- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1551 Culés
Gorące dyskusje
Batys
1
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
58 odpowiedzi
michaleu
4
Vice City też było moim pierwszym GTA :') https://twitter.com/i/status/2069385649678151701
21 odpowiedzi
Kgorecki2500
9
Wywiadu nie oglądałem ale widzę, że grubo chyba tam było. Tylko mi się od razu zapala lampka.... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1551 Culés
3
Retro-nostalgiczna dysputa. Spójrzmy na Bayern... na reprezentację Francji.
Lilian Thuram, Marcel Desailly, Patrick Vieira, Didier Deschamps, Laurent Blanc, Bixente Lizarazu, Sylvain Wiltord, Claude Makélélé, William Gallas, Youri Djorkaeff, Robert Pirès, David Trézéguet, Nicolas Anelka, Emmanuel Petit, Christophe Dugarry, Christian Karembeu, Djibril Cissé, Vincent Candela, Mikaël Silvestre, Ludovic Giuly, Fabien Barthez.
Francja 1998-2002 wiecznie żywa, nie? Jak patrzę na ten "skład" to od razu przypomina mi się anegdota Matiego Borka ^ ^. Zidane, Mbappe, Platini i Henry pominięci celowo i z pełną świadomością.
@Hiacynk @JimMorrisonFCB @tobiasson92 @Kajtek77 @barcafan9512 no i niestety @Colon. Oczywiście, jeśli ktoś inny ma ochotę dołączyć do dysputy, to nie ma problemu, na pewno są inne strony które... heh, oczywiście również zapraszam :]
0
@Danny Gaucho Francja miała jeden z najlepszych w historii bloków defensywnych. Tak jak za wielkiego Michaela mieli wspaniała linię pomocy tak w tym przypadku obronę. Boki defensywy grały bardzo ofensywnie Thuram i Lizarazu to fantastyczni zawodnicy na środku obrony grał jeden z najlepszych w historii na tej pozycji Desailly a obok elegancko i mądrze grający Blanc. Do tego przed nimi grał facet który widział wszystko i miał sporo odbiorów czyli Deschamps. Moim zdaniem ta drużyna była idealnie zbudowana od tyłu i to była ich główna siła. Do tego mądry trener, kolektyw w grupie no i legendarni piłkarze z przodu. To musiało zagrać!
0
@Danny Gaucho Trezegueta pamiętam, kozacki napastnik. 171 goli w 320 meczach dla Juve we wszystkich rozgrywkach. Chociaż dwie, najważniejsze w życiu jedenastki przestrzelił - z Włochami w finale mundialu i w finale Ligi Mistrzów. W obu meczach jego drużyna schodziła na tarczy. Jednak wspominam go dobrze, koszulka kupiona na bazarze jakieś 15 lat temu do teraz gości w mojej szafie.
Makelele to najprawdopodobniej jeden z najlepszych, defensywnych pomocników w historii. Kante to chyba jego syn, absolutnie taki sam styl grania. Niedawno tutaj był post odnośnie najlepszych 11 w historii i Claude w wielu jedenastkach zagościł. Mrówka od czarnej roboty, cały środek pola zdominowany przez filigranowego Francuza.
Anelka ma jedno z najlepszych CV w całej historii, jeśli mówimy o napastnikach. Arsenal, PSG, Real Madryt, Liverpool, Manchester City, Chelsea i Juventus. Pasował jak ulał do formacji, gdy dało mu się bramkostrzelnego napastnika obok. Tak jak teraz Milik i Lewandowski. Nie był zły, ale szczerze mówiąc jakoś za nim nie przepadałem. ;d
Oj Barthez to jest postać. Mistrz Świata i Europy. Ostoja Francuzów na przełomie końcówki XX i początku XXI wieku. Pamiętam, że eksperci zawsze mówili o nim, że to jest ten typ bramkarza, który w czołówce nigdy nie będzie, ale zawsze broni na tym samym dobrym, ale nie genialnym poziomie.
Francja od lat ma potencjał kadrowy najwyższej jakości. Chyba nie pamiętam turnieju reprezentacyjnego, w którym trójkolorowi nie byliby wymieniani wśród faworytów.
Nie chcę, żeby wyszedł komentarz zbyt długi, także sobie wybrałem kilku, jak na straganie. Liczę, że zahaczysz niedługo o potencjał ofensywny Argentyny na przestrzeni lat. Tak naprawdę, to chyba tylko 9 trzeba wziąć pod uwagę, bo tego wymieniania będzie od groma. Jakość na pozycji napastnika może nawet na poziomie Holendrów. ;p
1
@Hiacynk ale co Trezeguet strzelił złota bramkę na EURO to jego :D
Przypomniało mi się jak w podstawówce na wf graliśmy w pile i brameczke strzeliłem to zrobiłem cieszynke jak David, czyli ze ściągnąłem koszulkę :D
Mimo, ze nie moje czasy ten zawodnik, ale już od małego coś się wiedziało na jego temat
1
@DaPi Juventus nie miał takiej 9 w ostatnich latach. Del Piero nie wliczam, bo dla mnie to nie była typowa 9. Lecąc dalej, Dybali też nie mogę wliczać. Zostaje Higuain, który w Juve może i się sprawdził, ale do Trezegueta (porównując tylko i wyłącznie grę w Juve), to nie miał podjazdu. Nawet Teveza za grę w zespole z Turynu stawiam niżej od Francuza. Brakuje Starej Damie kogoś takiego, z zimną krwią. David pamiętam miał to do siebie, że z karnymi zawsze było ciężko, a potem ładował piękne bramy zza szesnastki. Bezwzględny napastnik, uwielbiam gościa. ;D
0
@Danny Gaucho Nie rozpisze sie, ale cykl fajny.
Francja - co tu mozna wiecej dodac - od dlugiego czasu w topie, masa telentow, swietna druzyna, ktorej nigdy nie lubilem, no chyba ze grali z Niemcami.
@Danny Gaucho @Janiama @Hiacynk
w szeregu z ktorymi zawodnikami postawicie Jean-Pierre Papina?
0
@Colon To nie cykl ^^
Dlaczego nie lubisz?
0
@Colon Nie moje czasy, ale z tego co wiem, to Papin poza Ligue 1 nie istniał. W Bayernie klapa, w Milanie średnio. Na pewno jedna z ikon i legend ligi francuskiej, jak i klubu z Marsylii. Niestety za dużo się na ten temat nie rozpiszę, bo gdy on kończył karierę, to mama zmieniała mi pampersa.
0
@Danny Gaucho Nie lubilem, ale doceniam bardzo. Zawsze na pierwszym miejscu Am. Poludniowa lub jakies Bulgarie, Rumunie, Czechy no i Holandia.
1
@Hiacynk coś w sumie jak Suarez, ze nie trafi sety, a później pieprznie z pół obrotu bramkę, albo Messi jak te karne mu nie szły to później poprawił się jakaś bramka po rajdzie czy coś :D
1
@Hiacynk Barthez to mi trochę Valdesa przypomina. Często krytykowany, puszczał babole, ale miał mecze, gdzie pokazywał klasę światową.
@Colon Papinowi na pewno bliżej do Hooijdknka, niż van Persiego.
0
@Danny Gaucho Lama jeszcze byl z PSG
0
@Danny Gaucho Wspomniałeś o Anelce, wszedłem w jego profil na Transfermarkcie i mocne zdziwienie. W 2013 wylądował w Juve na pół roku :P