La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1265 Culés

8

Wiecie co? Tak czytam dyskusje światopoglądowe na La Rambli, czasem nawet się odezwę w jakiejś sprawie, ale powiem Wam jakie wnioski wyciągam z tego co czytam. Otóż brakuje nam wiedzy na temat tego jak nasze państwo funkcjonuje. I nigdy nie dojdziemy do porozumienia bez zrozumienia tegoż systemu. Wiadomo, każdy ma odmienne zdanie, ale wiele dyskusji nie ma najmniejszego sensu bo argumenty (jednej bądź obu stron) opierają się na domysłach a nie faktach. Oczywiście, wiadomo, że nagle wszyscy nie zaczną się interesować tym jak to działa. Tego powinna nas nauczyć szkoła. A prawda jest taka że dzieci, które nie mają rozszerzonego wosu robią na lekcjach prezentacje na zasadzie kopiuj/wklej a pozostałych to nie obchodzi. I takim cudem młodzi obywatele nie kształtują się tak jak powinni i dalej tkwią w zakłamaniu i niedomówieniach. To tyle z mojej strony.
Dobrej nocy wszystkim :*

konto usunięte

5

@July_6_BcN Przecież u nas 90% społeczeństwa to się niczym nie interesuje. Niczym w ogóle. Spójrzcie na tę kobietę, która nam tutaj przynosi piwo. Idę o zakład, że ona interesuje się tylko tym, czy pensja jest na czas. I czy dziecko w przedszkolu nie dostało w zęby.

1

@krzychu1526 No to jest prawda. Aczkolwiek, nikt nie próbował nawet wzbudzić w tych osobach zainteresowania gdy jeszcze był na to czas. Oczywiście nie mówię o osobach, które wychowały się w PRL-u...

2

@July_6_BcN No niby masz rację, ale raczej wątpliwe żeby państwo w program nauczania wprowadziło oświecenie ludzi jak z nimi wali państwo w uja. Każdy z nas będzie czegoś niedouczony, nieświadomy i na coś ślepo zagapiony. Każdemu co innego gra dusza i co innego uważa za słuszna, więc dyskusje nigdy nie będą miały sensu, jedynie co to można zmienić ich poziom, ale nie zaczniemy nagle mówić wszyscy jednym głosem. Ja jeszcze niedawno się łudziłem że pokolenie komunistów to ostatnie co stoi na przeszkodzie żeby mogli przebić się ludzie młodzi, mądrzy i z planem który uwzględnia wszystkich, ale widzę że pokolenie moje i młodsze, a często nawet trochę starsze jeszcze glupsze jest i gorsze rzeczy głosi. Strach tak naprawdę myśleć co będzie kiedyś

konto usunięte

0

@July_6_BcN Przecież większość ludzi wierzy w takie rzeczy jak "Państwo daje". 500+ 1000+ emerytura+ mieszkanie+ itd... Nawet sobie nie zdają sprawy z tak prostej rzeczy, że państwo nie ma swoich pieniędzy. Najpierw trzeba je zabrać obywatelom.

0

@krzychu1526 Klasyka to zainteresowania dzisiaj - najlepiej na tinderze - kino, muzyka, fotografia. Czyli netflix, Beyonce i Instagram xD

konto usunięte

2

@snoopdegie Kiedyś będzie to samo co dziś. Tylko jutro... Nic się tak naprawdę nie zmienia.

konto usunięte

1

@snoopdegie loszki to niczym się nie interesują. Zapytasz typa na siłce to Ci wszystko wytłumaczy nawet jak po treningu się wypróżniać, a spytasz taką jakiej muzyki słucha to jakieś koreańskie ufoludki...

1

@krzychu1526 no bez kitu, nawet przysłowiowy zgred rozkręci komputer na czynniki pierwsze i będzie wiedział jak i co dokładnie składa, ktoś zagłębia się w historii, ktoś inny w astronomii, wiesz każdy gdzieś coś węszy. No nie mów że sam nie miałeś nigdy tak że do roboty szedłes zajechany bo do nocy skakales między wątkami jakiegoś zajebistego tematu na jakiejś Wikipedii :D po drugiej stronie tak jak mówisz AAA LEZE, OGLĄDAM TV
AAAA WARSAW SHORE Xddd

konto usunięte

1

@snoopdegie jakbym siebie widział i dzisiejsze zaczytywanie się w Jezowie czy innych NKWDzistach xd

konto usunięte

0

@krzychu1526 szkoda że w większości krajów społeczeństwo nie interesuje się polityką,mniejszość nadal chodzi na wybory w świecie.

1

@kerouac Wiedziałem że nie przejdzie to echem :D ja skacze z galaktyki na galaktykę, o piramidach wiem więcej niż faraoni :D

konto usunięte

1

@snoopdegie Oni już nic nie wiedzą, bo nie żyją.

konto usunięte

0

@krzychu1526 Aż przykro mi to mówić ale muszę sie panowie zgodzić. Duża część moich "koleżanek" ma właśnie takie "zainteresowania" XD I o czym tu gadać..

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?