- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 836 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
13
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
59 odpowiedzi
Lanosss
30
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
21 odpowiedzi
Arkon
1
Odchodząc od polityki- jakie smaki lodów lubicie? Z tych, nazwijmy to sklepowych, uwielbiam... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 836 Culés
5
Po kredycie 2% PiS i po prawie wprowadzonym kredycie 0% obecnie rządzących, Czarnek idzie dalej i chce skupować mieszkania przez państwo ;p
Nie ma chyba silniejszego lobby w Polsce niż lobby deweloperskie.
4
@Aragorn33 Czarnek postanowił zostać flipperem
1
@Aragorn33 dla mnie to jest patologia, że tyle mówimy o demografii a nikt nie robi (może oprócz Pełczyńskiej) nic z mieszkalnictwem.
Dlaczego zgadzamy się by ludzie mieli jak Kropiwnicki po kilkanaście mieszkań albo fundusze zagraniczne kupują całe bloki?
Potem młodzi Polacy nie mają hajsu na kupno mieszkania i nie pomaga to demografii.
Programów 2% i 0% BK nawet nie komentuje.
0
@draxidox tu nie chodzi o to co kto robi ze swoimi pieniędzmi, lecz o to, żeby inwestowanie w pustostany przestało być opłacalne i za tym faktycznie stoi istotny interes społeczny.
Powinni wprowadzić podatek katastralny od 3 mieszkania albo powyżej pewnej liczby mieszkań traktować te zakupy nie jako czynione na potrzeby mieszkaniowe tylko na potrzeby działalności gospodarczej, jeżeli stoją jako pustostany i stosować stawkę podatku od nieruchomości jak dla lokali przeznaczonych na działalność gospodarczą (stawka podatku od nieruchomości idzie tutaj prawie 30x w górę).
Niby powinno się inwestować też w budownictwo komunalne, ale jakość usług komunalnych samorządów stoi z reguły na niskim poziomie i większa liczba mieszkań raczej by tę jakość zarządu jeszcze pogorszyła.