- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1167 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
5
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
64 odpowiedzi
Ilka
2
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
Kgorecki2500
13
Nie wiem czy to ja mam jakąś większą tolerancję na promienie UV ale w sumie w tych 35... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1167 Culés
9
Coraz więcej osób pracuje zdalnie. Ogromny wzrost popularności zanotowała aplikacja Zoom. I tu ważny apel: NIE KORZYSTAJCIE Z NIEJ*!
Kojarzycie jak swego czasu wybuchła mini-afera, że CBA kupiło od izraelskiej firmy NSO Group - "Pegasusa", czyli można powiedzieć rządowego trojana, który może zainfekować dowolny telefon dowolnej osoby. To samo NSO Group dostarczyło rządowi Arabii Saudyjskiej oprogramowanie potrzebne do szpiegowania dziennikarza Jamala Khashoggiego, który finalnie został zamordowany. Skąd o tym wiemy? Ano dzięki pracy kanadyjskiej organizacji Citizen Lab (działającej przy Uniwersytecie w Toronto) prowadzącej badania w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i naruszeń wolności z tym związanych.
Wczoraj ukazał się ich raport ws. popularnej ostatnio aplikacji do telekonferencji Zoom. Oto co wykazano:
- Zoom, pomimo że wywodzi się z Kaliforni, ma trzy spółki-córki w Chinach, odpowiedzialne za development tejże aplikacji
- Domyślnie tworzone spotkania nie są zabezpieczone hasłem, co prowadzi do podatnośći na dołączanie osób nieuprawnionych do konwersacji (https://www.fbi.gov/contact-us/field-offices/boston/news/press-releases/fbi-warns-of-teleconferencing-and-online-classroom-hijacking-during-covid-19-pandemic)
- Zoom nie posiada prawdziwego szyfrowania end-to-end, co daje techniczą możliwość do deszyforwania i przechwycenia rozmowy
- To co rzekomo jest zaszyfrowane też nie spełnia standardów, a oto przykład: https://citizenlab.ca/wp-content/uploads/2020/04/image1.png
- Klucze szyfrujące przechodzą przez Chińskie serwery, a zgodnie z obowiązującym tam prawem rząd ma prawo zarządać do takich kluczy dostępu
*Nie korzystajcie z niej jeśli obowiązuje was tajemnica zawodowa (prawnicy, lekarze, dziennikarze), jeśli absolunie musicie/chcecie z niej korzystać: nie instalujcie aplikacji, tylko używajcie wersji przeglądarkowej, nie korzystajcie z "waiting roomów", zabezpieczajcie spotkania hasłem.
Na koniec autorzy podkreślają coś, pod czym mogę podpisać się obiema rękami, "to że firma w ogóle funkcjonuje, albo jej produkt staje się popularny, nie oznacza że aplikacja korzysta z najlepszych praktyk, żeby zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo."
Źródło i oryginalny raport w języku angielskim: https://citizenlab.ca/2020/04/move-fast-roll-your-own-crypto-a-quick-look-at-the-confidentiality-of-zoom-meetings/
0
@IAmBackCules A niech się włamią na moją lekcję, wisi mi to ;p
1
@IAmBackCules Widzę, że na niebezpieczniku artykuł o tym się pojawił też.