- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 713 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
13
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
58 odpowiedzi
Lanosss
30
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
21 odpowiedzi
Arkon
1
Odchodząc od polityki- jakie smaki lodów lubicie? Z tych, nazwijmy to sklepowych, uwielbiam... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 713 Culés
1
Wydaje mi się że te dodawanie/odejmowanie punktów w skokach narciarskich odebrało urok temu sportu.
32
@lukiiifcb A mi się wydaje, ze dodało temu sportu obiektywności.
0
@lukiiifcb Rekompensata za warunki jest okej ale za styl nie ma sensu.
9
@Hablador Ale nadal jest to mocno niedopracowane. Bo gdy wiatr kręci i przeszkadza, to możesz mieć bardzo dużo punktów odjętych. Po prostu ciężko stworzyć model matematyczny, który dobrze opisałby jak dane warunki pomagają lub utrudniają skoczkowi oddanie skoku.
1
@Hablador zgadzam się, jest bardziej sprawiedliwie, ale tylko jedynie w sytuacji, gdy zawodnicy są puszczani przy niewielkim wietrze i podobnych warunkach, a nie tak jak to miało miejsce na normalnej skoczni podczas mocnego wiatru, gdzie przy silnych podmuchach żadne punkty nie zrekompensują straty
1
@lukiiifcb Nie wiem czy wiesz ale gdyby nie te przeliczniki nie było by wczoraj złota.
1
@Amigo_Blanco W przypadku lekkiego wiatru do jednego, dwóch metrów na sekundę przeliczniki bardzo fajnie działają i oddają to ile skoczek zyskuje bądź traci.
Inną sprawą jest to, że na niektórych skoczniach wiatr może mieć większy lub mniejszy wpływ na skok, wiatr może wiać inaczej z lewej i prawej strony skoczni. Idealnym przykładem są skocznie w Pyeongchang, tutaj niewielki podmuch pod narty potrafi wydłużyć skok o dobre 10 metrów (18.0 pkt) - przykładem jest wczorajszy skok Wellingera.
1
@lukiiifcb System nie jest idealnego bo mówimy o warunkach atmosferycznych i idealnego modelu nigdy nie stworzymy... Mogli z obiektywizacją skoków czekać do momentu aż będziemy w stanie panować nad naturą do tego stopnia, że na czas konkursu "wyłączymy" sobie wiatr albo stworzyć system chociaż trochę pomagający w dojściu do możliwie jak najuczciwszej rywalizacji. Wybrali to drugie, dość słusznie, biorąc pod uwagę niemożliwy do oszacowania czas dojścia do pierwszej opcji