- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1475 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
15
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
60 odpowiedzi
Lanosss
31
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
21 odpowiedzi
AmigoBlancos
5
Ponownie mam 5 takich samych kuponów. Tak naprawdę to na dzień dzisiejszy czekam najbardziej:... » Czytaj dalej
11 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1475 Culés
6
Co do filmu Hobbit najgorsza rzecz to postać Azoga i bynajmniej nie chodzi o jego wygląd bo on jest dobry ale o to,że w Lore został on porąbany przez Daina a jego głowa została nabita na pal ze sakwą w ustach. Ogólnie podobała mi się sama walka w dolinie Azanulbizar ale scena kiedy Thorin odrąbał rękę Azogowi to jest kompletny absurd i aż dziw mnie bierze,że osoby odpowiedzialne za scenariusz nie były świadome(albo byli świadomi),że Azog jest martwy. Nie rozumiem po co oni się uwzięli na tego Azoga jak mieli pod ręka Bolga i co najważniejsze jest on a raczej był ŻYWY do czasu bitwy pięciu armii.
Druga wielka i absurdalna głupota reżysera i ludzi odpowiedzialnych za scenariusz to wątek romantyczny Galadrieli i Ganfdalfa,który jakiś "mądry" pan wplatał do scenariusza mimo tego,ze Galadriela miała męża Celeborna.
3 Grzech Hobbita
Rozumiem,że żyjemy w popieprzonych czasach rozumiem,że kobietom już od nadmiaru władzy odbija ale do cholery PO CO I NA CO wprowadzili postać Tauriel i po cholerę jest wątek miłosny krasnoludem mimo,że taki związek nie miał prawa mieć miejsca? Do tego kolor włosów,który tylko raz w kanonie wystąpił wśród elfów? Czy tak ciężko było kuźwa ogarnąć LORE zanim się zabrało za kręcenie filmu,który mimo wielu absurdów nie był taki zły? A co najgorsze zwiazek krasnoluda i elfa przeczył woli Eru Iluvatara
Podsumowując Hobbit jako trylogia jeśli chodzi o fakty oceniłbym na 2/10. Wykonanie i efekty 7/10. Muzyka mi się bardzo podobała i dałbym śmiało 8/10
Czy Hobbit jest warty obejrzenia? Moim zdaniem Nie jeśli się chce zagłębić w Lore całego uniwersum.
1
@Hushovt zgadzam się. Wiedziałem, że Hobbit będzie przekombinowany kiedy tylko podano, że wyjdzie w 3 częściach. O ile książka jest fantastyczna tak filmową adaptację oceniam na naciąganą tróję. Pozdrawiam
1
@Hushovt Dla mnie Hobbit jako całość to maks 5/10. Muzyka jedynie daje rade, reszta już słabiej, a związek z LORE to aż brak słów..
1
@Hushovt Moje wydanie Hobbita miało 222 strony, zachodziłem w głowę jak ktoś chce zrobić z tego 3 filmy, mimo mojej wielkiej miłości do dzieł Tolkiena i bardzo pozytywnego odbioru wcześniejszej ekranizacji tak Hobbita ledwo zmęczyłem pierwszą część i tak już zawsze pozostanie.
Teraz czekam na ulubioną część dzieł Tolkiena a mianowicie Silmarillion ale trochę się obawiam. Nawet nie wiem czy nie wolał bym wersji animowanej niż aktorskiej.
0
@Gall Silma na razie nie ma w żadnych planach. To co kręci Amazon będzie się działo na przełomie 2 i 3 ery i nie będzie miało zbyt dużego związku z Silma.
0
@TheNekro94 No nie do końca bo upadek Numenoru to cześć Silimarilionu. A to nie mal na pewno pokażą.
0
@Gall Proszę nie. Nie chce żadnego animowanego serialu dotyczącego dzieł Tolkiena. Z całym szacunkiem te dzieła nie są przeznaczone dla dzieci.
0
@Hushovt Część samej książki - tak.
Część Opowieści głównej o Silmarilach - nie. Bo jak na pewno dobrze wiesz cała książka jest podzielona na części. A wątek o Numenorze to tylko jej niewielka część, dziejąca się już w 2 erze - a to 1 era była zdecydowanie najciekawsza.
0
@Hushovt Nie chodzi mi o animacje rodem z Muminków. A jeśli i tak pół filmów obecnie to GS i CGI to może lepiej zrobić tak od początku. Animacja nie oznacza że coś jest dla dzieci, to tylko forma przekazu, bez problemu można by ukazać majestatyczność twórczości Tolkiena tą formą.
A i z tego co pamiętam to trzon historii wymyślił Tolkien własnie dla swoich dzieci.