- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1165 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
6
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
67 odpowiedzi
Ilka
9
A po ciężkiej pracy dobry lodzik :) https://zapodaj.net/images/a19fde8b97e2d.jpg
26 odpowiedzi
Ilka
2
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
41 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1165 Culés
0
To jest przerażające jaki regres zrobiła piłka nożna na przestrzeni 10 20 lat.
Weźmy za przykład lata świetności Valenci kiedy docierali do Finału CL
Wtedy w topie drużyn Hiszpańskich miałeś po kilka bardzo mocnych nazwisk
Obecnie masz takie w Barcelona Real atletico.
Reszta klubów nie wyróżnia się zawodnikami klasy światowej
1
@Krzysztof1987 "hiszpańska" ci gdzieś tam uciekło chyba
0
@Krzysztof1987 Przecież piłka poszła do przodu, a nie zrobiła regres xd
0
@Krzysztof1987 Po prostu kiedyś hiszpańskie kluby na arenie międzynarodowej były bogatsze.. to samo tyczy się włoskiej piłki.
1
@MessiForeverTheBest
Nie uciekło przykład dałem Hiszpanii ale weźmy pod uwagę każda ligę. Angielska Włoska z Milanem naszpikowanym gwiazdami.
Obecnie Włoskie drużyny nie mają gwiazd.
Anglia to samo gwiazdami nazywamy dzieciaki co zagrały 1 dobry sezon i płaci się za nich po 60 80 100mln
@takisobiektos moim zdaniem regres
@Criss18Barca Angielskie są wszystkie Bogate w umiejętnościami nie dorównują graczom z przed 10 15 lat
1
@Krzysztof1987 wydaje mi się że poruszyłes kilka tematów w jednym wątku
Co do różnic miedzy poczatkiem xxi wieku a obecnymi czasami to kwestia tego dysproporcje wzrosly miedzy klubami - bo bogaci zrobili sie bogatsi i szybciej wykupia kogo chca
Natomiast oczywiscie ze pilka zrobila progres od tego czasu - i mielismy niebywale silny futbol Barcy czy Bayernu po 2010 roku
0
@mekston tak jest kilka kwestii.
Nie chodzi mi o bogactwo klubu co zapewne ma duże znaczenie.
Ale każda drużyna potrafiła wyszkolić gwiazdę światowego formatu.
Albo kupić takiego, który później wystrzelił przykład Makkay.
Wymienić 25 mega napastników z przed 15 lat jest zdecydowanie łatwiej niż obecnie. Dodatkowo ci starsi zjadają obecnych o sporo.
Możliwe że kiedyś więcej drużyn było mocniejszych i ciężej było cokolwiek zdobyć. Obecnie mamy z 10 które biją się o wszystko
0
@Krzysztof1987 poza tym tez mozesz byc podatny na sentiment bias i nadmierne gloryfikowane graczy z czasów dzieciństwa (jesli 87 to Twój rocznik)
Wchodzi taki sentyment ze ten czy tamten to bylo „woow”
Tez obecnie jest duzo wiecej narzedzi do analiz, pokazujacych pewne kwestie - tez obecnie dostep do ogladania spotkan - pytanie jak duzo meczów ogladales te 20-25 lat temu w jakich rozgrywkach / jak obecnie.
To na pewno - co do dysproporcji to w Hiszpanii wzrosla (wiemy jak wyglada dystrybucja kasy z praw np), ale w Niemczech wiemy jak latwo Bayern rozkupuje lokalnych rywali.