- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1175 Culés
Gorące dyskusje
GreenNinja55555
13
Hej hej. Jestem tutaj właściwie od już dłuższego czasu, ale zarejestrowałem się dopiero... » Czytaj dalej
25 odpowiedzi
Kessie
22
W Sosnowcu jednak nie ma żadnego złota w ściekach, wychodzę a ty @Luciano99 bredziles,... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Laminedependencia
0
Co wolicie - Yan Diomande za 130 + Vlahovic z bonusem za podpis czy Alvarez za 130 + zmienne ?
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1175 Culés
2
Prawie każda reprezentacja na MŚ ma określony styl. Jedni grają piłką i podaniami, drudzy kolektywnie bronią, trzeci wyprowadzają zabójcze kontrataki, czwarci stawiają na pressing i ofensywę, piąci swoją siłę opierają na linii pomocy... i jest w tym wszystkim Polska i Argentyna. Drużyny bez wizji, bez harmonii, bez taktyki. Nijakie. Ot, wysoko umieszczeni w rankingu chłopcy do bicia. Szambo wybija i kibice dopatrują się winy Lewandowskiego i Messiego. Najłatwiej jest rzucić hasełkiem i zamknąć oczy na rzeczywistość. Obydwa państwa mają problemy z miejscowym związkiem piłki nożnej. Obydwa posiadają zawyżone ambicje i instytucjonalny burdel. Obydwa się skompromitowały.
0
@Cochise Co gorsza jesteśmy tacy od dawna. Nawet na Euro byliśmy taką hybrydą: kontry przeplataliśmy z wysokim pressingiem, atakiem pozycyjnym itd. Różnica w tym, że wtedy chciało nam się grać, a Nawałka dopiero co budował autorytet. Dzisiaj już go raczej broni.
0
@Cochise Argentyny jednak bym nie wrzucał do jednego worka z Polską, bo jednak prawie 60 min z Chorwacją zagrali przyzwoicie i z pomysłem - wysoki pressing i ofensywna piłka. To samo z Islandią - cały mecz cisnęli i mieli jasny plan, z tym, że oni mają u siebie bajzel na górze, od federacji - po trenera. U nas po prostu czysto fizycznie i piłkarsko brakowało. Jeśli taki Pazdan czy Grosik jest pokazywany w 35-40 minucie i łapie tlen jak topiące się dziecko to chyba coś w przygotowaniu zawiodło...
No i najważniejsze, że Argentyna ma o co grać po 2 meczach - wygrywają pewnie z Nigerią i grają dalej. A to jednak kadrę scala - pokonanie przeciwności. U nas zabrakło wszystkiego po trochu - talentu, umiejętności, taktyki, pomysłu, przygotowania.