- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1607 Culés
Gorące dyskusje
Batys
0
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
34 odpowiedzi
Batys
11
Hahaha z tymi 150 mln za tego ciapaka to ich chyba zdrowo powaliło jeśli to prawda.
30 odpowiedzi
Kgorecki2500
7
Wywiadu nie oglądałem ale widzę, że grubo chyba tam było. Tylko mi się od razu zapala lampka.... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1607 Culés
2
Ostatnia klasowa "9-ka" Realu Madryt!
#Raúl Madrid ⚽
0
@AmigoBlancos Zamorano czy Raul?
0
@Colon
Raúl por siempre :)
0
@AmigoBlancos twierdzisz że Higuain nie był klasowym zawodnikiem?
0
@Avada Kedavra
Higuain w mojej ocenie w Realu nastukał troszke bramek to fakt, no miał niesamowita łatwość dochodzenia do sytuacji bramkowych. Uważam, że gdyby miał do tego finish Raúla, to byłby w top 3 napastników na świecie i aktualnie dalej grałby w Realu. Niestety jego łatwość w dochodzenii do setek powodowała, że na potęge je marnował w Realu.
0
@AmigoBlancos w przyszłości zrozumiesz, że teraz macie najlepszą dziewiątkę, ale ma też inne zadania na boisku, dzięki którym wyprzedza swoje czasy.
1
@AmigoBlancos Igłę doskonale pamiętam z tego kozackiego w jego wykonaniu sezonu 2009/2010. To mimo wszystko musi być dar, bo wątpię, żeby takie coś szło wyćwiczyć (w sensie dochodzenie do sytuacji). Wyglądało to w większości przypadków to jak na treningu. Myślę, że miał z dwa/trzy sezony w swojej karierze, kiedy do top3/top5 napastników go można było zaliczyć (wiadomo - sezon w Napoli i 36 goli, wspomniany już przeze mnie sezon w Realu i jeden sezon w Juve). Klasową 9 na pewno był, mimo tego, że czysto piłkarsko trochę mu do Raula brakowało.
Benzema to też klasowa 9. Nie wiem, nie jestem fanem Realu, nie oglądam wszystkich ich meczów, Ty na pewno wiesz lepiej, ale... Liczby to jedno, ale generalnie taki styl Benzemy przypadłby do gustu praktycznie każdemu zespołowi z tych topowych. Oczywiście wszystko co tu napisałem to ocena całościowa, bo, że zawodnik ma jeden sezon gorszy może być zrozumiałe. Jednak jak to z Karimem jest? 500 meczów jakoś ponad, 240 bramek chyba i ponad 130 asyst. Mimo wszystko świetnie to wygląda.
0
@Hiacynk
Wiem, że to spore uproszczenie, ale z sezonu 2009/2010 w wykonaniu Higuaina kibic Realu zapamięta koszmarne pudło z Lyonem w 1/8 LM na 2-0 by Real poszedł. Poza tym dalej nieco upraszczając Higuain odchodzi Real wygrywa LM w sezonie 2013/14, pierwszym bez Argentynczyka.
1
@Kompletny
Ja doceniam to co Benzema robi i ile widzi na boisku. Dla mnie nie jest on typowa "9-ką" w Realu gra takie "9.5"
1
@AmigoBlancos zawodnik 9.5/10
1
@AmigoBlancos Tak, wiadomo, wiem o co chodzi. Higuain ma we krwi partolenie sytuacji w tych najważniejszych meczach. Jednak czysto piłkarsko, to w Realu miał najlepszy okres, bo nie był taki "utyty", jak w Juve np. No i też wiekowo dobrze to wyglądało. Mimo wszystko solidna 9, na pewno jedna z lepszych obecnie grających patrząc przez pryzmat całej kariery.
Co do Benzemy to wiem o co Ci chodzi. Dla mnie też Benzema to nie jest typowa 9, ale jednak gra na tej pozycji, w sensie jest wystawiany. Na boisku jednak cofa się, gra w bocznych sektorach, rozgrywa itp, ale klasowym piłkarzem mimo wszystko jest. Jednak wiem co masz na myśli i też tak uważam - Real potrzebuje napastnika tzw "clinical", który będzie te gole ładował jak opętany.
1
@Hiacynk
Jestem w stanie się z tym zgodzić masz sporo racji i podobnybpogląd na obu napastników :)
0
@AmigoBlancos To skoro już sobie dyskutujemy, to mokry sen obecnie na pozycje nr 9? Mam nadzieję, że nie napiszesz Mbappe, bo to też nie jest typowa 9.
0
@Hiacynk ja sadze, ze typowa 9 moze do Realu po prostu nie pasowac.
Potrzebny jest gracz klasy Mbappe, po drugiej stronie Hazard, a na ataku nastepca Benzemy o podobnym profilu. Gdyby taki Roberto Firmino byl o kilka lat mlodszy i nie drapal o 30-stke, to pasowalby idealnie komplementowalby styl gry Realu, zwlaszcza do pressingu - ale tylko w takiej magicznej trojce z bramkostrzelnymi skrzydlowymi. Wtedy Mbappe moglby gwiazdorzyc i ladowac bramki jak Salah, a Hazard wykonywac role Sadio Mane.
Wiele osob marzy o Lautaro Martinezie w Barcelonie, a mi sie wydaje ze jako 9-tka on wlasnie bardziej pasowalby do Realu. Nie jest az tak bramkostrzelny, ale robi miejsce dla innych pilkarzy i stad wydaje mi sie, ze moglby pelnic podobna role jak Karim.
0
@Hiacynk
Mokry sen to Cavani dwa sezony temu. Teraz hmmm. Auba z Arsenalu.