La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1055 Culés

konto usunięte

3

Maciej Maleńczuk powrócił ze swoją nową płytą pt. "Klauzula Sumienia". Tym razem postawił na klasyczne brzmienie, akustyczną gitarę i oczywiście przesiąknięte do bólu szczerością teksty o obecnej sytuacji panującej w Polsce. Maleńczuk jest mocno brutalny i prawdziwy, ale za to bardzo go lubię. Miejscami wulgarny, miejscami ironiczny.

Na płycie "dostaje się" m.in. obywatelom, którzy dają się kupić za 500 plus, policjantom, nacjonalistom, kobietom, damskim bokserom, kibolom, homofobom, Kościołowi i kolegom Maleńczuka z branży

W taki oto sposób zapowiadał swoją płytę
- Zawsze się interesowałem polityką. I wydawało mi się, że Polak nie jest łatwy do obróbki. A tym razem wyrosło takie pokolenie, które jest łatwe w obróbce i daje się robić w konia. Grzecznie maszeruje w takt. To są dla mnie nowi Polacy. Kiedyś Polacy tacy nie byli. Pozytywne rzeczy widzę tylko u ludzi do 25 lat. Oni dają nadzieję.

Dla mnie album jest bardzo dobry, ale to nie jest łatwa płyta. Nie jest to krążek z gatunku tych, które po pierwszym przesłuchaniu robią furorę i od razu zapętlają się w głowie. Największe walory, jak chociażby poetyckość i głębia tekstu, przeze mnie zostało docenione dopiero po którymś przesłuchaniu. Ale wtedy nagle docenia się całą inteligencję i szczerość Maleńczuka.

Album do odsłuchania w całości na YT. Moim zdaniem największą frajdę sprawia, gdy słucha się go w spokoju i ciszy :-)
https://tiny.pl/72bl5

@Chakalaka @JimMorrisonFCB @Misanthrope @Colon @macio_944

1

@NeroTFP Maleńczuk jest zarąbisty!

1

@NeroTFP nie lubie Muzyki, która teraz jest, wszyscy pchają w to politykę ostatnie czasy i słuchać się nie chcę. Plus wypowiedź o Quebo i ręce opadają

1

@NeroTFP Szczerze mówiąc nie przepadam za nim. Poza pojedynczymi piosenkami.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?