- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 763 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
8
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
70 odpowiedzi
Luciano99
20
@FcPortoFan1999 napisał, że nie ma gola dla Ghany, a jak gol został uznany po Varze, to usunął... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Ilka
3
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
44 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 763 Culés
1
Widzę jakieś komentarze atakujące "new school" czyli nowoczesny rap. Narzekania, że kiedyś to było a teraz już nie ma takiej muzyki.
To jak atakowanie Pablo Picasso, że nie maluje już realistycznych obrazów tylko tworzy kubizm.
Czasy się zmieniają, ile można rapować o tym, że życie jest ciężkie a my stoimy pod blokiem. Są raperzy którzy nadal reprezentują ten styl i mają do tego pełne prawo. Wystarczy nie słuchać tych nowych.
Rap dziś jest być może najbardziej popularym rodzajem muzyki, każdy może odnaleźć coś dla siebie.
Pih kiedyś wbił na scenę Que i powiedział "to nie jest hip hop" po czym Que nagrywa utwór "To nie jest hip hop" z amerykańską legenda sceny KRS-One.
Rozumiem, że w tym wszystkim najbardziej boli fakt ilości wyświetleń bo jak to ktoś regularnie ma 30-40 mln a mój idol nawet 100k nie może zrobić.
U starszych artystów często widać hipokryzje i zastanie w latach 90', Kacper HTA w jednej nucie nawija "Nowa scena toleruje w rapie homo" by zaraz nawinąć "tylko po to by mieć Armani" a tak Armani był gejem xD
Nie mówię, że nowa szkoła jest krytalicznie czysta etc.
Reasumując:
niech każdy słucha czego chce to tylko muzyka mordeczki :3
0
@SiSenior Tak, zgadzam się. Jedyne do czego można się przypruć to świadome promowanie niektórych muzyków swoich (bez)wartości (zarówno dinozaury jak i niuskulowcy). Target rapu to głównie młodzież i dzieciaki (nie ujmując gatunkowi, który słucham). 49 dzieciaków posłucha o dragach pobuja przed ziomkami i im wystarczy a pięćdziesiąty będzie chciał spróbować. Brzydzę się tym.
2
@SiSenior " Raperzy wyglądający jak: "moda mnie boli"
I ta ich krytyka nowej szkoły
I ta nowa szkoła, która tak zazdrości przeżyć
Bo nigdy nie pozna Bałut, Dziesięcin i Jeżyc
Wieczne płakanie za tym, co się kochało kiedyś
Chociaż ten rap to było kurwa to (yo
1
@SiSenior Z nowej szkoły ludzie mają bekę z dwóch powodów. Po pierwsze teksty są tam często o niczym, albo o farmazonach. Po drugie, sposób nawijania jest załosny. Jakieś piski, wycie, rapowanie powoli. Uwierz mi, że prawie każdy, kto ma zasób słownictwa na poziomie liceum, poradziłby sobie z tym. Bit swoje, ich "rap" swoje. Nagle każdy z nich to niby zarobas, jakieś Gucci, Armani. Taki poczciwy rap grzecznych chłopców z dobrych domów. I nie twierdzę, że rap mają tworzyć tylko biedni ludzie po przejściach. Tylko porównajmy sobie Ero, który jest bananem (rodzice są właścicielami galerii handlowej Land w Warszawie), a takiego Bedoesa, czy jakiegoś Malika. Tak, też uważam jak PIH, że to nie jest hiphop. Fenomen, Fabuła, Endefis, Mor W.A., Pezet / Płomień 81, Lukasyno, Eldo / Grammatik itp itd. To była / jest esencja rapu.
0
@SiSenior
0
@LuisSalvano Zostałeś w latach dziewięć zero, lecz słyszałeś tylko ziom bit i głos
Przewózka i siano to dwa elementy, które popierają twój skill i flow
Lecz halo hip-hopy to boom bap, a te autotune'y to wcielone zło
Raperzy się wożą od zawsze, więc nie waż się mówić, że to nie hip-hop
0
@zmiter912576 Wspaniałe wersy, aż się wzruszyłem.