- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 661 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
13
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
58 odpowiedzi
Lanosss
30
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
21 odpowiedzi
Arkon
1
Odchodząc od polityki- jakie smaki lodów lubicie? Z tych, nazwijmy to sklepowych, uwielbiam... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 661 Culés
6
Od roku żyjemy w rzeczywistości silnie naznaczonej przez siejącego grozę wirusa. Zmusza on do adaptacji do nowej sytuacji, która wymaga utrzymania w wielu miejscach reżimu sanitarnego. Gdzie można znaleźć przykłady jego wzorowego przestrzegania? Jak się dziś przekonałem, chociażby w kościele.
Triduum Paschalne będące najważniejszym wydarzeniem w roku liturgicznym dla katolika oznacza częstsze niż zazwyczaj wizyty w kościele, jednym z miejsc, gdzie ludzie mogą obecnie przebywać, ale pod warunkiem stosowania się do ściśle określonych reguł. Jakie przejawy ich egzekwowania udało mi się zaobserwować? Przede wszystkim kontrola przy wejściu z dokładnym przeliczeniem ilości wiernych, którzy mieli do dyspozycji nie tylko płyn do dezynfekcji, ale również darmowe maseczki gdyby ktoś zamierzał przekroczyć próg bez takiego zabezpieczenia. Dzięki takiemu zabiegowi wszyscy obecni przygotowani byli należycie nie tylko do przeżycia duchowego uniesienia, ale również do zachowania przy tym maksymalnej ostrożności, czego konieczność podkreślona została przez kapłana jeszcze przed rozpoczęciem liturgii. Księża celebrujący Mszę Świętą mieli na sobie maseczki zdejmując je jedynie chwilowo na momenty, kiedy przemawiali. Wierni mieli możliwość przyjęcia Eucharystii na rękę. Po Mszy Świętej nie odbywała się adoracja Najświętszego Sakramentu, aby zniwelować ilość kontaktów międzyludzkich. Wszystkie wspomniane środki ostrożności złożyły się na niemal perfekcyjną organizację ważnego dla wiernych wydarzenia.
Czemu o tym piszę? Po części w kontrze do szybko obiegających różne media doniesień o niestosowaniu reżimu sanitarnego, którego samozwańczy kontrolerzy szczególną uwagą postanowili obdarzyć obiekty sakralne, ale nie jest to jedyny powód. Poza docenieniem pojedynczej parafii, która być może ginie w morzu innych, gorzej przygotowanych do pandemicznych realiów trzeba zauważyć, że adaptacja do nich pozwalająca ograniczyć transmisję wirusa jest możliwa, a wobec tego całkiem prawdopodobne, że w ogólnym rozrachunku wzmożone kontrole przestrzegania luźniejszych niż obecnie obostrzeń byłyby korzystniejsze od lockdownu.