La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 709 Culés

0

Widzę Anna Maria wanna Żukowska nie jest zwolenniczką podatku katastralnego i jeszcze krzyczy na twitter, że nie obchodzą jej jęki ludzi xd. W sumie co się dziwić jak mieszkania dla posłów to jest świetny zysk, bo po co inwestować w obligacje jak można zostać rentierem (polecam wejść w oświadczenia majątkowe posłów, trochę tych mieszkań jest).

Ahh ta sprawczosc nowej lewicy I jestem ciekaw czy zaraz nie wyjdzie biejat i znów nie będzie jojczyc na Adriana i spółkę, że oni doprowadzają PiS z powrotem do władzy xd.

2

@Karol145 i bardzo dobrze, że jest przeciwniczką katastra.
Skok na kasę kolejny. Doją nas na każdym kroku.

Ciekawe jak potem będą się tłumaczyć zwolennicy katastra, jak wynajmujący doliczą ten podatek do czynszu/raty za mieszkanie xD

Zamiast liberalizować prawo lokatorskie, to oni klasycznie - jeb, podatek. To jest stawianie wynajmujących pod ścianą i przymuszanie do wynajmu, gdzie prawo ich kompletnie nie chroni.

2

@michal26 No tak, lepiej dalej pozwalać niewidzialnej ręce wolnego rynku bawić się mieszkaniami i mieszkania to akurat rzecz która nie powinna podchodzić pod inwestycje. Widziałeś ile taki Kropiwnicki ma mieszkań? Ja ci powiem, ma aż 11, więc to oczywiste że oni nie chcą zabijać kury która znosi złote jaja, bo bycie landlordem jest prostsze niż inwestycje w bardziej skomplikowane przedsięwzięcia.


Poza tym właśnie o to chodzi w tym podatku aby inwestowanie w mieszkania na wynajem przestał być opłacalny, bo biznes na mieszkaniach już dawno powinien dostać po łapach, cena za wynajem to kosmos, 2,5 tys? Przecież to jest ponad połowa minminalnej, a pokoje w większych miastach też nie należą do najtańszych.

Poza tym dzięki podatkowi gminy by zarabiały jak i samo państwo, szacuje się, że kasa jaka by mogła wpłynąć dzięki temu podatkowi mogłaby sięgać rzędu kilku miliardów.

Nie wiem jak można być przeciwnikiem tak sprzyjającego podatku dla ludzi i tak, dzięki temu przestanie być opłacane inwestowanie w nieruchomości.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?