- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1147 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
8
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
68 odpowiedzi
Ilka
3
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
44 odpowiedzi
Ilka
5
A teraz najlepsze piwko :) https://zapodaj.net/images/c51c9a84e695e.jpgJest to moje drugie piwo od... » Czytaj dalej
29 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1147 Culés
1
Kadencja Laporty idealna nie jest, podejmował różne błędne decyzje, zastępował fachowców jakimiś nowicjuszami lub znajomymi, na przykład Deco za Alemany'ego. Jednak zastał ten klub w totalnym bagnie, z miliardowym długiem, a do tego musi wiecznie zmagać się z tym chorym FFP Tebasa, którego celem jest doprowadzenie hiszpańskiej ligi do upadku. I mimo tych wszystkich problemów ciągle utrzymuje Barcelonę przy życiu, a nawet zdobywamy trofea.
Dlatego uważam, że przedłużenie jego kadencji to obecnie najlepsza opcja. Inni kandydaci są niewiadomą, może być lepiej, a może gorzej. Wolę taką sytuację jak teraz, niż ryzykować że upadniemy.
1
@Pawlak1992 to głosuj na Laporte
Wiedz tylko, że FFP nie jest Tebasa. Nie Tebas to wprowadził
0
@Safrani A kto?
1
@Pawlak1992 zarząd spółki La Liga, czyli kluby.
1
@Safrani Tebas był architektem i pomysłodawcą tego FFP. Kluby się na to zgodziły, ale to było jeszcze w 2013 roku, gdy Barcelona i Real były na szczycie, nie mogły przewidzieć że sytuacja tak się spieprzy, na przykład przez pandemię COVID.
0
@Pawlak1992 FFP było wiele razy zmieniane. Po pandemii zaostrzane. Za każdym razem kluby się na to zgadzały. Za wyjątkiem jednego. Zgadnij jakiego.
Nie jest istotne kto był architektem tego FFP. Istotne jest kto to zatwierdził.
0
@Safrani Zaostrzane, a powinno być luzowane, szczególnie ta chora zasada 1:1, która nie powinna istnieć, bo przez nią hiszpańskie kluby nie mają szans rywalizować na równych warunkach z resztą Europy. Wystarczy spojrzeć na ranking UEFA, gdzie przez lata Hiszpania była na pierwszym miejscu, a teraz jest już na trzecim, za Anglią i Włochami.
0
@Pawlak1992 zdajesz sobie sprawę, że gdyby nie te zaostrzenia, to połowy klubów już by nie było? Myślisz, że dlaczego wszyscy, łącznie z Barceloną byli tacy chętni, żeby to wprowadzać?
Już niżej napisałem do @MOLESTA .
Latami kluby żyły ponad stan, aż w końcu przyszedł moment, że się zesrało. Nie da się wiecznie brać nowych kredytów, które służą spłacie starych i przy okazji kolejnemu bezsensownemu wydawaniu.
0
@Safrani Ja nie uważam, że tego FFP La Ligi w ogóle nie powinno być, tylko jest zbyt rygorystyczne, bo kluby hiszpańskie nie mogą się odpowiednio wzmacniać, aby rywalizować z resztą Europy. Cierpią na tym finanse klubów, bo brak sukcesów to mniejsze przychody. Teraz żeby kupić jakiegoś porządnego zawodnika trzeba wydać co najmniej 70 milionów euro, a Barcelony nie stać nawet żeby wydać 40. Na szczęście mamy zdolnych wychowanków. Bez nich to aż strach pomyśleć w jakim miejscu byśmy teraz byli.
0
@Pawlak1992 Pan Laporta za 1 kadencji również zostawił ogromne długi
0
@Krzysztof1987 Masz na to jakiś dowód?
0
@Pawlak1992 no oczywiście że tak
Przychodząc dług był liczony na jakieś 400mln A kiedy odchodził jakieś 600mln
0
@Krzysztof1987 To są twoje słowa. Pytam o dowód, jakiś artykuł gdzie o tym piszą, oczywiście gdzie zostało mu to udowodnione, a nie jakieś plotki prasy.
0
@Pawlak1992 jest rygorystyczne nie bez powodu.
A co do wypowiedzi @Krzysztof1987 to dowodów było aż nad to. Wystarczyło patrzeć na sprawozdania finansowe.
0
@Safrani To jak jest dowodów aż nad to, to chyba nie ma problemu żeby podać chociaż jeden. Tymczasem nie dostałem nic.
0
@Pawlak1992 ja Ci napisałem co jest dowodem. Każde sprawozdanie finansowe z okresu tego, czy poprzedniego okresu Laporty. Nie zamierzam tego szukać. Jeśli jesteś zainteresowany, to sam znajdziesz.
0
@Pawlak1992
0
@Pawlak1992 https://przegladsportowy.onet.pl/pilka-nozna/laliga/wielka-wojna-domowa-w-fc-barcelonie/846ymch
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Krzysztof1987 W tym filmie nie ma nic o tym, że Laporta zostawił jakieś długi. Jest tylko mowa o tym, że w 2003 roku Barcelona miała wysoki dług, a ten Laporta odziedziczył po Gasparcie.
Co do tego artykułu, to była rozprawa sądowa w tej sprawie i Laporta został uniewinniony, bo wyszło, że sezon 2009/10 wcale nie zakończył się 79,6-milionową stratą (jak podaje artykuł) , tylko 4,1-milionowym zyskiem .
0
@Pawlak1992 jeden pies z jakim zyskiem skończył się ten sezon.
2003 długi +- 300 mln a znalazłem info że 160
2010 zostawia klub 500 mln.
2 kolejnych prezydentów również nie siedzi za długi Barcelony.
Dług Barcelony rośnie z roku na rok systematycznie w czasach Pandemii eksplodował.
Nie było prezydenta który zmniejszył dług o 1mln euro za swojej kadencji