La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1654 Culés

konto usunięte

0

Bloodborne czy Dark Souls (a jeśli DS to która część)? Którą grę wolicie i polecacie?

konto usunięte

0

@eydem żadna :D mam nadzieję że pomogłem :D

0

@eydem Bloodborne mnie wykończył psychicznie. Nie mogłem do drugiego save dojść

konto usunięte

1

@matirix20 bloodborn = dark souls ;)

0

@Ghotti hehehe nie skojarzyłem nawet. Sporadycznie grałem na ps ale nigdy nie grałem w trudniejsza gre

konto usunięte

1

@matirix20ddla mnie to gra dla masochistów :D

1

@eydem Sekiro, również od From Software ;) Jest bardziej płynniejszą i mniej toporną grą niż Dark Soulsy

konto usunięte

1

@eydem Polecam wszystkie. A jeśli pytasz o mój osobisty ranking gier od From, to
1. Bloodborne
2. Sekiro
3. DS1
4. DS3
5. Demon's Souls
6. DS2

konto usunięte

0

@4drian0 też właśnie o tym słyszałem, ale od roku cena nie chce zejść, chociaż też się czaję :D

konto usunięte

0

@Misanthrope a dla osoby, która nie miała jeszcze od czynienia z tym typem gier? Która najlepsza na początek?

konto usunięte

1

@eydem Powiedziałbym, że remake Demon's Souls, jako że to pierwsza gra z serii, a dzięki remake'owi jest też najświeższa technologicznie. Ale zakładam, że nawet jeśli masz piątkę, to nie chce Ci się wydawać 3 stów na grę, która wcale nie musi Ci się spodobać. Jeżeli jesteś totalnie zielony w tej kategorii gier, na Twoim miejscu nie zaczynałbym od Sekiro, bo choć to też stosunkowo nowa gra, to poziom trudności jest w niej wyższy od reszty (a przynajmniej moim zdaniem), więc większe ryzyko, że odbijesz się już na starcie. Więc dwie najrozsądniejsze opcje to Bloodborne i DS1. Jeśli wolisz szybszy i bardziej ofensywny gameplay, wskazałbym na Bloodborne. Jeśli wolisz mieć większy wybór i różnorodność stylu gry - na przykład używać tarczy, zrobić sobie typowego tanka albo maga, itp. to DS1. Aczkolwiek, jedynka i dwójka rzeczywiście są nieco... toporne pod względem mechaniki jak na obecne czasy. Nie mówię tego, by Cię zniechęcić, ale po prostu zaznaczam. A jeśli chodzi o klimat i budowę świata, to choć DS1 jest świetnie, Bloodborne jest dla mnie arcydziełem. Ale to już bardziej subiektywna kwestia. Teraz tak sprawdziłem i widzę, że remaster jedynki jest na ps store za 5 dych, więc na Twoim miejscu brałbym właśnie to. Bloodborne też regularnie ma promocje, więc zawsze możesz zaczekać i kupić taniej.

Dla uściślenia - Demon's Souls, DS1, DS2, i DS3 są ze sobą w mniejszym lub większym stopniu powiązane. Nie jest to jakoś super istotne, jako że fabuła jest w tych grach dość szczątkowa, ale grając po kolei wciąż można znaleźć wiele fajnych smaczków i nawiązań. Bloodborne i Sekiro to gry osadzone w osobnych światach.

konto usunięte

1

@Misanthrope Dzięki wielkie za rozbudowany komentarz! Przemyślę jeszcze między Bloodborne a DS1, bo z tego co piszesz chyba najbardziej mi będzie pasować + cena jest w miarę spoko. Jak spodoba mi się to może spróbuje z Sekiro (może cena trochę spadnie do tego momentu). Dzięki jeszcze raz!

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?