- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 911 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
13
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
59 odpowiedzi
Lanosss
30
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
21 odpowiedzi
Arkon
1
Odchodząc od polityki- jakie smaki lodów lubicie? Z tych, nazwijmy to sklepowych, uwielbiam... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 911 Culés
3
Kolega @Danny Gaucho przypomniał nam niemiecki klub Kaiserslautern.
26 października 1996 r jako całkowity outsider VFB Oldenburg udał się na mecz drugiej Bundesligi właśnie na słynny stadion Betzenberg by zmierzyć się z liderem i znakomitym zespołem jakim juz wtedy był właśnie Kaiserslautern.
Stadion jest położony na wzgórzu i pamiętam że gdy podjechaliśmy autobusem pod drzwi wejściowe to musieliśmy wsiąść do windy i pojechać kilka pięter w górę. Po wyjściu z windy na prawo szło się do szatni a w lewo praktycznie od razu wychodziło się na boisko. Stadion robił olbrzymie wrażenie, na trybunach było ponad 35 tys osób a ze względu na zabudowe stadionu i miejsce w którym stał mówiło się o tym że to jest diabelskie piekło. Kiedy wychodziliśmy na rozgrzewkę było takie buczenie że aż ciary przechodziły po całym ciele. Niesamowita akustyka i doping naprawdę niósł gospodarzy ale i również nas. Po 30 minutach gospodarze przegrywali z nami 0 2 a Janek Urban jechał sam na sam z Reinke i trafił w poprzeczkę. Ciekawe czy by nas ograli przy 0 3. Na nasze nieszczęście tuż przed przerwą trafili na 1 2 no i w drugiej połowie się zaczęło. Nigdy nie przeżyłem takiej atmosfery na stadionie jak w tej drugiej połowie. Kaiserslautern z Kadlecem z Brehme, Kochem z Wagnerem czy tez z Kuką zaczeli z nami jechać jak z furą siana. Niestety ale ja wracałem po operacji do zespołu i tylko mogłem za linii końcowej bo się rozgrzewałem oglądać egzekucję na VFB Oldenburg. A katem był Pavel Kuka który strzelił 3 bramki koledzy dołożyli dwie i skończyło się na 6 2 dla gospodarzy prowadzonych przez Otto Rehhagela. Nigdy nie zapomnę tego jak spiker stadionowy krzyczał że bramkę strzelił Pavel a cały stadion odpowiadał Kuuuka! To był taki hałas że w drodze powrotnej gdy chciałem zasnąć to tylko cały czas miałem w głowie ryk stadionu a było to aż trzy razy, Pavel Kuka.
1
@Janiama Kaiserslautern mi się kojarzy z Kłosem i nadziwniejszym transferem w historii ekstraklasy czyli wypożyczenie Kosowskiego na 4 lat zamiast autoamtycznie transferu definitywnego :D
0
@MarioVeB!
A mnie tylko i wyłącznie ze składem 97/98.
0
@Janiama Ale ludzi przypomniałeś. Kuka dobry był, Brehme też - taki zimy egzekutor , chociaż obrońca .
0
@macio_944 Bakero strzelił tam jedną z najważniejszych bramek w historii Barcelony.
2
@Colon Brehme miał takie łydki że getry miał do połowy bo dalej się nie naciągneły.
0
@Janiama lepsze uderzenie - Basler czy Brehme?
Z tego co kojarzę , to Basler Ma ego na poziomie Romario i wygaduje rzeczy podobne do Snijdera.
1
@Colon Basler to był gość i strzał lepszy. Mierzyliśmy się na turnieju halowym bo Werder grał zawsze w Oldenburgu to tylko 50 km. Jeździłem też na mecze Werderu i był znakomity. Ale po za boiskiem papieros, piwko i kasyno. Wzorowałem się w grze na Mario Baslera
0
@Janiama robił także wrażenie na żywo?
Ps z papieroskiem to do Barcy
1
@Colon Robił był bardzo dynamiczny, dośrodkowanie w pełnym biegu, daleko też rzucał piłkę z autu. Taki prawdziwy skrzydłowy może bez wielkiej kiwki ale gaz i dorzutka to miał wspaniałe. Taki koń do biegania tam i z powrotem
0
@Janiama a w sumie miałem się p pytać- często mówi się, że ten czy tamten to drewno np Rakitic czy John Carew . Ale czy to jest tylko porównanie do tych geniuszy techniki , czy rzeczywiście zawodowy pilkarz może być drewnem ?
Trzeba też ustalic , co to naprawdę znaczy
1
@Colon Wiesz że Grzesiek Rasiak technicznie był naprawdę świetnie wyszkolony. Technika użytkowa a technika na pokaz to dwie różne sprawy. Rakitic technicznie jest wzorem dla mnie. Przyjęcie kierunkowe, lewa noga, prawa noga, mocny pas po ziemi, długie podanie, krótkie podanie i to wszystko w tłoku. Do tego uderzenie na bramkę czyste. To są piłkarze technicznie wyszkoleni bardzo dobrze. Oczywiście że nie są wirtuozami ale na tym poziomie musisz być świetny technicznie. Dlaczego ja nie zrobiłem wiekszej kariery? Byłem ambitny, szybki, świetnie przygotowany motorycznie ale piłkarsko miałem braki techniczne i to nie pomogło mi w Legii. Gdybym ja był lepszy technicznie to ze swoim charakterem do piłki grałbym w reprezentacji. Skoro przebiłem się tak wysoko to naprawdę wiele już nie brakowało. No ale jednak byłem trochę ubogi w technikę i właśnie w Legii gdy ta gra była szybsza trochę mi tego brakowało. To jest największy problem przy zmianie klubu na lepszy. Wydaje ci się że jesteś kozak a tam jest takie tempo na treningu że impuls z mózgu do nogi jest ciągle spóźniony o ten ułamek sekundy. Dużo czasu potrzeba by to wyrównać albo nie da się nigdy.