La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1120 Culés

0

Czytałem analizę pewnej Pani prawnik i w rozporządzeniu nie ma nakazu chodzenia w masce jeżeli jesteś zdrowy, a zaświadczenie od lekarza może być SMSowe albo i mailowe, warto przedzwonić po znajomych i zdobyć owe zaświadczenie, żeby się z policją nie użerać

0

@jeyx77x w rozporządzeniu jest nakaz noszenia maseczek przez wszystkich (poza zwolnieniami).
Nie ma tego w ustawie.
Rozporządzenie które nakłada ten rygor jest aktem wykonawczym do ustawy, przepisow prawnych wyższego rzędu. A tam w ustawie jest że zaslaanieni twarzy dotyczy osób chorych lub potencjalnie chorych (od razu zaznaczam że to nie znaczy każdego), nie ma tam mowy o ludziach zdrowych.
I teraz rozchodzi się o to że akt niższego rzędu (rozporządzenie) nie może rozszerzać przepisów aktu nadrzędnego (ustawy), a jedynie może je uszczegolawiac.

1

@Bobo25 bądź mądry wiersze pisz -,-

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?