- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1463 Culés
Gorące dyskusje
GreenNinja55555
18
Hej hej. Jestem tutaj właściwie od już dłuższego czasu, ale zarejestrowałem się dopiero... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Lanosss
11
no i here we go, kierunek średni jednakhttps://x.com/FabrizioRomano/status/2071285448727462392
13 odpowiedzi
Kessie
30
W Sosnowcu jednak nie ma żadnego złota w ściekach, wychodzę a ty @Luciano99 bredziles,... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1463 Culés
1
Dzień dobry mili państwo. Dzisiaj trochę o polityce, gdyż jest to mój konik. Jak wspominałem z poglądów jestem centro, w pewnym aspektach bliżej mi na prawo, w pewnych na lewo. Często sonduję obie strony i szukam oryginalnych osób reprezentujących którąś z nich. Niestety uważam, że w Polsce reprezentanci prawicy szeroko pojmowanej są niezbyt wiarygodni i przykrywają swoje poglądy płaszczem konformizmu. Jednak jest jeden (chyba tylko) wyjątek, który bardzo mi imponuje, choć czasami denerwuje: Rafał Ziemkiewicz. Co o nim uważacie? Ale tak obiektywnie, zapoznaliście się z jego twórczością? Jest dosyć płodnym publicystą. Dzisiaj trafiłem na jego q&a i przytoczę kilka inteligentnych wypowiedzi. Co mi się w nim najbardziej widzi, to szczerość i cięty język. Zapraszam do rozmowy.
q: "Witam Pana, Panie Rafale.
Czy może Pan jest w posiadaniu wiedzy, dlaczego Prezydent Duda uporczywie nazywa Polskę mianem Polin choć z wielu środowisk spływają do niego prośby aby tego nie robił...?
a: Pan prezydent jest przedstawicielem "żoliborskiej" formacji - choć z Krakowa - i ma wszystkie wynikające z tego zalety i wady. wada jest taka, że każdy inteligent uważa, że jak bedzie dla wszystkich miły, to wszyscy będa mili dla niego. Nie rozumie, że polityka to dziedzina, w której rządzi odwrotna zasada - głaszczesz chama to cię kopie, kopiesz, to cię głaszcze.
q: Co pan sądzi o uchodźcach przyjmowanych do Polski, podczas rządów PiS?
a: Martwią mnie nie tyle sami imigranci, co kompletny brak pomysłów, jak ich zagospodarować. Prawdopodobnie imigracja jest w obecnej sytuacji demograficznej i politycznej (emigracja do UE) nie do uniknięcia, ale należy zrobić wszystko, by wpuszczać tych, którzy chcą i moga wrosnąć w Polskę z obopólnym pożytkiem - a tu, jak zwykle, wszystko na żywioł i bez troski o jutro
q: Czy Pana zdaniem Pan Jakubiak jest "prawdziwy'?
a: Na pewno. W każdym razie rzuca cień, a to już coś znaczy.
q: repolonizacja mediòw?
a: Rzecz nie we własności. Rzepa była uczciwą gazetą, gdy należała do Norwegów i Brytoli, a zeszmacił ją "kapitał krajowy". Agora to też kapitał krajowy. Itd. Nie tędy droga, słowem"
Całość na jego fanpage :)
0
@kerouac Ja Ziemkiewicza lubię za jego sarkastyczne wypowiedzi.