- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1555 Culés
Gorące dyskusje
Batys
0
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
26 odpowiedzi
Batys
11
Hahaha z tymi 150 mln za tego ciapaka to ich chyba zdrowo powaliło jeśli to prawda.
30 odpowiedzi
Kgorecki2500
6
Wywiadu nie oglądałem ale widzę, że grubo chyba tam było. Tylko mi się od razu zapala lampka.... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1555 Culés
5
De Jong plusy:
48:36 – Trochę za plecy, ale mimo wszystko dobre podanie między kilkoma zawodnikami do Griezmann’a.
https://imgur.com/pEhzUyd
73:49 – Dobry przechwyt.
https://imgur.com/c4qidER
73:55 – Dobrze wyszedł spod pressingu I pociągnął akcję parę metrów do przodu. Pochwalony będzie za to I tutaj pojawia się pierwsze ‘kluczowe podanie’, ponieważ oddaje piłkę Leo, a ten przebiega parę metrów I strzela.
https://imgur.com/FpJgkVk
77:31 – Dobrze puszcza Coutinho, wcześniej na pochwałę zasługuje walka o piłkę, dzięki której Alba mógł przejąć bez problemu bezpańską piłkę. Tutaj pojawia się drugie ‘kluczowe podanie’. Coutinho zanim oddał strzał, jak Leo musiał przebiec kilka metrów. Ja takich podań nie traktuję jako kluczowe, ale napewno zasługuje na pochwałę za takie zagrania. Coraz częściej szuka ryzykownych podań.
https://imgur.com/eFGxCTt
De Jong minusy:
48:46 – Słaby przerzut, niecelny przez co Messi nie sięga piłki, aut dla Valencii.
https://imgur.com/QDrXKEh
49:53 – Zła decyzja. Po złamaniu do środka mógł próbować podać do Martina, który dobrze się ustawił dla Holendra. Zamiast szukać Duńczyka, to podciągnął trochę bliżej 16 metra I oddał do Griezmann’a na 20 metrze.
https://imgur.com/HDIDfMx
82:33 – Na minus brak powrotu do swojej strefy. Poważny błąd, który mógł nas kosztować stratę gola, jeżeli piłkarz Valencii zagrywały na 16 metr. Jedyny poważny błąd obniża mu ocenę o 0.5.
https://imgur.com/4vW4VAc
Podsumowanie
Zacznijmy od pozytywów. Gra do przodu w jego wykonaniu wyglądała dobrze. Pociągnięcie akcji w 74’, czy 89’, do tego podania za linię obrony (49’, 78’, 83’), rozciągnął dwukrotnie (55’, 83’), wystawił raz Pjaniciowi (88’). Z rozegrania na mały minus holowanie piłki w niektórych momentach (50’, 59’) oraz także słaby przerzut (49’). Z gry w destrukcji należy go pochwalić za przechwyt w 74’ oraz zebrane bezpańskie piłki (64’, 75’) I na minus już poważny błąd, gdy nie wrócił do swojej strefy w 83’, dużo szczęścia miała wtedy Barca. Gdyby nie ten błąd lub te 2 małe błędy w rozegraniu (49’, 50’), to pokusiłbym sie o ocenę 7.0, a jakby wykluczyć oba, to 7.5, a tak to ostatecznie dam mu ocenę 6.5. Lepszy był, niż Busquets w 1 połowie I uważam, że spisał się przyzwoicie w tym meczu, oby tak dalej.
Oznaczeni:
@norbi77 @Yoshi94 @masq @Kamil92 @mekston
@kryhaa @tristan87 @macio_944 @RonnieVEB @Archie
0
@Rewolucja123 Ostatnio wygląda na to, że De Jong wchodzi na właściwe tory. Na minus z oewnością jeszcze u niego jest brak decyzyjności i uderzeniu z dystansu, brak dośrodkowań, poprawa wizji gry i ustawiania się.
0
@Coutinho007 Szkoda tego poważnego błędu z końcówki, bo tak to bez problemu dałbym 7.0.
1
@Coutinho007 piękny znaczyna być. Przyjemnie się na Niego patrzy i oby tak dalej. Ze strzałem masz rację. W meczu z Walencją miał dogodną sytuację, żeby oddać strzał.