Ruigi P. Z dziadkami powtórzymy poprzedni rok

0

Ruigi powinien grać częściej w I składzie obok de jonga i Arthtura,starsi panowie już nie są lepsi (Busi,Rakitic,Vidal ) nawet Sergio Roberto jest wolny i mało twórczy w akcjach ofensywnych.Vidal jeszcze sobie radzi ale nie gra całych meczów,potrzebujemy nowej ,młodej krwi,wystarczy ,że Messi i Luis nie biegaja..

0

@cybo Masz rację, jest też lepszy od Sergio Roberto,który gra przyzwoicie to to za mało na FCB,Ruigi ma to coś co miał Iniesta i xavi.To jest wrodzone ,tego sie nie wytrenuje.Podobnie z Ansu Fatim i Dembele.Dembele ma psyche do poprawienia,technika super,Sergio odwrotnie.

0

Suarez i Bussi powinni kończyć karierę, szkodza ,że miejsce 16-latka zajmie Luis.Zamiast wydawać kasę na Neymara ,który nić nie pokazując w ostatnim czasie żąda niebotycznej sumy ,trzeba stawiać na młodych.Wczoraj młodziak zagroził pozycję Dembele, był niesamowity, wszyscyto widzeli,obyśmy go jeszcze zobaczyli.


1

"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść". Należy ludziom pomagać. to również dotyczy trenera ,Suareza i chyba Rakitica. Niestety Alba i Sergio R.nie nadążaja być w obronie i na skrzydle ,więc obrona traci a oni piszą o ew.sprzedaży Semedo. To lepszy obrońca od Sergio R.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?