- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1694 Culés
Gorące dyskusje
GreenNinja55555
17
Hej hej. Jestem tutaj właściwie od już dłuższego czasu, ale zarejestrowałem się dopiero... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Kessie
30
W Sosnowcu jednak nie ma żadnego złota w ściekach, wychodzę a ty @Luciano99 bredziles,... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
GeneralXavi
5
Jak myślicie kto zdobędzie koronę króla strzelców na mundialu? Serce podpowiada Messi, ale... » Czytaj dalej
13 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1694 Culés
6
A propos dnia pamięci Żołnierzy Wyklętych. Skąd u przeciwników tego święta przekonanie, że większość z tych żołnierzy była zwykłymi mordercami? Podajcie jakieś źródło tych nowinek. Bo widzę teraz w modzie jest umniejszanie podziemiu niepodległościowemu. Od razu mówię, że nie jest dla mnie argumentem postać np. "Burego", bo nie ma środowisk bez skazy. I oczywiście mam świadomość, że byli wśród tej grupy bandyci. Jednak samo święto w mojej opinii nie jest niczym złym, złe jest za to podejście do pewnych faktów historycznych.
0
@CatalanDream ja to traktuję tak. Nie uważam ich za wzór do naśladowania. Są dobre przypadki jak np. Witold Pilecki, ale też wiele złych.
2
@Kgorecki2500 okej, ale niektórzy przeginają w jedną lub drugą stronę
0
@CatalanDream oczywiście. Mi daleko do tego aby cały ogół żołnierzy wyklętych uznać za ekstremistycznych terrorystów lub nieskazitelnych bohaterów.
2
@CatalanDream
Mi tam Ci ludzie sa obojętni, ale bawi mnie robieni z nich bohaterów i ich gloryfikowanie. Mogli by nie istnieć i nie było by problemu.
Polska ma wystarczająco wybitnych ludzi by robić z nich bohaterów, a wyklętych nigdy tak nie nazwę.
Tyle.
2
@CatalanDream
Skopiuję swoją wypowiedź z innego wątku, bo nie ma sensu się parafrazować.
Polska prawica bardzo uprościła historię i każdego kto tłukł się z komunistami niezależnie od pobudek, patriotycznych czy po prostu zbójeckich i rabunkowych wrzucił do jednego worka tzw. "żołnierzy wyklętych". Skutkiem tego tak jasna, przejrzysta i bardzo pozytywna osoba jak rotmistrz Witold Pilecki, wymieniana jest niemal jednym tchem z taką kreaturą jak Józef Kuraś "Ogień", który do komunistów należał, był zwykłym alkoholikiem, był w UB i z "niejasnych przyczyn" wrócił do lasu. Wsławił się między innymi powieszeniem ciężarnej kobiety i nacjonalizmem.
@MarioVeB! No Ty właśnie przesadzasz jak ideologiczna prawica, tylko 180 stopni w drugą stronę. Jest tam kilka osób, które zasługują na miano bohaterów, ale zgodzę się, że generalnie to mamy wielu bohaterów w historii znacznie bardziej jaskrawych i jednoznacznych a zapomnianych, jak np. Pułkownik Stanisław Dąbek dowódca obrony Oksywia w Kampanii Wrześniowej czy kapitan Bolesław Zajączkowski który zginął pod Zadwórzem czyli polskimi Termopilami.
3
@CatalanDream Nie ma co się dziwić . Ciężko jest znaleźć w miarę dostępne informacje o tych bohaterach.Niektórym dalej jest na rękę by o nich nie wspominać.Stąd nawet dzisiaj wyciąganie sprawy Burego i innych bandytów w czołowych mediach zamiast upamiętnienie prawdziwych żołnierzy.Po za tym rośnie już któreś pokolenie i ta papka medialna przynosi efekty . Zwariował świat który mnie wychował.